ПІД ВИГЛЯДОМ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

влада обвалила лісову галузь в Україні

ЛІС І РЕФОРМУВАННЯ

Державні ліси мають покривати свої видатки з власних доходів

Орест ФУРДИЧКО

Таємниці реформування "лісових відносин" в Україні

РЕФОРМАЦІЯ, ДЕГРАДАЦІЯ ЧИ ПРОФАНАЦІЯ?

Як Держлісагентство хоче реформувати лісову галузь

ЧИНОВНИКИ ПРОТИ ЛІСІВНИКІВ

Кому вигідний фінансовий саботаж лісгоспів?

31 липня 2017

Закарпатські лісівники спростували інформацію ужгородського депутата про нелегальний продаж лісу

 

Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства спростовує інформацію, заявлену депутатом Ужгородської районної ради Роландом Цебером щодо ніби-то нелегального транспортування лісопродукції.

Так 29 липня майстер лісу Ужгородського лісництва відпустив дрова паливні на населення у кількості 6 м.куб. о 17 год. 00 хв., після чого він зробив обмін даних між КПК та центральним сервером.

Однак через відсутність покриття мережі Інтернет обмін відбувся тільки наступного дня. На "скріншотах" чітко видно, коли зроблений обмін і хто кінцевий отримувач лісопродукції.

Примітка: Якщо дані внесені до КПК і роздруковані первинні документи – їх видалити Не можна. Підприємство не має такої можливості. Видалення документу проводиться через створення заявки підприємством з обґрунтуванням такого видалення на ДП "ЛІАЦ" м. Київ. Така процедура може тривати декілька днів.





Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Ігор Вонс: Лісове господарство – приклад ефективної форми державної власності


Виїзна колегія про підсумки господарювання та прогресивний метод вирощування лісів відбулася 27 липня на базі Чортківського лісового господарства. До заходу долучилися заступник голови – керівник апарату Тернопільської ОДА Ігор Вонс та начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко.
«Я вдячний усім працівникам лісового господарства за те, що на сьогодні у нашій області є державні підприємства, які створюють робочі місця та платять немалі податки – 24 мільйони за півріччя. Це хороший показник, який забезпечує зростання заробітної плати, напряму впливаючи на середній її рівень по області. Більше того, думають про майбутнє, завдяки створенню лісових насаджень, відновленню лісів та залученню коштів», – наголосив Ігор Вонс.

За словами заступника начальника відділу лісових ресурсів та економіки управління Марії Псарюк, підприємствами Тернопільщини заготовлено 126 тис. кбм деревини, з яких 105 тис. кбм – ліквідної, 22,5 тис. – ділової. «Обсяг реалізації продукції становить 110 мільйонів гривень. Випущено переробленої продукції власної переробки на суму майже 16 мільйонів гривень. Витрати на ведення лісового та мисливського господарства становлять 35,2 мільйони гривень. Також відновлено 512 гектарів лісів та створено нові на площі 55 гектарів», – зазначила Марія Псарюк. Завдяки сплаченим податкам, до державного бюджету надійшло 13,6 млн грн, до місцевого – 10,4 млн грн. Єдиний соціальний внесок становить 9,9 млн гривень. Про те, що підприємства доволі добре спрацювали у першому півріччі, відзначив Олег Яремко. «Проте, попри добре спрацювання маємо і ряд проблем. Серед основних – трудомісткий процес пошуку земель під нові ліси та відсутність коштів на виготовлення правовстановлюючих документів. Тому ми постійно працюємо над вирішенням цих проблем», – підкреслив Олег Яремко.

За оцінкою рейтинговості, перше місце посіло Чортківське лісове господарство, яке продемонструвало як завдяки успішному менеджменту можна досягнути позитивних фінансових показників, спрямувавши їх на модернізацію та новий підхід до вирощування якісного садивного матеріалу. Про те, що на теренах області залишилося дуже мало ефективних державних підприємств наголосив заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Вонс.

«Дуже добре, що лісове господарство є одним з прикладів того, що державна форма власності може бути ефективною. Ми сьогодні переконуємося, що лісове господарство – це не просто вирубка лісів, це і санітарний догляд лісу та його відновлення. Також розвивається й інший напрямок – вирощування декоративних рослин. Підприємства шукають додаткові джерела наповнення свого бюджету, адже працюють без дотацій. Проте, попри усі складнощі, вони демонструють приклад ефективного господарювання», – підкреслив Ігор Вонс.

80 відсотків лісів держлісфонду Тернопільщини – це штучні ліси, створені руками лісників. Враховуючи те, що умови зростання – це в основному діброви і природним шляхом їх відновити практично неможливо, лісники випробовують різні методи вирощування найціннішої лісової породи, застосовуючи їх під час весняних й осінніх висаджувань лісів. Відтак, поєднують метод посіву жолудя дуба звичайного і посадку одно-дворічних дубових лісокультур. Крокуючи в ногу з часом, лісники Тернопільщини переймають передові сучасні європейські технології вирощування лісів. Цьогоріч одне з найбільших дубових підприємств нашого краю взялося впроваджувати європейський метод вирощування дібров, який дозволяє збільшити термін посадки лісів та вчасно здійснити доповнення.


31 ЛИП 2017

Нарушителей пожарной безопасности в Белгородских лесах накажут рублём




Строгое соблюдение простых правил противопожарной безопасности в лесах является гарантией сохранения лесов от такого стихийного бедствия, как лесной пожар. Чаще всего такие чрезвычайные ситуации происходят по вине человека. Брошенный окурок, спичка, разведенный костёр, оставленные стеклянные бутылки — всё это потенциальные источники пожара, представляющие угрозу лесу.

По всей территории Белгородской области до 14 августа продлён особый противопожарный режим, ограничивающий пребывание граждан в лесах, въезд в них транспортных средств, проведение культурно-массовых и спортивных мероприятий. Кроме того жителям области запрещено жечь траву, мусор и стерню на полях. Любителям пикников и шашлыков на свежем воздухе следует помнить, что во время действия ОПР готовить пищу с разведением открытого огня категорически запрещено. Делать это можно только в специально отведённых местах и только с применением мангала.

За нарушение правил пожарной безопасности в период особого противопожарного режима административный штраф увеличивается: для граждан в размере от четырех тысяч до пяти тысяч рублей; для должностных лиц – от двадцати тысяч до сорока тысяч рублей; для юридических лиц – от трехсот тысяч до пятисот тысяч рублей.

За нарушение нормативных правовых актов Белгородской области, нормативных правовых актов органов местного самоуправления, устанавливающих ограничение пребывания граждан в лесах, въезда в них транспортных средств, проведения в лесах определенных видов работ в целях обеспечения пожарной безопасности или санитарной безопасности в лесах влечет наложение административного штрафа на граждан в размере от пятисот до одной тысячи рублей, на должностных лиц – от одной тысячи до пяти тысяч рублей, на юридических лиц – от пятидесяти до ста тысяч рублей.

Управление лесами Белгородской области напоминает, что в случае обнаружения любого нарушения лесного законодательства незамедлительно сообщайте информацию в региональный диспетчерский пункт управления лесами области по телефону: 8 (4722) 33-66-97 или по телефону Прямой линии лесной охраны 8-800-100-94-00. Все телефоны работают в круглосуточном режиме.

Управление лесами Белгородской области

Работы по дистанционному методу мониторинга лесов продолжаются




С целью выявления изменений санитарного и лесопатологического состояния лесов, а также для предварительного определения границ и площади лесных насаждений, на которых выявлены такие изменения специалисты ФБУ «Рослесозащита» провели обработку материалов космической съемки для дешифрирования территорий Калининградской и Воронежской областей и приступили к дистанционным наблюдениям Липецкой, Ивановской и Владимирской областей.

В ФБУ «Рослесозащита» прошло совещание, в котором приняли участие сотрудники отдела развития дистанционных методов мониторинга лесов, представители отделов, осуществляющих дистанционные наблюдения, в филиалах в Республике Бурятия, Красноярском и Забайкальском краях, Иркутской области. Совещание проходило в формате видеоконференцсвязи и было посвящено решению текущих вопросов, таких как выполнение работ, по выделению непокрытых лесной растительностью земель для целей государственного мониторинга воспроизводства лесов, учет и каталогизация материалов космической съемки, верификация. Кроме того обсудили результаты дистанционных наблюдений по итогам 2 квартала, процесс выполнения протокольных решений, принятых ранее и рассмотрели текущие проблемные вопросы в рамках выполнения государственного задания. Применительно к работе отдела был рассмотрен приказ Министерства природных ресурсов и экологии РФ №156 от 05.04.2017 «Об утверждении порядка осуществления государственного лесопатологического мониторинга».

ФБУ «Российский центр защиты леса»

3 серпня відбудеться нарада щодо здійснення санітарно-оздоровчих заходів на Поліссі



3 серпня 2017 року у Рівненській області відбудеться виїзна нарада Державного агентства лісових ресурсів з метою обговорення причин та наслідків масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів.

У заході візьмуть участь фахівці лісової галузі з України та Республіки Білорусь, науковці, експерти, представники екологічних громадських організацій та інші.

Перша половина наради відбудеться безпосередньо в лісових масивах Рівненської області задля наочного обгорнення питання всихання дерев.

Окрім того, буде обговорено питання роботи лісгоспів за Санітарними правилами у лісах України та внесення до них змін з метою попередження розповсюдження хвороб лісу.

Дата та час заходу: 3 серпня з 8:30 год. (орієнтовно до 15:00 год.).

Місце заходу: державне підприємство «Сарненський лісгосп» (Рівненська область).

Запрошуємо представників центральних та місцевих ЗМІ взяти участь у зазначеному заході. За необхідності буде організовано підвезення до місць проведення наради та назад.

За детальнішою інформацією звертайтеся за тел.: (044) 234-23-48, 095-445-75-50.

Прес-служба Держлісагентств
31.07.2017 14:51

ПОПРИ ЗАБОРОНУ ЄС ПОЛЬЩА ВИРУБУВАТИМЕ ЛІС У БІЛОВЕЗЬКІЙ ПУЩІ




Польська влада виправдовує своє рішення продовжити вирубку реліктвого лісу у Буловезькій пуші тим, що у деревах завелися жуки-шкідники.

Польща продовжить "захисні" вирубки дерев у пралісі Біловезька пуща попри те, що Суд Європейського Союзу заборонив це робити. Польща обґрунтовує своє рішення поширенням жуків-шкідників. Про це у понеділок, 31 липня, заявив міністр довкілля Польщі Ян Шишко на спільній прес-конференції із представником державного лісового відомства Конрадом Томашевським.

За словами Томашевського, його відомство "зобов'язане продовжувати захисні заходи. Ми маємо виконати план захисних заходів і це те, що ми робимо", - сказав посадовець.

Як повідомлялося, Суд Європейського Союзу у п'ятницю, 28 липня, розпорядився призупинити вирубку Польщею реліктового лісу в Біловезькій пущі до часу, поки суд розглядатиме позов з вимогою припинити вирубку.

Комітет світової спадщини ЮНЕСКО 5 липня закликав владу Польщі припинити вирубку дерев у Біловезькій пущі, яка є одним з найбільших і найдавніших лісових масивів рівнинної Європи. Він розташований на білоруській і польській територіях. Частина Біловезької пущі - польський державний національний парк - був внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО у 1979 році, а 1992 року туди додали й білоруську частину пущі.

Джерело Deutsche Welle

Новости лесной пирологии и филологии: потрясающая статья на сайте "Лесная промышленность"

На сайте "Лесная промышленность" (wood-prom.ru) опубликована потрясающая статья об экспериментах в области лесной пирологии в Австралии. Даже если ваши интересы далеки от лесных пожаров - прочитайте, статья того стоит: возможно, она позволит лучше понять, откуда берутся в нашей лесной отрасли некоторые судьбоносные решения. В ней идет речь (об этом можно догадаться по приводимым английским названиям) об опытах по созданию противопожарных барьеров путем механического удаления или уменьшения количества лесных горючих материалов там, где по каким-то причинам нельзя проводить любимые австралийцами контролируемые выжигания - подробнее об этом можно почитать (но уже на английском) на сайте департамента сельского хозяйства австралийского правительства (ссылка).

Но статья на сайте "Лесная промышленность" потрясает воображение независимо от того, о чем в ней идет речь. Поскольку это шедевр, приводим его в виде графической копии (картинки). Ссылка на источник:

Началось исследование по снижению механической загрузки топлива

Сама статья:




***

Похожая история описана у Марка Твена:

Как я редактировал сельскохозяйственную газету

***

1500000 долларов! Я готов в Австралию исследования исследовать за 10 % от суммы !!!!

Корупційні мухи над бурштиновим медом

ГОСТРА ТЕМА

Як Держгеонадра «Стрілку» на Житомирщині забили

Навесні цього року під час робочої поїздки на Олевщину керівники Житомирської області з подивом дізналися від місцевих жителів, що десятки тисяч гектарів земель з покладами бурштину надано у користування маловідомим фірмам для «геологічного вивчення і дослідно-промислового видобутку». За розслідування резонансної справи взялась обласна прокуратура, а розгляд заявленого нею в інтересах держави судового позову проілюстрував методи, за допомогою яких Державна служба геології та надр України здійснила незаконну, як уже визнав суд першої інстанції, оборудку.

За словами заступника прокурора Житомирської області Роксолани Гребенюк, на початку минулого року три ТОВ зі статутним капіталом від 1 до 3 мільйонів гривень, зареєстровані у Гонконзі й Белізі, звернулись до Держгеонадр по спецдозволи на видобуток бурштину з родовищ, розташованих на півночі Житомирщини. Вимагали надати їх без проведення обов’язкового аукціону, мотивуючи це наявністю цілісних майнових комплексів, побудованих для видобування та переробки корисних копалин. Підставою був підпункт 8 пункту 8 чинної на той час редакції Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затверджений постановою Кабміну від 30 травня 2011 року №615.

Отакий мертвий ландшафт залишається після видобутку бурштину. Фото автора

Оперативно, але на шкоду державі


Насправді так звані цілісні майнові комплекси не лише розташовані щонайменше за півсотні кілометрів від місць планованого видобутку, а й, як доведено у суді, були всього-на-всього окремими поверхами або підвалами виробничих приміщень колишніх машинобудівних і переробних підприємств. Одне з ТОВ надало Держгеонадр договір про оренду 253,1 кв. м на другому поверсі будівлі в райцентрі Овруч і трьох мотопомп, дизельних електрогенераторів і шлангів для подачі води, що замало для «цілісного майнового комплексу».

Однак чиновники чомусь повірили, що обладнання на рівні піратської бригади старателів цілком достатньо для дослідно-промислового освоєння бурштинового родовища «Стрілка» площею 5249,4 га. Держгеонадра вже наступного дня після отримання заявки від ТОВ надіслали в Житомирську обласну раду лист про погодження видачі дозволу. Датований 25 лютого 2016 року лист надійшов у Житомир аж 9 березня, однак відповідь, як ішлося в посланні, мала бути у канцелярії відправника до 18 години 25 березня, інакше вважатимуть, що на Житомирщині погодили передачу родовища в розробку за принципом мовчазної згоди.

Відповідь, від якої нічого не залежало


Кожному зрозуміло, що представницькі органи влади, якими є ради, ухвалюють рішення на сесіях, які скликають відповідно до регламенту. Отож голова Житомирської обласної ради листом від 18 березня поінформувала Держгеонадра, що, найімовірніше, відповідь щодо погодження земельних ділянок для видобутку бурштину буде негативною. Однак остаточне рішення ухвалять на черговій сесії, яка відбудеться 31 березня 2016 року. На ній депутати проголосували проти надання надр у користування всім трьом ТОВ, що, однак, не перешкодило Держгеонадрам вже 1 квітня видати наказ №116, на основі якого горе-інвестори отримали право на видобуток бурштину за нібито мовчазної згоди Житомирської облради.

Народна мудрість стверджує, що поспіх необхідний лише у двох випадках: у ловінні бліх і в разі проносу. До цього переліку чиновники Держгеонадр додали ще спецдозволи на видобуток бурштину, хоч чинна на той час редакція порядку їх надання відводила на ухвалення рішення до 60 днів.

Найцікавіше, що із суто бюрократичних позицій встановлений для житомирців спринтерський термін не порушував норм закону, бо ухвалений за часів Януковича і тоді ще не змінений порядок наділяв Держгеонадра правом самостійно визначати строки розгляду направлених ним листів про погодження. Отож якби навіть чиновники зобов’язали Житомирську обласну раду дати відповідь уже наступного дня після відправлення листа, формально вони не порушили б законодавства і з чистою совістю могли відрапортувати про мовчазну згоду.

Однак у Держгеонадрах не помітили, як самі наступили на бюрократичні граблі. Порядок передбачає, що плату за спецдозвіл слід внести протягом 45 днів з дати прийняття рішення про надання цього дозволу. Натомість у судовому засіданні вже доведено, що одне із ТОВ перерахувало 46 420 гривень за право розроблення родовища «Стрілка» аж 31 травня 2016 року, тобто на шістдесятий день після видачі горезвісного першоквітневого наказу Держгеонадр №116.

Проносне для чиновників-корупціонерів


Навряд чи хтось при здоровому глузді повірить, що орендований за півсотні кілометрів від родовища сонячного каменю другий поверх покинутої виробничої будівлі й три мотопомпи — це «цілісний майновий комплекс, спеціально збудований (реконструйований) для видобутку корисних копалин загальнодержавного значення», яким є бурштин. До речі, це визнали й самі інвестори, які вже після передачі до Держгеонадр пакета нібито всіх потрібних для отримання спецдозволу документів чомусь взяли в оренду ще гусеничний екскаватор, бульдозер і навантажувач. 7 квітня згадуване ТОВ у райцентрі Олевськ орендувало «виробничу базу» площею 541 кв. м.

Виникає цілком логічне запитання: чому інвестори не звернулися по спецдозвіл аж тоді, коли вже мали хоч якусь техніку для добування бурштину? Відповідь проста: постановою Кабміну від 6 квітня 2016 р. №277 до Порядку надання спецдозволів на користування надрами внесено суттєві зміни. Зокрема вилучено горезвісний підпункт 8 пункту 8, на основі якого троє власників «цілісних майнових комплексів» без жодного аукціону отримали в розробку родовища бурштину загальною площею понад 18 тисяч га.

Саме заради того, щоб на шкоду державним інтересам і всупереч волі місцевих громад встигнути застовпити бурштинові території, надривались і поспішали чиновники з Держгеонадр. Не менш очевидно, що хоч суд першої інстанції вже ухвалив постанову про скасування одного зі згадуваних спецдозволів, а чинність ще двох, виданих іншим ТОВ, призупинено до завершення судових слухань, справжнім проносним для корупціонерів має стати притягнення до кримінальної відповідальності конкретних чиновників, з подачі яких протягували незаконні рішення. Та як роз’яснили у прокуратурі Житомирської області, це вже компетенція Генеральної прокуратури України.

PS Бурштиновий мед і надалі вельми ласий для корупційних мух, які шукають найменшу прогалину в законодавстві для обкрадання держави. Тому внесена постановою Кабміну від 6 квітня 2016 року № 277 зміна до Порядку надання спецдозволів, яка вже начебто чітко регламентує, що тепер право мовчазної згоди починає діяти «у разі ненадання відповіді щодо погодження за результатами розгляду на найближчій сесії (але у будь-якому разі не пізніше, ніж через 90 календарних днів з дати отримання документів)», у наших реаліях потребує уточнення. Нині ніщо не завадить чиновникові відправити відповідне звернення буквально за день-два до чергової сесії й бадьоро відрапортувати, що його не розглянуто у встановлений термін, а тому ніщо не перешкоджає видачі спецдозволу.

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/korupcijni-muhi-nad-burshtinovim-medom/
Урядовий кур'єр, 1 серпня 2017 року, вівторок, № 141 (6010), стор 1, 3

3 серпня - виїзна нарада щодо масового всихання сосни та санітарних рубок - Анонс


3 серпня 2017 року у Рівненській області відбудеться виїзна нарада Державного агентства лісових ресурсів з метою обговорення причин та наслідків масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів.

У заході візьмуть участь фахівці лісової галузі з України та Республіки Білорусь, науковці, експерти, представники екологічних громадських організацій та інші.

Перша половина наради відбудеться безпосередньо в лісових масивах Рівненської області задля наочного обгорнення питання всихання дерев.

Окрім того, буде обговорено питання роботи лісгоспів за Санітарними правилами у лісах України та внесення до них змін з метою попередження розповсюдження хвороб лісу.

Початок заходу: 8:30 год. (орієнтовно до 15:00 год.)

Місце проведення: Державне підприємство «Сарненський лісгосп» (Рівненська область)

Запрошуємо представників центральних та місцевих ЗМІ долучитися до участі у зазначеному заході. За необхідності буде організовано підвезення до місць проведення наради та назад.

За детальнішою інформацією звертайтеся за тел.: (044) 234-23-48, 095-445-75-50.

У Черкаському лісгоспі не можуть добитися дозволу на санітарну рубку дерев (ВІДЕО)



Аварійні дерева, підвищена пожежна небезпека та зміна екосистеми лісу. 160 гектарів лісового масиву Черкаський бір перетворюється на сухостій. Тут 60% хворих та всохлих дерев. Це землі природо-заповідного фонду, тому проводити рубки Черкаський лісгосп не може. Уже 7 років керівництво звертається до Міністерства екології з проханнями дозволити врятувати насадження, проте дозволу досі немає. Тим часом ліс гине і перетворюється на загрозу для місцевих жителів, інформує ЧСН.

57-річний Григорій Перепелиця все життя мешкає у селі Руська Поляна просто біля соснового масиву. Каже: останні 5 років у ліс ходити страшно. А поруч із аварійними соснами пролягає дорога Черкаси-Канів.

Загалом територія Черкаського бору – 22 тисячі гектарів – і вся потребує рубок, найгірша ситуація на 160 гектарах природно-заповідного фонду.

Причинами масової гибелі насаджень головний лісничий Черкаського лісгоспу Станіслав Левицький називає природні фактори.

Із пошкоджених дерев шкідники розповсюджуються і на сусідні здорові. Так щомісяця нові ділянки лісу перетворюються на сухостій і створюють підвищену пожежну небезпеку. Голова громадської організації «Екосвіт» Людмила Ткаченко б’є на сполох – зникнення лісів приведе до глобальних катастроф.

Щоб пустити під сокиру загиблі дерева і посадити нові – необхідно отримати погодження від Міністерства екології та природних ресурсів. Директор Черкаського лісгоспу наголошує – вони вже 7 років намагаються добитися дозволу хоча б на санітарну рубку.

До поновлення масивів Черкаський лісгосп готовий. У розсаднику підростають півтора мільйона саджанців сосни. Проте, коли ці малюки замінять аварійні сухостої – залежить від Міністерства екології та природних ресурсів.

31.07.2017


С.Кубах про вплив земельної реформи на лісовий сектор. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».


Казимир Кобилянський (Мінприроди) про державну охорону всіх лісів України. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».


В.Сторожук щодо реформи державного управління лісами. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку.

Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».


О.Сторчоус про законотворчу діяльність у сфері лісових відносин. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку.

Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».

М.Попков про стан лісового сектора України. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку.
Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».

Любов Полякова про стратегію реформування Держлісагентства. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку.

Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».




Сама презентація

















О.Листопад про законопроекти щодо охорони лісів. Green Video

Опубликовано: 30 июл. 2017 г.

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».

Проект «Підтримка реформи лісового сектора в Україні». PROFOR. World Bank. Green Video. ВІДЕО

01.06.2017 м. Київ, Представництво Світового банку.

Круглий стіл

Презентація проміжних результатів проекту технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».

Опубликовано: 7 июл. 2017 г.


Лісівники запроваджують електронні аукціони з продажу деревини

26 липня у ДП "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр" відбулось чергове засідання робочої групи з питань розробки та впровадження електронної програми аукціонів з продажу необробленої деревини.

В ході засідання було представлено три варіанти електроних програмних комплексів, які діють на різних біржах. Було дуже жваве обговорення питань стосовно програмних продуктів.

На засіданні були присутні як представники бірж, так і представники різних асоціацій деревообробників, а також розробники програмних комплексів.

Наприкінці наради було прийнято рішення, задля максимно зручної роботи, створити один типовий регламент проведення електронних торгів, який задовільнив би продавців та покупців.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Ліси Черкащини

Прикарпатські лісівники долучаться до міжнародного проекту задля збереження лісів


На засіданні колегії Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства розглянуто актуальні питання життєдіяльності галузі.

Йшлося про виконання завдань щодо реалізації продукції та припинення самовільних рубок прикарпатських лісів.

Також обговорили стан будівництва та капітального ремонту лісових автомобільних доріг. До речі, за перше півріччя лісогосподарськими підприємствами їх здійснено на суму 12 мільйонів гривень.

Окремо розглянуто проект збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття. Цей міжнародний проект реалізується за сприяння фонду місцевого співробітництва посольства Фінляндії в Україні задля збереження біорізноманіття та популяції рідкісних видів рослин і тварин.

Що стосується самовільних рубок деревини, які відбуваються на Прикарпатті, то тільки у цьому році їх виявлено в обсязі 759 м куб. Завдані збитки на 4 мільйони 378 тисяч гривень. До слова, у порівнянні з минулорічними показниками, обсяги самовільних рубок зменшились на 240 м куб.

За шість місяців 2017 року лісгоспами було складено 265 протоколів про лісопорушення. Свою роботу відновила рейдова група «Оса», до складу якої входять правоохоронці, активісти та працівники лісової охорони.

http://www.blitz.if.ua/news/prykarpatski-lisivnyky-doluchatsya-do-mizhnarodnogo-proektu-zadlya-zberezhennya-lisiv.html

Земля вичерпала річні запаси ресурсів, - науковці



Екологи розрахували щорічну межу допустимого використання ресурсів планети і зробили висновок, що річні запаси Землі вичерпалисяі і з 2 серпня люди будуть жити на Землі "в борг".

Методика, яку застосовують науковці з Global Footprint Network, дозволяє точно розрахувати день у році, з якого Земля вже не в змозі відновити спожиті людиною ресурси - і коли люди починають руйнувати своє середовище проживання. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на DW.

У 2017 році така "точка неповернення" припадає на 2 серпня. Таким чином, у поточному році люди використають всі поновлювані за рік ресурси Землі на 6 днів раніше, ніж в 2016.

Ще більш чітко негативна тенденція помітна в порівнянні з 80-ми роками ХХ століття. Якщо в 1987 році "межа відновлюваності" припала на 19 грудня, то пізніше вона послідовно і страхітливо рухалася від кінця року до його середини. Так, у 2011 році людство поглинуло всі поновлювані ресурси до 27 вересня.

2 серпня цілий ряд екологічних організацій в Німеччині має намір провести спільну акцію перед Бранденбурзькими воротами у Берліні. Мета акції - нагадати, що людство споживає більше деревини, рослин, продуктів харчування, риби і всього іншого, ніж водойми, ліси і поля в змозі створити і відновити самостійно.

"Планета - це не інтернет-магазин з нескінченними запасами товарів. Супермаркет під назвою Земля спорожнів, - попереджає Крістоф Реттгерс (Christoph Röttgers) з молодіжного об'єднання екологів. - Все, що ми споживемо в цьому році після 2 серпня, вкрадено у майбутніх поколінь. Завдання політиків - не допустити цього".

Причому з ростом населення планети зростає і споживання вуглеводнів, продуктів харчування, води. Як математично підрахували вчені, для задоволення запитів сьогоднішнього людства потрібно 1,7 планет Земля.

"Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року - цілих три", - б'є на сполох Юрген Кірш (Jürgen Kirsch) з німецького відділення Greenpeace.

Згідно з підрахунками вчених, понад 80 відсотків населення планети проживає в країнах з неблагополучною екологічною обстановкою.

Сьогодні, 03:28

30 липня 2017

Працівник ДП "Шацьке УДЛГ" виборов друге місце на обласних змаганнях вальників лісу



4
ХХ ювілейні обласні змагання вальників лісу, що тривали на території Гущанського лісництва державного підприємства “Прибузьке лісове господарство” 27 липня, виявилися справжнім святковим, видовищним дійством.

І не лише через участь у них, зокрема під час відкриття, аматорів сільських будинків культури та керівників сільських громад Любомльського району. А передусім тим, що відбувся захід на надзвичайно високому організаційному рівні, – повідомляє прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Насамперед слід зазначити те, що всі етапи конкурсу відповідали вимогам всеукраїнських змагань. Та разом з тим неабияку роль щороку під час їх проведення відіграє високий фаховий рівень самих учасників, знання й дотримання основних правил у роботі.


Змагання включали в себе 5 етапів: підготовку бензопили до роботи, розкряжування комбінованим різом, точне розпилювання, очищення стовбура від гілок та сучків. Найвищою кількістю балів визначалася валка дерев. Судді оцінювали точність виконання усіх етапів конкурсних завдань, враховуючи швидкість їх проходження. Одночасно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки.




Отож, перше місце п’ять років поспіль заслужено виборює Віталій Крисик (ДП “Городоцьке ЛГ”). Друге місце посів Андрій Дударчук (ДП “Шацьке учбово-досвідне лісове господарство”). Третє — Віталій Шевчук (ДП “Ківерцівське ЛГ”).
Переможцям було вручено премії у розмірі 12, 9 та 7 тисяч гривень відповідно. А в якості подарунків – ще й цінні призи від постійних спонсорів – фірм “STIHL” та “Husqvarna”.








Окремо нагородами у розмірі 2,5 тис.грн., 1,5 тис.грн. та 1 тис. грн. представник фірми “ОДЕК”нагородив на його погляд кращих учасників у номінаціях “валка лісу” (ДП “Камінь-Каширськагроліс”), “обрізання сучків” (ДП “Любешівське ЛМГ”) та “точне розкряжування деревини” (ДП “Цуманське ЛГ”).

Професія вальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі. Адже, як розповідають вальники, небезпека може чатувати під будь-яким деревом. Особливо небезпечно ліквідовувати наслідки буреломів, вітровалів чи інших природних явищ. За словами досвідчених лісогосподарників, пошкоджена деревина втрачає свої технічні якості, у зв’язку з чим знижується ціна та натомість підвищується рівень затрат при їх заготівлі. Втім найгірше те, що під час проведення робіт у таких ділянках виникає додаткова небезпека.







– Ризик збільшується у рази, – з власного досвіду розповідає кількарічний переможець змагань Віталій Крисик. – Зламані, похилені дерева валити слід згідно зі спеціальною технологією. В інакшому разі дерево може просто розколотися. А з появою вітру або за інших обставин це може призвести до трагічних наслідків …
Враховуючи підвищену небезпеку лісозаготівельних робіт, адміністрацією обласного управління та підвідомчих підприємств приділяється велика увага питанням охорони праці.
За словами заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Рибчинського, вже в нинішньому році витрати держпідприємств на ці цілі сягнули 4 мільйонів гривень!







– Першочерговим питання охорони праці числитиметься і надалі. Як, власне, й інші виробничі питання, що тісно пов’язані з нашою щоденною діяльністю, – підсумовує Олександр Павлович. – Позиція лісоуправління та підприємств чітко визначена: якщо щось робимо – то на якісному рівні, з думкою про майбутнє та на тривалу перспективу. В даному випадку спільне завдання – безпека людей на лісозаготівельних роботах.
Співорганізаторами ХХ змагань традиційно виступили Волинське ОУЛМГ, обласна організація Товариства лісівників України та обком Профспілки працівників галузі.




http://shatsk.rayon.in.ua/news/36357-pratsivnik-dp-shatske-udlg-viborov-druge-mistse-na-oblasnih-zmaganniah-valnikiv-lisu