В началото на 2010 г., по инициатива на Киев екологичен и културен център, Украйна прие закон, с който се въвеждат промени в сега действащия закон "На природен резерват фонд на Украйна", като се забранява лова на биосферни резервати, национални паркове, регионални ландшафтни паркове, както и в защитени територии на природни резервати и други ПЗФ. В зазаниците ловът е забранен или ограничен и не са направени промени в опазването на природните забележителности. Ловът в природните резервати и природните паметници бе забранен по инициатива на КЕКЦ едва през есента на 2017 г.
Големи щети на горската фауна са причинени от лов, който в Украйна се извършва по закон през цялата година - 9 месеца. По време на лов се наблюдава замърсяване на водата и почвата с олово (поради ловния изстрел). Водещият изстрел е признат за трети по важни фактори при смъртта на водолюбивите птици. Създаването на ловни стопанства включва изграждането на пътища за ловци, което раздробява природните зони. Ловците често са виновници за пожари, изхвърляне на територията, неразрешено сечи, както и създаване на фактор на безпокойство за дивата природа. Много ловци, невежи или поради бездейно любопитство, застрелват животни от Червената книга. В южната част на Украйна, според Одеса орнитолог И.В. Schegoleva, за сезон годишно 500-700 души от червената книга са убити от ловци. Лов унищожава пол и възрастова структура на стадата диви животни и стада от птици, насърчава "селекция напротив", тъй като унищожава най-добрите индивиди. Гнездящите ловци в огромен брой диви свине унищожават общностите от редки растения. Ловците често разорани в резервати, в Днепър, Desnyanskiy в региона, трева или степни райони Киев за засаждане фуражни треви, отколкото да унищожи последните местообитания на редки растения и причинява вреда nasekomyh.Znachitelny лов и гора. Факт е, че по време на лов, особено гонка, значителен брой от куршуми и шрапнели хитове на звяра, и по дърветата, да ги причинява щети. Редиците започват да текат със сок, гъбички, микроорганизми се установяват там, дървото започва да боли, отслабва. И става лесна плячка за кората на бръмбарите. Развитието на огнища на ловци на бръмбари също допринася по този начин. Факт е, че в много частни ловни стопанства основната плячка са диви копитни животни, които по всякакъв начин се отглеждат от ловци. Смята се, че колкото повече елен в гората, дивите свине, рога, толкова по-добре, защото можете да продавате повече лицензи и да печелите пари. Затова те ги хранят с помощта на биотехнологиите (захранващи и солнице), привличайки ги в ловни съоръжения от други места. Въпреки това, отглеждани или са концентрирани в копитни на лов за лизинг, в съответствие с беларуски учен Г. Kazulka, разяжда храстите на много широколистни дървета, оставяйки бор и смърч, отколкото да наруши естествения баланс и разнообразие на растителността. В резултат на това боровете и елхите остават в гората, което допринася за избухването на короятен бръмбар. Беларуската част на Беловежката избутва, според учените, се отглеждат в големи копитни ловци са неволни извършители на короядите огнища. Последните огнища на корояди в Ровно и Волин региони на Украйна отговор характер на прекомерния брой на копитни животни в многобройни частни дивечовъдни стопанства в тези области.
Както разбрахме, лесничейства не знаят и не се контролират стрелба игра ловни стопанства на тяхна територия. Това означава, че ловците се оставят на себе си и могат да застрелят животни без държавен контрол. Всичко се предоставя на частни или обществени ловни стопанства
Все пак основната щета в ловни резервати, е, че тъй като на ловна преса те не могат да изпълняват ролята си на бежанци или "острови на спасението" за диви животни. По това време, както и в други nezapovedannyh области тя е широко извършва любителски лов, който наскоро придоби огромни неконтролируеми технологично-Fighter природни резервати просто трябва да играе ролята на "спасителните острови", където диви животни могат да бъдат спасени от ловци преследване, да се отпуснете, изход и да доведе до потомство. Особено, тъй като ловни полета в Украйна сметка за около 80% от нейната територия и резерви - само 2, 3%. В област Макаров Киев област има само четири резерв (9 NRF обекти, от които пет природни забележителности с малка площ), обща площ от 1330 m, която е само 3.5% от площта на горите Макаров. Вместо спасяването на животните в светилища построен огромен брой кули за лов и индивидуален лов на гонки, през които прониква диви животни по време на акцията като окото с малка мрежа, като не оставя глигани и диви зайци никакъв шанс за бягство. И още едно много важно допълнение. Според заповедта на Министерството на аграрната политика на Украйна "за въвеждане на журнала на промените в Lіmіtіv vikoristannya Mislivsky tvarin Mislivsky държавен инвестиционен фонд в 2016/2017 сезон polyuvannya rokіv" на 12.21.2016 номер 558, който беше одобрен ограничения за производство на дивеч в ловния сезон 2016-2017., включително добива на диви прасета, елени, сърни и лосове, която току-що стреля от кулите, че на всички от региона Киев одобрени лимити е NRF обекти
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1689-16/paran6#n6
Така лов кули в светилищата на региона Киев, както и присъствието там на лов сам кули незаконни. В резултат на продължаващите природни резервати в непрекъснат сеч и масивна лов, резерви не изпълняват своите екологични функции за опазване на биологичното разнообразие, освен това, много от тях изгубен или почти са загубили своята стойност.
Наредба за резервата "Трактат Mutvitskoe" забранява го преследват и ангажимент за сигурност, която не е била подновена - разрешителни за лов.
На масови ловни бракониери в резервата и казва такъв факт - през 2014 г., две орнитоложки резерват в района на Волин - "Charukov" и "Lyubaniha" бяха преброени в един ден на лов около 500 ловци през 2015 г. - един ден от лов - 250 ловци. В района на Херсон в орнитоложки резерват "Domuzly" - един ден от лов - 100 ловци-бракониери.
Неясното формулиране на чл. 26 от Закона "На природен резерват фонд на Украйна", според която лова в природни резервати е забранено или ограничено, доведе до факта, че в редица области, в тези защитени територии, които заемат в Украйна само 0,2% от цялата територия на страната, продължава тормозът на дивата животни.
Така че, в ловния сезон на 2015/2016 г. в 16 дивечови резервации, според границите, 8 европейски елен, 36 сърна, 115 глигани трябва да бъдат застреляни. През ловния сезон 2014/2015, 18 европейски елен, 52 сърна, 151 диви свине трябва да бъдат застреляни в тези запазени видове диви животни. Ако вземем предвид, че на лов в момента е напълно извън контрол, и единичен лиценз често изстреля няколко диви копитни животни, може да се предположи, че унищожени до 1000. Копитен дивеч (вж. Таблицата) към тези светини.
Това обаче не е само това. Ако границите за заснемането на диви копитни животни в резервите се подготвят от Goslesagenstvo на Украйна и
съгласи Министерство на опазване на околната среда (което означава най-малко теоретичен контрол на лов в природни резервати от правителствените органи на околната среда), правилата за стрелба в светилищата на птици, зайци, зайци, лисици, язовци не са регламентирани.
Това означава, че ловецът може да застреля толкова резерв от птици или зайци, колкото има в картата за стрелба. Броят на ловците във всеки резерв също не се регулира от никого. По този начин, според действащата правна практика резерви равнозначна на обикновените ловни полета, въпреки че в съответствие с член 26 от Закона "На природен резерват фонд на Украйна" лов тях трябва да бъдат затворени или ограничени.
Ловът се извършва активно не само в горски или ландшафтни резервати, но и в зазаници от общо зоологически и дори орнитологични. Например, за да се създаде орнитологични резерви в региона Полтава "Svyatilovsky" и "Mikhnovsky" е защитата на местата на миграции и зимуване птици. Въпреки това, те могат да ловуват в ловния сезон, който, според украинското законодателство, е отворен от август до януари, т.е., когато има мигриращите птици и техните зимуване.
Общият зоологически резерват от национално значение в района на Запорожие "Алтагорски" е създаден за животни и птици, но позволява лов на фазани. В района на Чернивци е създаден консерватологичен резерват с местно значение "Зубровица" за защита на бизона. Въпреки това, той позволява заснемането на до двайсет дузина елен, дива свиня и сърна през ловния сезон.
Резервен "Zubrovitsa" охранително един от 9 на разположение в Украйна местообитание на редки животни Червената книга - бизон. За лов в резервата "Zubrovitsa" не само загрижени за бизони, създава нежелано нарушаване, но също така представлява потенциална заплаха за заснемане на бизони ловец пиян случайно вместо глиган или елен. Точно същата ситуация с резерва за игра "Zubr" в Волин, създаден за защита на бизони. Резервен "Bison" е създаден в квартал Kivertsevskoy на област Волин за защита на бизони населението през 2000 г. Въпреки това, ползите от него за защита на бизони е било минимално, тъй като областната управа Волин на горското стопанство, той се превръща в "кралския лов." Тук са изградени много ловни кули за индивидуално и ловно ловуване. Управлението на горите във Волин организира лов на различни бивши министри от Киев. На лов за тях, проведено лично от ръководителя на Волин регионалното управление по горите А. Kvatirko на. Беше му подчинени изпълнени 25 ноември 2015 в резерва на организацията на "кралските лов", "Самоотбрана Майдан" област Волин https://www.volynnews.com/news/analytics/chynovnytske-dozvillia-kerivnyky-lh-poliuiut-u -zakaznyku-samooborona / Постоянна гонка ловен резерват "Zubr" на елени и диви свине са не само уплашена бизони. Според анонимни източници в oblupravlenii лесничейство Волин през Хайка лов постоянно претърпяват бизони. Пияни ловци по време на екзекуцията на диви животни често объркани бизони с елени. Затова бизонът или отиде като дете, или те бяха убити. Но всички тези факти бяха внимателно скрити от лесовъдите. Между другото, подобен случай бизони смърт, докато лов настъпили в друга резерва, създаден, за да се защитят и zubrov- "Zubrovitse", че в района на Черновци. На лов, организиран през януари 2010 г., има и лесовъди убити 500-килограмова мъжки бизон https://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/_zubra-vbili-chotirma-postrilami/323894 Така че не е чудно, че броят на бизони в региона Волин падна стабилно , Ако през 1991 г. там имаше 210 глави, то през 2007 г. само 16. През 2017 г. около 20 бизона са взети под внимание от обществените личности на тези места. Като представител на WWF в Ukrina A.Plyga, през 2017 г. и през зимата си запазват "Zubr" са открити множество следи от кръв от убит плячка и пожарите, които изгарят ловци volkov http://www.volynpost.com/news/82964- volynskyj-zakaznyk-peretvoryly-на-pryvatne-myslyvske-ugiddia-volonter неотдавнашното нападение на Киев екологичен и културен център в резервата са открити десетки ловни кули. Според жалбата KEKTS Волин oblekoinspektsiya проверява резерват "Bison" и там брои 128 незаконни кули за лов, сред тях 122 гонка комплект за 11 линии и 5 за лов individualtnoy. Възниква въпросът, как да се защити бизон, ако резервата има 11 Хайка линии и там постоянно се случи химикалки за лов, в които попадат и diehards?
Освен това, в редица природни резервати и други NRF лов се провежда под прикритието на мониторинг бяс. Така например, в района на Волин в природните резервати "Sadovskaya Дача" през 2014 г. тя е 6 стрелба дива свиня ", за да се учат чума по свинете" през 2015 Волин регионална организация на украинското общество на ловците и риболовците получиха разрешение да стреля в пейзаж резерв от местно значение " Osnitsky "и зоологическата резерв от местно значение" Telchivsky "6 лисици.
.В някои области, например, в Житомир, лов в zakazniks е практически затворен. Но в повечето региони на Украйна -. Zaporizhzhya, Ивано-Франковск, Кировоград, Николаев, Ternopil, Chernivtsi, Киев, Ровно, Полтава, Одеса и др лов в природни резервати, както и някои природни забележителности се извършва с малък или никакъв контрол от страна на Министерството на екологията на регионалните държавни администрации и Министерство на околната среда на Украйна. В някои райони на Украйна, например, в Киев, на лов в природни резервати по принцип не е в регулация, тъй като той поддържа или забрана на лова не са разписани в разпоредбите на тези светилища и паметници на природата, и по тази причина е била извършена в тези по подразбиране обекти.
Анализ на 70 големи резервата на региона Киев (повече от 15 хектара) показа, че половината от тях са били лов. В същото време броят на ловдните кули понякога изчезва. Резерватът "Tsezarevsky" са построени 42, резервът от местно значение "Rzhischevsky" - около 100. В резервата "Protsevskiy" в деня на откриването на лова в 8 часа сутринта 05 август 2017, на брега на Днепър дължина 1 км, преброихме около 160 коли ловци а във водната зона на реката - около 40 лодки на ловци. Резерватът на 563 грам в същото време на лов около 300 души, което е, на ловец отчитат около 2 хектара резервата. За каква възможност за опазване на играта или шансовете на дива патица за един живот имаше реч?
Таблица
Охота на копытных в заказниках Украины в 2015/2016 гг.
Область | Название объекта ПЗФ | Статус объекта ПЗФ | Количество лицензий |
Запорожская | Старобердянский ландшафтный заказник | Общегосударственное значение | 2 кабана |
Запорожская | Бильмановская лесная дача ландшафтный заказник | Местное значение | 2 косули, 6 кабанов |
Запорожская | Камянская лесная дача ландшафтный заказник | Местное значение | 7 кабанов |
Кировоградская | Урочище Новомиргородское-1 | Местное значение | 2 косули, 6 кабанов |
Николаевская | Рацинская дача лесной заказник | Общегосударственное значение | 5 оленей, 10 косуль, 25 кабанов |
Тернопольская | Суразская дача лесной заказник | Общегосударственное значение | 2 косули, 3 кабана |
Черновицкая | Зубровица общезоологический заказник | Местное значение | 3 оленя, 6 косуль, 6 кабанов |
Ровенская | Мутвицкий общезоологический заказник | Местное значение | 40 кабанов |
Полтавская | Псельский ландшафтный заказник | Местное значение | 3 косули, 3 кабана |
Полтавская | Сулинский ландшафтный заказник | Общегосударственное значение | 4 кабана |
Полтавская | Червонобережье ландшафтный заказник | Общегосударственное значение | 1 косуля, 1 кабан |
Полтавская | Буртивский гидрологический заказник | Местное значение | 1 кабан |
Полтавская | Ксендзовский гидрологический заказник | Местное значение | 1 кабан |
Полтавская | Балка Широкая ландшафтный заказник | Местное значение | 3 косули |
Полтавская | Маячковский ландшафтный заказник | Местное значение | 6 косуль, 7 кабанов |
Полтавская | Лучковский ландшафтный заказник | Общегосударственное значение | 3 косули, 3 кабана |
Всего | 16 заказников, из них 6 общегосударственного значения и 10 – местного значения | 8 оленей, 36 косуль, 115 кабанов |
данни
Заедно, всички резервати и природни забележителности заемат 2.32% от територията на Украйна. И ловните стопанства заемат 80% от територията на Украйна.
Лов в природни резервати, както и в някои природни забележителности се извършва с слабо лов контрол на диви копитни животни, и без никакъв контрол за диви птици и дребни животни - зайци, зайци, лисици, язовци.
В някои природни резервати (орнитоложки, зоологическа) извършване на лов в пряко противоречие с целите на резервата.
Лов причинява значителни екологични щети не само на фауната, но и на целия комплекс от природни резервати.
Поради тези причини, в дивечовите резервати, както и в природните паметници, ловът е забранен.
0 коммент.:
Дописати коментар