За 70 км від Києва розташована резиденція «Сухолуччя», куди під час президентства приїжджав на полювання Віктор Янукович зі своїм оточенням.
Мисливські угіддя лісництва взяв у користування до 2061 року мисливський клуб «Кедр». У минулому його пов’язували з Януковичем та найближчим оточенням. Сьогодні тут також полюють, але у «Кедрі» кажуть, що не політики, а місцеві мисливці.
Дніпровсько-Тетерівське лісництво на Київщині
Частину території відгородив мисливський клуб «Кедр»
«Перше завдання — це захист рідкісних видів рослин і тварин. Тут мешкають рись, лось, червоний лелека, орлан-білохвіст, рідкісні рослини. Друге завдання — створити місце відпочинку для 5 мільйонного мегаполісу Києва», — каже він.
Еколог показує масові вирубки. З 1 квітня до 15 червня в Україні діє сезон тиші, коли вирубати дерева заборонено. Борейко обурюється, що попри заборону місцеві лісники рубають не сухі, а сирі дерева.
З лісу вивозять зрубані дерева
Василь Юхимчук.
«Коли ведеться санітарна рубка, дерева рубаються суцільно, наприклад півгектара чи 20 соток. Серед них може бути 10-15% сирих дерев. Немає сенсу їх залишати на цій вирубці. Їх все рівно або вітер зламає, або вони загинуть. На місці зрубаних дерев ми обов’язково висаджуємо ліс», — запевняє Юхимчук.
Василь Юхимчук
Не лише вирубка дерев загрожує лісам. Мисливці із клубу «Кедр» відстрілюють та розводять тварин, чим порушують місцеву фауну, вважає еколог Олександр Головін.
«Велика частина цього місця закрита від якогось контролю, ми не можемо моніторити ситуацію. Ми не знаємо, що тут твориться. Тут ми бачили вже рубки, їздять лісовози, для полювання обладнані вишки, територія за вольєрами має індивідуальні вишки», — розповідає Головін.
«Кедр» узяв у користування мисливські угіддя
«Коли за нами закріпили цю територію, нам держава передала на баланс диких тварин. Ми ж збільшуємо їхню кількість, охороняємо, годуємо, а на цей приріст полюємо», — каже Гордійчук. Він стверджує, що мисливці не порушують законодавства й обурюється повідомленням про «царське полювання», яке нібито влаштовує «Кедр». За його словами, полюють переважно місцеві.
У лісництві відкидають звинувачення у незаконній вирубці лісів
«Це безпідставне звинувачення, що тут неконтрольоване полювання. Хай доведуть, приїдуть, складуть протокол», — обурюється Юхимчук.
Чи бути національному природному парку?
На території лісництва немає унікальних рослин і тварин, а створення нацпарку неактуально, вважає Юхимчук.
«Автентичної якоїсь цінної природи тут немає. 70% лісу, який тут є, посаджений після війни. Сама ідея парку у принципі непогана, але вона сьогодні не на часі. Для того, щоб створити парк, треба дуже багато коштів і часу. Якщо ми ліквідовуємо Дніпровсько-Тетерівське лісове господарство, то ліс залишиться без господаря доти, доки не буде створений національний парк», — стверджує Юхимчук.
Очільник лісового господарства вважає найоптимальнішим варіантом створити нацпарк на частині території, а на іншій – залишити лісництво. Екологи з ним не погоджуються.
Держлісагентство поки не підтримало ідею створення нацпарку на 30 тисяч га
«Це екологічний масив, чому ми його мусимо різати? Чому ми повинні йти на компроміси мисливцям?», — риторично запитує Борейко.
Держлісагентство вважає, що достатньо створити національний природній парк на 5 тисячах гектарах, бо, мовляв, на решті території нічого цінного немає.
0 коммент.:
Дописати коментар