03 квітня 2020

Фейковий "радник" Єрмака "продав" посаду в Держлісагентстві за 100 тисяч доларів

Підозрюваного в шахрайстві затримали на гарячому в Києві.



Правоохоронці затримали в Києві представника громадської організації під час отримання 100 тисяч доларів, які він виманив у потерпілого шахрайським шляхом, прикриваючись ім'ям керівника Офісу президента, повідомили в Державному бюро розслідувань.

За даними слідства, зловмисник представлявся "уповноваженим представником" голова ОП, секретаря РНБО, генерального прокурора та в. о. голови ДБР. Колишньому директору держпідприємства він запропонував допомогти уникнути кримінальної відповідальності за результатами перевірки Держаудитслужби, а також посприяти у призначенні на керівну посаду в Державному агентстві лісових ресурсів. Вартість кожної послуги він оцінив у 100 тисяч доларів.

Співробітники ДБР і Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції затримали підозрюваного у четвер, 2 квітня, в Києві під час передачі йому першої половини суми – 100 тисяч доларів.

Йому інкримінують ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство в особливо великих розмірах). Якщо вину підозрюваного буде доведено в суді, йому загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у провадженні здійснює прокуратура Києва.
Читайте також: Відео з братом Єрмака: "Слуга народу" вказала на неприпустимість тиску правоохоронців
Нагадаємо, 29 березня народний депутат Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких брат керівника Офісу президента Денис Єрмак обговорює з рядом осіб можливість призначення на державні посади.

Дати на записах свідчать про те, що вони зроблені в період з серпня по вересень 2019 року. У розмовах фігурують посади в "Укрзалізниці", в Міністерстві інфраструктури, Київської митниці тощо.

Люди, які позиціонуються як помічники Дениса Єрмака, відкрито обговорюють отримання грошей за організацію таких зустрічей.

Андрій Єрмак підтвердив, що на записах – його брат Денис. При цьому керівник ОП пообіцяв звернутися до СБУ та ДБР, щоб слідство з'ясувало достовірність відеозаписів, хто і за яких обставин їх зробив, і як вони опинилися в Лероса. Єрмак звинуватив депутата в переході "червоних ліній" і переслідуванні власних інтересів, а також пообіцяв, що "тому доведеться відповідати публічно за кожне слово". ДБР відкрило щодо Лероса кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу.

У свою чергу, Лерос передав відеозаписи до НАБУ, попросивши керівництво Бюро відкрити кримінальне провадження та перевірити можливу причетність Єрмака до злочинів.

"Схеми" ідентифікували ключових фігурантів відео: ними виявилися товариш Дениса Єрмака Сергій Шумський і підприємець з Харкова Дмитро Штанько, який і здійснював відефіксацію. Судячи зі змісту розмов, Шумський за гроші організовував зустрічі "пошукачів" посад із Денисом Єрмаком.

3 квітня, 02:49









***

Задержан “советник Ермака”, обещавший должность в Гослесагентстве за $200 тысяч


Задержан “советник Ермака”, обещавший должность в Гослесагентстве за $200 тысяч

В Киеве задержали псевдосоветника председателя Офиса Президента, который требовал 200 тыс. долларов за назначение потерпевшего на руководящую должность в Государственном агентстве лесных ресурсов Украины и решения вопроса о непривлечении к уголовной ответственности по результатам проверки на его предприятии.

Об этом сообщает УНН со ссылкой на пресс-службу ГБР.

“Следователи территориального управления Государственного бюро расследований, расположенного в городе Киеве совместно с работниками Департамента стратегических расследований Нацполиции Украины задержали представителя общественной организации при получении 100 тыс. долларов мошенническим путем (ч. 4 ст. 190 Уголовного кодекса Украины)”, — сказано в сообщении.

По предварительной информации, представитель общественной организации, представляясь уполномоченным от председателя Офиса Президента Украины, Генерального прокурора, секретаря СНБО и нового руководства Государственного бюро расследований, пытался мошенническим методами завладеть средствами бывшего директора госпредприятия.

Отмечается, что в том числе гражданин требовал 100 тыс. долларов за решение вопроса о непривлечении к уголовной ответственности по результатам проверки Госаудитслужбы на предприятии. Еще 100 тыс. долларов за решение вопроса о назначении потерпевшего на руководящую должность в Государственном агентстве лесных ресурсов Украины.
Следователи ГБР задержали псевдоактивиста 2 апреля 2020 года во время получения им первой части средств в сумме 100 тыс. долларов в порядке ст. 208 Уголовно-процессуального кодекса Украины.

Задержанному сообщено о подозрении. Сейчас подано ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде содержания под стражей.

В случае доказательства вины, задержанному грозит наказание в виде лишения свободы на срок от 5 до 12 лет с конфискацией имущества.


Больше информации на портале Антикор: https://antikor.com.ua/articles/370211-zaderhan_sovetnik_ermaka_obeshchavshij_dolhnostj_v_goslesagentstve_za_200_tysjach

0 коммент.:

Дописати коментар