12 квітня 2018
ГОЛОВНА »
РЕГІОНИ
» Херсонські чиновники нерідко так входять у роль, що не виходять із неї всупереч здоровому глузду
Херсонські чиновники нерідко так входять у роль, що не виходять із неї всупереч здоровому глузду
У потугах видати себе за зразкових охоронців природи в країні, херсонські чиновники нерідко так входять у роль, що не виходять із неї всупереч здоровому глузду. Херсонщину можна, наприклад, оголосити «заповідником бюрократизму», а от «призначити» її «загальнозоологічним заказником» — це, знаєте, щось не те.
…Ще у березні минулого року Голопристанська районна організація УТМР (Українського товариства мисливців і рибалок) звернулася до голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва з проханням погодити за нею закріплення мисливських угідь площею 2383,276 га Олександрівської (Краснознам’янської) сільради.
Постає питання: що це за землі, і чи не захопили їх звіробої самочинно з застосуванням зброї, що для нинішнього часу не дивина?
— На названих землях полювали наші діди-прадіди, а ось уже майже 97 років на них виконує свої статутні зобов’язання наша організація, — говорить голова Голопристанського районного осередку УТМР Юрій Жигалов. — Йдеться про охорону, відтворення і збереження, а також раціональне використання державного мисливського фонду у закріплених за нами угіддях. До 2010 року ми цими угіддями користувалися…
— Не самочинно ж, правда?
— Звісно, ні. Угіддя ці були виділені нам рішенням виконкому обласної ради від 20 вересня 1985 року, а таким же рішенням від 10 серпня 1995-го строки користування були продовжені. А потім у районі з’явилася нова, приватна мисливська структура — ГРТМР «Голопристанська чайка». Її заснували Петро Нефьодов, Віктор Сидорюк та Віктор Шевчук. І тут почалося!..
Хто і як «окрилював» цю «чайку» і чому з нею судиться облдержадміністрація, мисливців району мало обходить. Вони хочуть одного: повернути у користування угіддя, з яких їх в процесі судової тяганини ще у 2010 році по суті викинули. Викинули без суду і слідства.
І от торік районна організація УТМР (громадська організація!) отримала від райдержадміністрації, Олександрівської (Краснознам’янської) територіальної громади, а також власників і користувачів земельних ділянок погодження на закріплення за осередком мисливців мисливських угідь, розташованих на території названої громади.
— Хочу звернути увагу облдержадміністрації на дві важливих обставини, — наголошує Юрій Жигалов. — До 2010 року на цих угіддях ми виконували все, що прописано у нашому статуті, а також захищали спільні інтереси своїх членів, організовуючи полювання, любительську і спортивну риболовлю, змагання зі стендової стрільби. Це одна обставина. Друга: ділянки, за які ми просимо облдержадміністрацію погодити закріплення, є землями сільськогосподарського призначення, і близько 90% їх кілька років як перебувають у приватній власності. Невже цього не знають в облдержадміністрації?..
На клопотання голопристанських мисливців, надіслане на ім’я голови ОДА Андрія Гордєєва, «відгукнувся» аж 26 червня 2017 року (через сто з лишком днів!) його заступник Євген Рищук. Ось заключна частина цієї державної відповіді (зверніть увагу на стиль і елементарну грамотність цього державного паперу): «…Зважаючи на рекомендації Національного екологічного центру України обласним радам від 13 лютого 2015 року № 125-1/9091-21, зокрема для уникнення конфліктів при створенні нових територій та об’єктів (підкр. тут і далі моє. — В. П.), при розгляді рішення про надання у користування мисливських угідь проводити попереднє обстеження природної цінності території, враховувати, чи не є ця територія перспективною або зарезервованою для заповідання, беручи до уваги те, що відповідно до Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» на сьогодні одним із головних напрямків розвитку держави є збільшення і розширення вже існуючих площ територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Обласна державна адміністрація приймає вмотивоване (?) рішення не погоджувати надання Голопристанській громадській районній організації Українського товариства мисливців і рибалок надання в користування мисливських угідь загальною площею 2383,276 га в адміністративних межах Олександрівської (Краснознам’янської) сільської ради Голопристанського району».
Не менш «переконливу» відповідь на чергове клопотання Голопристанської районної організації УТМР з «урахуванням попереднього обстеження» підготував для в. о. першого заступника голови Дмитра Бутрія директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько.
Останній абзац цього державного документа красномовно гласить: «Остаточне рішення (коли?) порушеного Голопристанською громадською організацією мисливців і рибалок питання буде прийнято після отримання відповідної (якої?) інформації».
Ну-ну…
— Затягування облдержадміністрацією погодження надання в користування нашій громадській організації вказаних мисливських угідь із необґрунтованим посиланням на те, що начебто ці угіддя (ще раз нагадаю, що 90% їх — приватна власність) можуть стати частиною природно-заповідного фонду, вважаємо незаконним і таким, що грубо порушує конституційні права людей і їхні законні інтереси, — наголошує Юрій Жигалов.
А що думає з цього приводу головний мисливствознавець обласної і голова Херсонської міської організації УТМР Віктор Мельниченко?
— Ситуація непроста, але за будь-яких обставин потрібно дотримуватися верховенства права, передовсім конституційного, — зауважує Віктор Васильович. — Моя думка така. Статтею 41 Конституції України передбачено: «Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об’єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах військового чи надзвичайного стану».
…У Голопристанському районі, куди (для «попереднього обстеження») ніяк не доберуться чиновники, довелося почути чи то мисливську байку, чи то версію: «Та не створенням заказника «Ягорлицький степ» заклопотані наші чиновники і депутати. Справа у тому, що на тій території здавна велося полювання на диких гусей. От вони і мріють цю територію «заказати» для себе. А чого їм не створювати приватні мисливські господарства на тих землях (а їх чимало), де треба ліс посадити, водойми для звіра і птиці викопати, годівнички поставити? Ні, дай усе готове, матінкою-природою створене!».
…До відома ініціаторів створення загальнозоологічного заказника «Ягорлицький степ». Назва «Гяурлик» (Ягорлик) у перекладі з тюркської означає: «шлях невірних». Чи не цим шляхом ідуть наші «екологи від влади»?
Не зайве нагадати також про те, що Ягорлицький Кут уже входить до складу Чорноморського біосферного заповідника і на заповідані території мисливці Голопристанської районної організації УТМР навіть у смертну голодовку 1933 року не зазіхали.
Василь ПІДДУБНЯК.
от admin · 28.03.2018
https://newday.kherson.ua/hersons-ki-chinovniki-neridko-tak-vhodyat-u-rol-shho-ne-vihodyat-iz-neyi-vsuperech-zdorovomu-gluzdu/
0 коммент.:
Дописати коментар