17 січня 2018

Лісовідновні роботи у лісомасиві «Стінка» поблизу села Глиниця були законними і доцільними - офіційна відповідь лісівників



БІЛЬШЕ ГЛАСНОСТІ, ПАНОВЕ ЛІСІВНИКИ

Сайт «БукІнфо» закликав Чернівецьке обласне управління лісового господарства до відповіді у зв’язку із тим, що (цитуємо сайт мовою оригіналу) «місцевий активіст з Буковини під прізвищем Віталій Бандера розмістив на YouTube відео, де видно, як невідомі браконьєри-лісоруби у лісомасиві «Стінка» біля села Глиниця Кіцманського району вирубали велечезну територію цінної деревини - акації. Активіст, коментуючи цю вирубку, вважає, що це зробили місцеві жителі для одного із місцевих ресторанів, отримавши від них замовлення».

Редакція БукІнфо продублювала на своєму інформресурсі відео і словесні припущення Віталія Бандери щодо причин і законності проведення лісовідновних робіт на зазначеній ділянці земель лісогосподарського призначення. Сподіваємося, вона так само розмістить нашу відповідь стосовно того, що насправді сталося у лісомасиві «Стінка».

А сталося там планове законне вилучення деревини силами державного підприємства «Кіцманський ліс АПК».

Наголошуємо ще раз: лісовідновна суцільна рубка в кварталі 12 виділу 26 на площі 1,7 га є законною. Її проводили на законних підставах: 8 грудня 2017 року був виписаний лісорубний квиток № 39 (02 ЛКБ №544025). В матеріалах відводу є усі дозвільні документи на виписку лісорубного квитка, у тому числі погодження з місцевою владою. Власник ресурсу не висловив жодних претензій і зауважень лісокористувачу.

Зазначимо також, що вилучення деревини у лісомасиві «Стінка» було не тільки законним, але й необхідним. Як повідомили в ДП «Кіцманський ліс АПК», вік насадження у 55 років перевищує вік проведення рубок у лісах першої групи. В тополевих та акацієвих господарських секціях дозволено проводити рубки, коли дерева досягли 35-40 років.

«Загальна кількість вилученої ліквідної деревини становить 219 кубометрів. Серед них 178 кубометрів тополі, 30 – акації, 6 – черешні, 5 кубометрів клена. Доля акації в загальній кількості заготовленої деревини – 14%», – повідомляє ДП «Кіцманський ліс АПК».

Уся заготовлена ліквідна деревина реалізована через аукціон на біржевих торгах, як того вимагає чинне законодавство. Чи був серед учасників аукціону місцевий глинницький ресторан – лісівникам невідомо.

При розмові працівників лісогосподарського підприємства з місцевим активістом -автором відео, останній заявив, що у нього є пасіка і бджоли мають десь збирати мед. Тому інцидент, роздутий господарем вуликів за допомогою розміщення неперевіреної інформації на YouTube, можна назвати «солодкою помстою» лісівникам. Сподіваємося, бджоли не постраждають. Квітучих місць довкола Глиниці – безліч.


А звільнені від старих дерев 1,7 гектари лісомасиву «Стінка» будуть засаджені молодим лісом вчасно, у відповідності до науково обґрунтованих вимог проведення лісівничих заходів.

«Висаджувати будемо на місці акацій – акацію, а на місці тополь – дуби», – зазначає директор ДП «Кіцманський ліс АПК» Дмитро Генкул.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

Від редакції.

Ми щиро раді, що рубка дерев у лісомасиві “Стінка” виявилася законною. Переконані, якби керівництво Чернівецького ОУЛМГ вчасно і гласно проінформували громадськість про це, звісно, ніхто б не був стривожений цією вирубкою дерев. Адже погодьтеся, у ЗМІ Буковини та представників громадськості (на тій же Кіцманщині) останні роки виникало чимало обгрунтованих підстав бити на сполох щодо незаконної або хаотичної вирубки дерев. Ви самі підкреслили, що наш сайт “не висловив жодних претензій і зауважень лісокористувачу”. Ми лише опублікували відео, де людина висловила свої побоювання за спилені дерева. Так в чому наша крамола?

Звісно, надалі ми, як журналісти, ретельніше перевірятимемо різну інформацію активістів, так само сподіваємося на те, що буковинські лісівники та нове керівництво управління вчасно інформуватимуть громадськість краю про запланові рубки дерев на великих масивних площах.