Випалювання сухої трави спричинило загорання будівель у місті Яготин.
По прибуттю рятувальниками встановлено, що внаслідок загорання сухої трави та чагарників загорілася господарча будівля. Виникла загроза розповсюдження вогню на поруч розташовані будинки.
Тільки завдяки швидкому повідомленню та оперативності працівників ДСНС вдалося врятувати від вогню споруди.
Причина пожежі розповсюджена для останніх тижнів на Київщині - місцеві жителі вирішили випалити сухостій біля водоймища. Вогонь поривами вітру перекинувся на деревину, а звідти на будівлі.
На території Кагарлицького району та Ржищівської ОТГ з початку 2020 року сталося 54 пожежі у екосистемах. Горіли трава та лісова підстилка, а ще - очерета і сміття. Ці дані надані ГУ ДСНС України у Київській області.
Про розміри шкоди, завданої паліями довкіллю та оточуючим можна лише здогадуватися.
Трав’яні пожежі призводять до зниження родючості ґрунту. Збіднюється видовий склад рослинності і тваринного світу. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, дощові черв’яки та інші дрібні тварини. Гинуть кладки та знищуються місця гніздування птахів. Гинуть практично всі тварини, які живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Дим отруйний і створює загрозу для здоров’я людей, алергіки його не переносять. Спалювання сухої рослинності часом стає неконтрольованим і призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.
Відповідальність за підпал визначає стаття 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штрафи за "самовільне випалювання рослинності або її залишків".
За такі дії громадян можуть оштрафувати на суму від 340 до 1360 гривень. Якщо ж випалюванням займаються підприємці, то покарання складає від 850 до 1700 гривень.
Тим часом у Переяславі через спалювання трави згоріло 4 гектари лісу.
Люди запалили суху страву, однак через сильний вітер втратили контроль над стихією і вогонь перекинувся на ліс.
Лісничий ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» Володимир Павлик у коментарі інтернет-виданню “Переяслав Сіті” розповів: “Ми побачили в камери, що горить поле. Виїхали на місце, щоб не допустити загоряння лісу. Але через вітер пожежа дуже швидко поширилася, – зазначає головний лісничий. – На полі й на території дачного кооперативу працювали рятувальники. А ми гасили лісову пожежу. У цьому процесі брали участь працівники п’яти лісництв. Врятували ліс тим, що пустили трактори для оборювання. Написали в поліцію заяву, щоб знайшли винуватця, який запалив суху траву».
Лісничий також скаржиться, що під час пожежі повз ліс проїжджала велика кількість автомобілів. Люди знімали на відео, але ніхто не зупинився, щоб допомогти. “Хоча пожежа в лісі – це не лише проблема лісівників і рятувальників. Це наша спільна біда”, – каже Володимир Павлик.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачено накладання штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або порушення вимог пожежної безпеки в лісах карається накладенням штрафу на громадян у розмірі від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 510 грн до 1029 грн. Також винуватець мусить відшкодувати збитки, завдані лісовому господарству.
0 коммент.:
Дописати коментар