08 вересня 2016

Держлісагентство відстоюватиме фінансування галузевих підприємств Півдня та Сходу України з держбюджету



УЖГОРОД-КИЇВ. 8 вересня. УНН. Т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич розповіла про проблеми державного фінансування галузі та відстоювання позиції Агентства щодо забезпечення матеріальною підтримкою південно-східних підприємств лісового господарства під час виїзної наради, що проходить 7-8 вересня на Івано-Франківщині, повідомляє УНН.

"Цього року за всю історію існування лісогосподарської галузі в Україні вона не була профінансована державою. Я не говорю про необхідність фінансування підприємств, які можуть вести господарську діяльність, продавати ресурс і заробляти гроші. За рахунок таких підприємств лісова галузь щорічно сплачує до бюджетів усіх рівнів понад 3,5 мільярди гривень при щорічному обороті коштів у 14 мільярдів гривень. Однак я буду відстоювати ту позицію, що південно-східний регіон, який є менш залісеним, де ліси мають захисну функцію, має дотуватися і бути на утриманні державного бюджету. Зараз ми вивчаємо з Міністерством фінансів, який механізм тут буде доречно застосувати з 2017 року. Однак концепція фінансування галузі на 2017-2021 рр. передбачає певні зміни і вже розроблена, погоджена міністром і направлена до Мінфіну. Ми достатньо віддаємо у бюджет, з якого, наприклад, 450 мільйонів гривень можна виділити для південно-східних областей, тобто перерозподілити з тих коштів, які заробляють наші ж підприємства", – заявила Х. Юшкевич.

Керівник Держлісагентства також зауважила, що наразі всі лісогосподарські підприємства забезпечують себе самостійно – а це і видатки на охорону праці, і на устаткування, і на заробітну плату співробітникам.

“Заробітна плата на наших підприємствах є досить високою, адже співробітники лісового господарства мають пишатися своєю професією і не бути зацікавленими у покритті незаконної діяльності”, – додала Х.Юшкевич.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, в умовах заборони експорту українського кругляка за кордон цю нішу зарубіжного ринку активно стали заповнювати виробники деревини з Білорусі та Російської Федерації.

Джерело: УНН

0 коммент.:

Дописати коментар