08 червня 2016

Семерак розказав, як спільними зусиллями зупинити незаконний експорт лісу




Загалом природно-заповідний фонд, яким опікується Міністерство екології та природних ресурсів, охоплює лише 6% території України.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в інтерв'ю Укрінформу.


Зокрема, говорячи про заборону на експорт лісу, Семерак нагадав, що "до 15 червня (до цієї дати триває час тиші, бо це період масового розмноження звірів), заборонена будь-яка вирубка лісу. А загалом природно-заповідний фонд, яким опікується Міністерство екології та природних ресурсів, охоплює лише 6 % території України. На цих ділянках до затвердження нових санітарних правил вирубка заборонена. Також я ініціював заборонити видачу будь-яких талонів на вирубку - навіть санітарну в природо-заповідних зонах. Рештою лісів займаються інші органи державної влади. Сподіваюся, що вони підтримають нашу ініціативу".


За словами міністра, "нині над новими санітарними нормами працює спеціальна робоча група, в яку входять представники Державного лісового агентства України та Мінприроди. Триває завершальний етап консультації і внесення пропозицій. Якщо в остаточному варіанті документу будуть враховані пропозиції Мінприроди - це дозволить вирішити низку проблем з вирубкою лісів. Щоб це зупинити, потрібні юридично-правові рішення. Також повинна бути система, яка виконуватиме і контролюватиме виконання цих рішень. Мінприроди не має можливостей перекрити дороги України і не допустити вивезення лісу. І не наша це сфера відповідальності. 

Тут повинна бути співпраця всіх центральних органів виконавчої влади. Українське суспільство вже кричить про величезні черги на кордонах України з лісом-кругляком, який виїжджає за межі нашої держави під документами, ніби це дрова. І тут кожен відповідальний орган повинен сумлінно поставитися до виконання своїх повноважень, а місцеві жителі повинні стати нашими партнерами. Бо якщо люди спокійно спостерігатимуть, як їхні сусіди рубають ліс, везуть на станцію, грузять ешелони, відправляють в іншу країну і в той самий час обурюватимуться, що хтось у Києві чогось не зробив, це не запрацює. Без підтримки територіальної громади зупинити вивезення лісу буде неможливо".

Семерак зазначив, що "Мінприроди тісно співпрацюватиме з природоохоронними громадськими організаціями, яких із усієї країни зареєстровано 136. Минулого місяця ми проводили велику нараду з громадськістю. Приємно, що більшість їх представників були присутні. В результаті, утворили шість робочих груп і апарат міністерства нині працює над виконанням поставлених завдань. Я запропонував зробити такі зустрічі регулярними. Також ми домовилися з народними депутатами, які працюють в Комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, організувати наступну нараду вже на майданчику Верховної Ради".


0 коммент.:

Дописати коментар