13 липня 2016

Черговий законопроект про безкоштовну заготівлю громадянами вітровальної і буреломної деревини внесений



12 липня 2016 року внесено на розгляд парламентарів черговий законопроект про дозвіл громадянам безкоштовно заготовлювати вітровальну і буреломну деревину, гілки та сучки дерев для власних потреб - текст законопроекту наводиться внизу даного повідомлення (посилання).

Раніше близький по суті законопроект був внесений в Думу депутатом Тумановим (11 квітня 2016 року) - він застряг на стадії підготовки до першого читання.

Ще раніше (восени 2014 роки) Мінприроди Росії розробляло свій законопроект, який також мав дати право громадянам на заготовку ветровального і буремні деревини - але його Мінприроди та Уряд так і не донесли до Державної Думи, і законопроект залишився в історії.

Законопроекти, внесені в Думу, незважаючи на удавану подібність з раніше розроблялися в Мінприроди законопроектом, насправді принципово відрізняються від нього. "Мінпріродовскій" законопроект передбачав прирівняти цю деревину до недеревних ресурсів лісу, змінивши відповідну статтю Лісового кодексу (це дозволило б заготовляти хмиз приблизно в тому ж порядку, що гриби, ягоди та горіхи - вільно і безкоштовно, без дозвільних документів, в рамках номінально встановлюються суб'єктами РФ правил).

В "Тумановська" законопроекті безпосередньо про необхідність отримання дозвільних документів на заготівлю ветровального і буремні деревини нічого не говориться, але частина про можливість її безкоштовною заготовки вноситься до статті 30 Лісового кодексу (про заготівлю деревини громадянами для власних потреб), а в цій статті прямо говориться , що заготовка ця здійснюється на підставі договорів купівлі-продажу. Зараз в нашій країні діє типова форма такого договору, в офіційно опублікованому вигляді представляє собою шестнадцатістранічний документ.

В "Алтайському" законопроекті прямо говориться, що заготовка ветровального і буремні деревини буде здійснюватися для власних потреб хоч і безкоштовно, але "на підставі дозволів на заготівлю деревини". Порядок видачі цих дозволів повинен бути визначений органами державної влади суб'єктів РФ.

У переважній більшості випадків при заготівлі громадянами господарсько-малоцінної мертвої деревини для власних потреб (зазвичай на дрова) є не ціна цієї деревини (вона становить сущі копійки, не надто значущі навіть для найбідніших верств населення), а процедури отримання дозвільних документів, які часто вимагають багатьох днів або навіть тижнів інтенсивної суєти. Якщо зробити заготовку цієї деревини безкоштовною, але залишити всі існуючі нині дозвільні процедури - для більшості громадян практично нічого не зміниться, оскільки процедури ці надзвичайно складні і для багатьох зовсім нездоланні. Якщо процедури спростити (наприклад, рішенням органів влади суб'єктів РФ, що, мабуть, і припускають алтайські депутати) - десь ситуація може помінятися, а десь - ні, тому як в далеких лісових селах і селищах дозволу отримувати зазвичай просто не у кого.

Як би там не було, поки незрозуміло, чи є у будь-якого з цих законопроектів хоч якісь шанси дійти до стадії закону.

http://forestforum.ru/viewtopic.php?f=9&t=19793

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар