Лісові пожежі, які вже понад тиждень вирують у Чорнобильській зоні можуть бути наслідками навмисного підпалу "чорних лісорубів", які займаються незаконною вирубкою лісів у зоні відчуження. Таку думку після відвідання осередків пожежі в Житомирській області висловив народний депутат України від фракції "Слуга народу" Арсеній Пушкаренко. Відповідне відео нардеп розмістив на своїй сторінці у Facebook, а також на персональному Youtube-каналі.
"На моє особисте переконання, з тої інформації, якою я володію, в мене складається стійке враження, що в Чорнобильській зоні проводяться спеціальні підпали "чорними лісорубами" для того, щоб приховати незаконну вирубку, яка проводиться в Чорнобильській зоні. І я ,як народний депутат, буду окремо з цього приводу звертатися до правоохоронних органів" - відзначив нардеп, перебуваючи біля одного з осередків підпалу.
Чорнобильську зону відвідали і керівники Державної екологічної інспекції України, які здійснили заміри радіаційного фону територій, на яких протягом тижня вирують пожежі. Всі заміри були у межах норми, - констатував очільник Держекоінспекції Єгор Фірсов.
"Станом на зараз працівниками Державної екологічної інспекції фіксується нормальний стан довкілля. Але насправді дуже важливо вирішити системну проблему. Ми переживемо цю катастрофу, яка склалася, але дуже важливо, щоб на рівні законодавчому ті штрафи, які зараз є, вони були б суттєво підвищені. На моє переконання, і, можливо, я буду непопулярним, вони мать бути підвищені в десятки, а то і в сотні разів. Станом на зараз штраф за незаконний підпал трави становить від 175 гривень. 175 гривень, як вирозумієте, це – ніщо. Для статистики наведу приклад, що в 2019-му році було зафіксовано понад 1300 пожеж у зв’язку з підпалом сухої трави", - повідомив ЗМІ т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.
Як розповів народний депутат Арсеній Пушкаренко, підвищення штрафів за умисний підпал трави та листя передбачає ініційований головою Комітету Верховної Ради з питань екологічної безпеки та природокористування Олегом Бондаренком законопроект номер 2339, який включено до порядку денного позачергового засідання парламенту 13 квітня.
"Законопроект 2339, який ініціював голова природоохоронного комітету Олег Бондаренко, і я також є його співавтором, значно збільшує, в десятки разів, штрафи та відповідальність за навмисне пошкодження рослинного та тваринного світу, а також забруднення атмосферного повітря. Це – зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів. Ми знаємо, що на сьогодні ті штрафи, які є, - вони мізерні порівняно з глобальними наслідками цих підпалів. Верховна Рада має невідкладно посилити покарання за підпали трави та листя", - висловив впевненість Арсеній Пушкаренко.
11 квітня 2020, 19:20
0 коммент.:
Дописати коментар