25 жовтня 2018
ГОЛОВНА »
ОБЛАСНІ УПРАВЛІННЯ
» В Гусятинському лісництві заклали ділянки з найціннішою лісовою породою, здійснивши своєрідний експеримент
В Гусятинському лісництві заклали ділянки з найціннішою лісовою породою, здійснивши своєрідний експеримент
Яким методом створювати лісові культури дуба звичайного, аби в майбутньому отримати високопродуктивне дубове насадження? Шляхом посіву жолудя дуба звичайного, сіянцями з закритою кореневою системою чи однорічними сіянцями дуба звичайного?
Задля цього в Гусятинському лісництві державного підприємства «Чортківське лісове господарство» здійснили своєрідний експеримент, заклавши три ділянки різним методом створення лісових культур. Так, у кварталі 24 лісництва, виділах 3,1, 3,2 та 3,3, на площах 2,5, 2,3 та 2,3 гектари відповідно здійснили посів жолудем (навесні 2017 року), посадкою сіянців із закритою кореневою системою (липень 2018 року) та створенням однорічними сіянцями дуба звичайного (навесні 2018 року).
Нещодавно директор ДП «Чортківський лісгосп» Василь Фреяк та його заступник Олександр Семанчук здійснили огляд цих лісових культур. Крім того, відвідали лісовий розсадник. Господарі Гусятинського лісництва – лісничий Іван Сенюк та майстер лісу Іван Барабаш – розповіли, які лісові культури почуваються найкраще та провели екскурсію лісовим розсадником.
Відтак з’ясували, що всі три методи створення лісових культур дали позитивний результат, відтак кожен зі шляхів створення має свої переваги. Якщо дивитися з економічного боку, то найкраще – створення лісокультур шляхом посіву жолудя, адже однорічні сіянці створюються на лісовому розсаднику, відтак, цілий рік за ними потрібно доглядати, транспортувати на лісову ділянку і вже потім висаджувати у відкритий ґрунт – на постійне місце проживання майбутньої діброви. А це і кошти, і час. Із закритою кореневою системою отримують ще дорожчі сіянці, оскільки для цього необхідні відповідний субстрат та контейнери, однак суттєвою перевагою цього методу створення лісових культур є незалежність від періоду створення лісових культур – протягом всього вегетаційного періоду – від весни до осені. Зокрема, в Гусятинському лісництві лісові культури дуба звичайного з закритою кореневою системою створювали у липні поточного року, чого не можна собі дозволити, маючи в наявності, наприклад, лише однорічні сіянці. Однорічними ж сіянцями добре створювати майбутні діброви навесні, коли є достатньо вологи в грунті, зокрема, під час весняної лісокультурної кампанії.
Водночас, безперечно, найкращим методом створення лісових культур дуба звичайного, на думку чортківських лісівників, є посів жолудем. Адже це не лише економічно вигідно для підприємства, а й гарантія того, що дубки, створені саме таким методом, стануть у майбутньому якісним, здоровим дубовим насадженням.
Прес-служба ДП «Чортківський лісгосп»
0 коммент.:
Дописати коментар