17 січня 2018

Бершадський райагроліс: ліс не знищуємо, а доглядаємо!




На знімку: помічник лісничого Станіслав Швидкий, який доглядає теплиці.


У 2017 році дочірнє підприємство «Бершадський райагроліс» стало кращим серед аналогічних підприємств області. Про основні аспекти роботи, фінансове становище та проблеми розповіли лісничий підприємства Володимир МОЧУЛЬСЬКИЙ та головний бухгалтер Параска ІСТОМІНА.

Ліси Вінницькому обласному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс» були передані за рішенням обласної ради в 2000 році. На основі цього були прийняті відповідні рішення районних рад, і ліси у 2003-му передано підприємствам на місцях. Виготовлені державні акти на лісові масиви. Дочірнє підприємство «Бершадський райагроліс», де зайнято 34 працівники, опікується лісами у Бершадському та Чечельницькому районах. Це 5365 та 3584 гектарів лісу відповідно.

Усі лісогосподарські роботи (вирубка, насадження, просапування та інше) у двох районах проводяться згідно з планами (таксаціями), які надає Ірпінський інститут лісового господарства. Остання таксація була у 2015 році. Відповідно до цього підприємство може вирубувати ліс із розрахунку 20 тисяч кубометрів, а фактично вирубується 10 тисяч. За 2017 рік таксаційний ліміт також не було перевищено – заготовлено 10900 кубів.

По основному користуванню вирубується близько 25 га лісу щороку. Посаджено у минулому році 35,3 га лісу (галявини, ділянки, де дерева вирубано), просапано – 299 га (насадження за попередні сезони). Проводиться велика робота (догляди) за посадженим лісом: 4-5 разів за один сезон.

Усі роботи підприємство виконує за власні кошти.

Збитковими є рубки – освітлення, прочищення, прорідження, тому вони проводяться за рахунок лісу головного користування. Графік роботи щорічно складається детально, щоб вистачило коштів на догляди, посадку і решту робіт. Щороку підприємство звітує у «Віноблагроліс» та в обласне центральне статистичне управління.

Ліс вирубується чітко по документах, згідно з випискою лісорубних квитків, іншими вимогами. Перевірки, які проводяться регулярно (у минулому році також) службою екології та КРУ (контрольноревізійного управління), особливих порушень не виявили. Інша справа, коли узлісся вирубує те чи інше сільськогосподарське підприємство. Воно не бере ніяких документів про те, скільки вирубано, куди розвозяться дрова, чи сплачуються відповідні податки та інше. Особливо це стосується території Яланецької громади.

Коли виписуються лісорубні квитки на лісогосподарські роботи по тій чи іншій територіальній громаді, з цією інформацією в першу чергу ознайомлюється сільський голова та ставить свій підпис на документах. Усе робиться прозоро.

На території «Райагролісу» є теплиця та розсадник. Тут вирощуються туя, ялівець та ялина, у Чечельнику – в основному дуб. Також надаються послуги з розпилювання лісоматеріалу (працює пилорама).

У 2017-му підприємством сплачено податків на загальну суму 3130367 гривень. Із них: лісовий збір – 543285, до державного бюджету – 282456 грн.

До бюджетів територіальних громад району перераховано (залежно від проведених робіт): Баланівської – 3427 грн., Бирлівської – 19976, Великокиріївської – 11505, Війтівської – 28089, Голдашівської – 1825, Кидрасівської – 12002, Лісниченської – 2212, Маньківської – 25877, Михайлівської – 972, Осіївської – 753, Поташнянської – 33335, П’ятківської – 4497, Ставківської – 467, Устянської – 38093, Флоринської – 20108, Яланецької – 26441 грн.

Надано благодійної допомоги на суму 14505, у тому числі Яланецькій громаді – більше 6 тисяч гривень.

ВАЖЛИВО! Всі роботи сільгосппідприємства з розчистки (вирубки) узлісь, що прилягають до земельних угідь, якими вони користуються, повинні проводити після звернення до «Бершадського райагролісу»та отримання дозволів і документів. У разі ігнорування цієї вимоги інформація про порушення чинного законодавства буде передана у відповідні правоохоронні органи.

Записала Тетяна БОНДАР.

0 коммент.:

Дописати коментар