04 квітня 2020

Мобільний додаток Саморятівник


Що робити, якщо ти загубився у лісі або, ще гірше, втрапив там у халепу. Колишній ДСНСник розробив додаток, який реагує на надзвичайні події. Програма фіксує та різними способами надсилає точні координати особи її близьким. 

Мобільний додаток «Саморятівник» покликаний суттєво підвищити безпеку людей, який рекомендуємо встановити всім, кому не байдужа їхня безпека та безпека близьких. Основна мета створення мобільного додатку – підвищити рівень безпеки громадян, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події. Швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало зле (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти рідним та службам і своєчасно (що дуже важливо) надати необхідну допомогу. Після отримання сигналу від потерпілого, спец.служби можуть йому зателефонувати для з’ясування обставин. Передбачена можливість автоматичної публікації сигналу «SOS» від потерпілого на його сторінці у Facebook, щоб його небайдужі друзі допомогли у пошуках. 

Однією з потрібних функцій «Саморятівника» є відображення на карті червоним кольором тих, хто потребує допомоги. Туристи, які знаходяться поруч значно швидше можуть надати допомогу, ніж поки до місця події доберуться спец.служби чи друзі та рідні. Для цього потрібно увімкнути в налаштуваннях додатку функцію «GPS-трекер». Навіть ще при потенційній загрозі небезпеки, «в один клік» надсилається автоматично сформований сигнал місцезнаходження пошуковим з мобільного додатку. Також в «один клік» дитина може повідомити батьків чи близьких про небезпеку, в яку потрапила. Проте в смартфоні повинна бути увімкнена функція «Геолокація» (GPS). 

Всім відомо, що в лісі дуже швидко стає темно. Коли людина йде в ліс, для власної безпеки вмикає мобільний додаток. При включенні трекера, програма кожних 10-20 хвилин пілінгує місцезнаходження і відправляє дані місцезнаходження на «хмару» серверу. Якщо телефон розряджається чи відсутнє покриття GSM-операторів, а програма 5 годин не відправляла жодних повідомлень, початок пошуку починається за даними останнього місця знаходження і до появи в мережі (найоновленішої інформації про місцезнаходження особи). 

Дуже цінним буде розділ мобільного додатку спеціально для людей похилого віку. Часто люди впавши, не можуть самостійно підвестися, щоб віднайти в квартирі мобільний телефон і повідомити рідних про подію чи припустимо в лікарні, коли необхідно покликати лікаря, а телефон далеко. В такому випадку передбачаються браслети і кулони, які постійно будуть на людині. Натиснувши кнопку на браслеті чи кулоні, по протоколу Bluetooth активується мобільний додаток і автоматично повідомляє рідних, близьких чи лікарів (в залежності від заповненого профілю та заповнених полів з телефонами в додатку) про надзвичайну подію. 

В перших версіях мобільного додатку «Саморятівник» передбачаються такі функції та інформаційні розділи: 
  • - кнопка «SOS». Дані про місцезнаходження автоматично направлятимуться на телефони батьків та близьких, а в окремих випадках інформуватимуть спец.служби (адресати вносяться користувачем додатку завчасно); 
  • - інструкція з надання першої домедичної допомоги (непрямий масаж серця, штучне дихання, безпечне положення потерпілого, екстрені номери телефонів спец.служб, тощо); 
  • - алгоритм дій у випадку надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру; 
  • - способи орієнтування на місцевості (по компасу, по зірках, по Сонцю, по Місяцю, по годиннику, по лініях місцевості, по азимуту, по мурашниках, деревах, моху і так далі); - корисні поради (лайфхаки) з виживання в дикій природі, як не замерзнути, що можна їсти, чого слід уникати. 

В наступних версіях передбачається локалізація мобільного додатку мінімум на трьох мовах: українська, польська, англійська. 

Своєчасне інформування про надзвичайну ситуацію та оперативне реагування в найкоротші терміни дадуть змогу своєчасно надати необхідну допомогу потерпілому! Не будьте байдужими до своєї безпеки чи безпеки близьких! Про технічні несправності чи пропозиції щодо покращення мобільного додатку «Саморятівник» повідомляйте нас за телефоном +380979075653 або пишіть на електронну адресу info@ituse.org Безпека нації залежить від нас! Ми не маємо права бути байдужими!!! Давайте разом підвищувати рівень нашої безпеки!

0 коммент.:

Дописати коментар