08 вересня 2016

Голова Держлісагентства України прокоментувала ситуацію із затриманим Закарпатською митницею лісом




УЖГОРОД-КИЇВ. 8 вересня. УНН. Учора, 7 вересня, під час виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів України, що проходить в Івано-Франківській області, т.в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич прокоментувала УНН ситуацію із затриманими Закарпатською митницею ДФС вагонами лісу вітчизняних лісгоспів, що прямували на експорт.

“У нас дійсно є проблема із затриманням вагонів із деревиною на Закарпатті. З цього приводу я мала зустріч з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем. Ми дійшли згоди щодо необхідності вдосконалення наших стандартів по дровах. Однак з приводу справедливості затримки нашої деревини кожен залишився відстоювати власну позицію”, — заначила Х.Юшкевич.

Також вон додала, що ці стандарти можуть бути переглянуті і розроблені тільки науковими установами, вартість розробки такого документу становить 450-500 тисяч гривень.

“Замовником може виступити Держлісагентство, однак, на жаль, з державного бюджету ми поки що не маємо на це коштів. За діючими стандартами, паливні дрова можуть йти на експорт з різними довжинами, а не у вигляді колотих дров, як ми собі це уявляємо. І взагалі, я вважаю, що дрова оцінюються за якісним складом деревини, а не за їхньою довжиною. Ми також організовували перевірку із залученням фахівців Держлісагентства. На сьогодні у цій ситуації ми будемо відстоювати свою правоту. Якщо ж якийсь із фактів про порушення з боку наших підприємств буде доведено, то однозначно винні будуть звільнені. Зараз же ми відстоюємо нашу правоту у судах, заявниками позовів виступили безпосередньо підприємства, чий ліс було затримано Закарпатською митницею ДФС”, — розповіла Х.Юшкевич.

Щодо висновків фахівців Торгово-промислової палати про порушення з боку відправників експортованого лісу, то, за словами Х. Юшкевич, Держлісагентство не отримало жодного відповідного документу та висновку.

“Ми маємо розуміти, що такі висновки можуть бути зроблені лише за умови залучення відповідних експертів. Я жодним чином не можу сумніватися у висновках, але я б хотіла розуміти, що хтось із експертів є лісник, який може віднести ту чи іншу деревину до дров′яної чи ділової... Якщо говорити про заявлені порушення щодо ваги, то деревина продається не на вагу, а у кубічних метрах. А вага залежить від багатьох факторів — волога, умови транспортування тощо. Тому до обвинувачень, що підприємства хотіли повернути собі ПДВ за перевезення „повітря“, я готова апелювати. Щодо якості затриманої деревини нехай висловляться експерти. Наші підприємства, коли заготовляють деревину і замитнюють свої вагони, ведуть фото і відеофіксацію, вона передається митним органам. Тобто зараз не йдеться тільки про недовіру до працівників лісового господарства. Йдеться про недовіру до всіх митних органів, які оформлювали вантаж. Якщо це все є зговір, тоді нехай правоохоронні органи розбираються. За умови доведення, що мав місце зговір митників і лісівників проти держави, тоді я, зі свого боку, звільню всіх, хто був до того причетний”, — додала Х.Юшкевич.

Т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України зауважила, що такі проблеми у підприємств лісової галузі є лише із Закарпатською митницею.

“Ситуація в цілому принесла мільйонні збитки нашим підприємствам”, — наголосила Х.Юшкевич.

У той же час, учора, 7 вересня, Ужгородський міськрайонний суд виніс рішення у справі незаконного переміщення українського лісу в Румунію. Про це повідомив на своєму персональному сайті голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Предметом розгляду став залізничний вагон із деревиною, яку комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство “Корюківкаліс” (Чернігівська області) направляло через Закарпатську область на румунське підприємство. Суд визнав лісгосп винним у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного кордону та використанням спеціально виготовлених сховищ) і своєї постановою наклав на підприємство штраф у розмірі 100% вартості вантажу з конфіскацією їх у дохід держави.

Як раніше повідомляв УНН, на Закарпатті обмежили розмір експортованих дров.
Джерело: УНН

0 коммент.:

Дописати коментар