Державній службі України з надзвичайних ситуацій потрібно ще декілька днів, щоб загасити тління, яке залишилося після пожежі у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС та навколо неї. Про це повідомив голова ДСНС Микола Чечоткін Володимиру Зеленському на щоденній селекторній нараді під головуванням Президента. Така інформація розміщена на сайті глави держави.
На запитання Президента, коли саме зупиниться горіння у Зоні відчуження, Микола Чечоткін відповів, що пожежі вже немає.
«Дуже радий, що Верховна Рада вчора проголосувала за підвищення штрафів за підпали, знищення лісів. Це швидка та правильна реакція влади на серйозні виклики. Попередні штрафи у декілька тисяч гривень були надто мізерним покаранням за такі серйозні злочини», – наголосив Володимир Зеленський.
Володимиру Зеленському також доповіли, що напередодні, після 16-ї години відбулося погіршення ситуації через шквальний вітер, тож вогонь було складно контролювати. Тому ДСНС скерувала більшу кількість техніки та особового складу на ліквідацію пожежі. Дощ, який пройшов на території, допоміг вогнеборцям впоратися з ситуацією швидше.
Натомість користувачі соцмереж та експерти однозначно пов’язують перелом ситуації саме з приходом циклону, дощем та мокрим снігом, а не успішною роботою керівників ДСНС та інших відомств. Люди кажуть, що Україну вкотре врятувала Матір Божа. Перед цим у мережі Фейсбук багато хто закликав молитися за благополучне завершення кризи.
фото Олександра Сироти
"Молимось, щоб Господь відвернув ту біду, щоб нарешті погасили вогонь", - написав Олег Головков
Екоактивісти закликають розслідувати бездіяльність чиновників.
"Згоріло понад 20 тисяч гектарів. Згоріли пам’ятки історії та культури, ледь не згоріла Прип’ять. Ми вимагаємо провести відповідне засідання РНБО, дати повну інформацію, бо наразі її немає", - сказав GreenPost заступник Голови правління ГО "Мережа захисту національних інтересів АНТС", народний депутат 8 скликання Остап Єднак.
У той же час люди дякують рядовим рятувальникам, лісівникам, безпосереднім учасникам гасіння пожеж за мужність і виконану роботу. І радіють, що нарешті пішов дощ, який виявився ефективнішим за керівництво державних служб. "Велике дякую. Низький уклін вогнеборцям", - пише, зокрема, Елена Повстяная.
Також низка фахівців каже, що іще рано радіти.
"Я б не поспішав святкувати перемогу. Торф та лісова підстилка можуть тліти тижнями, а дощів нема і ландшафти аномально сухі. У той самий час осередки тління швидко перетворюються на нову пожежу за вітряної погоди. А погода найближчими днями буде вітряною", - зазначає еколог Oleksandr Sokolenko .
0 коммент.:
Дописати коментар