21 квітня 2018

Працівники ДСНС на Сумщині готові протидіяти лісовим пожежам. Але наполегливо просять не створювати пожежонебезпечних ситуацій

Про це говорили під час засідання обласної комісії ТЕБ та НС, яке провів заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ. Учасники засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів

«Уже сьогодні рівень небезпеки через масові пожежі лісів, торфовищ, лісових угідь є достатньо високим. Мабуть, усі бачили новини про те, що в Охтирському районі вже була така ситуація, тому нам, безумовно, потрібно ухвалити відповідні рішення і забезпечити необхідні процеси», – прокоментував Іван Боршош.

Він наголосив, що на жаль, кожного року такі ситуації повторюються. Кожен з нас чудово розуміє, що рівень відповідальності керівників господарств надзвичайно низький через те, що штрафи і державний вплив мінімальні, але влада повинна застосовувати і превентивних заходів, і попереджати, і вчасно реагувати.

Начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС у Сумській області Сергій ГАЛАТ розповів, що у 2017 році на території Сумщини сталося 46 пожеж у лісах, унаслідок чого знищено і пошкоджено 23,8 гектари насаджень.

«Одним із основних факторів виникнення пожеж в екосистемах є недотримання правил пожежної безпеки у лісах та незадовільне проведення плану профілактичних заходів, оперативного виявлення і ліквідації лісових пожеж на території лісового фонду. Пожежна небезпека посилюється також під впливом людського фактору та погодних умов. На початку пожежно-небезпечного періоду основною причиною виникнення пожеж є підпалювання сухої рослинності», – зазначив він та додав, що Управління Держслужби України з ДСНС у Сумській області знаходиться на постійному чергуванні і готове до дій за призначенням.

Представник державної екологічної інспекції у Сумській області розповів, що на розгляд Кабміну за ініціативою Міністра екології та природних ресурсів Остапа СЕМЕРАКА подано проект змін до Адміністративного кодексу України у розділі щодо самовільного спалювання рослинних залишків. Змінами передбачені адміністративні стягнення для фізичних осіб у розмірі до 12 тисяч гривень, для посадових осіб – до 17 тисяч гривень, тобто це вже дуже дієвий може бути вплив.

«Ми обов’язково використаємо вашу інформацію як упереджувальний момент при взаємодії з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади. Доведемо до відома усіх про ці заходи – вони будуть дієвими», – акцентував увагу Іван Боршош.

Під час засідання усі учасники одноголосно проголосували за проект-рішення про затвердження обласного комплексного плану заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ, лісових угідь у період 2018 року.

Створено: П'ятниця, 20 квітня 2018, 15:26 | Останнє оновлення: Субота, 21 квітня 2018, 04:26
http://strichka.com/item/77510661

0 коммент.:

Дописати коментар