«Сьогодні ми зіткнулися з проблемою всихання лісів. Якщо раніше вона мала винятковий характер, то зараз проблема набула досить таки загрозливих масштабів. Можемо сказати, що площа висихання лісів, особливо ялинників, щорічно збільшується майже на 8 тис. га. І ситуація буде тільки погіршуватися», - повідомила Христина Юшкевич.
За її словами, частина нинішніх Карпат створена штучно. Повоєнна радянська Україна, для відновлення зруйнованих міст і сіл, потребувала багато деревини, і масштаби рубок були досить таки значними, а потім зруби засадили лісовими культурами. «Втім, на жаль, у ті часи при створенні карпатських лісів не було враховано всю специфіку ґрунтових та мікробіологічних умов. У результаті ми отримали недовгостійкінасадження. І тепер ми зіткнулися з проблемою патологічних процесів, пов’язаних із всиханням. А ліси у всьому світі вважаються «зеленим золотом». Тому, щоб зупинити цей процес, ми повинні проводити заміну насаджень», - підкреслила т.в.о. Голови відомства.
Також вона повідомила, що окрім Карпат, проблема масового всихання існує на більшості території України: «Це спричинено зниженням рівня ґрунтових вод. І для дерев з поверхневою кореневою системою така ситуація стала критичною. Дерева просто не отримують необхідну кількість води. Це один із чинників всихання, є й інші, зокрема шкідники».
Христина Юшкевич наголосила, що в України майже не має досвіду, щоб боротися із цією проблемою, тому до її вирішення планують залучити українських науковців та міжнародних експертів і провести 15 вересня тематичну конференцію, на якій розглянуть дану проблему.
13.09.2016 | 09:09
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
0 коммент.:
Дописати коментар