8 серпня відбулося виїзне оперативне засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
07 серпня 2017 року в Олешківському районі Костогризівського лісництва сталася лісова пожежа загальна площа 70 га (30 га верхового), повідомляє Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.
З метою ліквідації вищезазначеної ситуації задіяні 48 од. техніки та 163 чол. особового складу. З них територіальні підрозділи ДСНС України - 30 одиниць техніки, 121 чол. (у тому числі 3 од. пожежної авіації); обласного управління лісового та мисливського господарства - 17 од. техніки, 37 чол. особового складу; підрозділи Збройних сил України - 1 гелікоптер, 5 чол. екіпажу.
Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виділено з обласного резервного фонду – 200 тис грн та Олешківською райдержадміністрацією – 100 тис грн.
На засіданні, яке відбулося в штабному наметі під час гасіння цієї пожежі і пройшло під головуванням заступника голови облдержадміністрації Вадима Чабана, піднімалися питання щодо усунення першопричин пожеж, які з настанням літа дуже почастішали.
Так за статистикою, яку навів заступник начальника обласного управління лісомисливського господарства Володимир Михайленко тільки з 03 по17 липня сталося 25 пожеж на площі 132,65 га.
Причому їх характер вказує на те, що це навмисні підпали, оскільки мають декілька джерел загоряння на порівняно невеликому радіусі.
Присутні серед яких були начальник Головного управління ДСНС України у Херсонській області Сергій Чорний, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Олексій Сулімов, голова Олешківської райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб, представники національної поліції, місцевого лісництва під час обговорення проблеми зійшлися на думці, що це економічна диверсія з метою наступної вирубки горілого лісу з наступним його продажем.
Заступник голови ОДА Вадим Чабан запропонував вирішення цієї проблеми через запровадження обліку товаро-транспортних накладних на ліс, що вирубується.
«Якщо ми візьмемо під контроль через жорсткий облік збут лісоматеріалів, то будуть виявлені незаконні його рубки, та ті хто їх проводить. Відтак втрачає сенс вся їх діяльність з улаштування пожеж, бо навіщо палити ліс, якщо ти на цьому не зможеш нажитися» - зазначив В.Чабан.
За запропонованою ініціативою планується створити єдину базу даних товаро-транспортних накладних для поліції, лісомисливських господарств та усіх зацікавлених служб, за якою кожна з них може з легкістю відслідкувати будь-яку партію лісоматеріалів за унікальним номером накладної.
0 коммент.:
Дописати коментар