01 серпня 2019

Позиція Держлісагентства щодо необхідності розірвання контракту з директором Жовтневого лісгоспу, що на Харківщині

Сьогодні, о 10:30 годині, в прес-центрі агентства «Інтерфакс-Україна» була запланована прес-конференція на тему «Харківського лісничого, який викрив лісову мафію перед Зеленським, звільняють». З метою висловлення позиції Державного агентства лісових ресурсів України до прес-центру «Інтерфакс-Україна» прибув начальник юридичного відділу Держлісагентства Віталій Дудка. Однак, за словами співробітників прес-центру, прес-конференція була скасована у зв’язку з нібито замінуванням інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

Позиція Державного агентства лісових ресурсів України щодо необхідності розірвання контракту з директором державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» Русланом Чагаровським полягає у наступному.

Спеціалістами Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено протягом 7-16 серпня 2018 року раптові ревізії лісових обходів державного підприємства «Жовтневий лісгосп».

Перевіркою виявлено 7 випадків незаконних рубок дерев масою 69,35 куб. м, сума збитків склала 542,4 тис. грн, в тому числі 1 випадок масою 66 куб. м на суму завданих збитків 529,9 тис. грн виявлено у Васищевському лісництві.

Окрім того, у 2017 році працівниками ДП «Жовтневий лісгосп» виявлено 98 випадків незаконних рубок дерев масою 960 куб. м та завданими збитками на суму 7,1 млн грн., а за І півріччя 2018 року – 24 випадки, масою 228 куб. м та завданими збитками на суму 1,95 млн гривень.

За результатами перевірки складено Акт перевірки стану охорони лісів від незаконних порубів по ДП«Жовтневе лісове господарство» за 2017, 2018 роки.

У результаті скоєння незаконних рубок у лісах ДП «Жовтневий лісгосп», зазначених у вказаному акті, підприємству завдано збитків на загальну суму 9,58 млн грн, що вказує на незадовільний стан охорони лісів від лісопорушень на підприємстві. Ці порушення виникли в результаті не виконання керівником підприємства обов’язків, визначених пунктом 10 Контракту та не забезпечення ним ефективного використання та збереження лісосировинних ресурсів.

Після цього, Харківське ОУЛМГ звернулось до Держлісагентства щодо результатів перевірки стану охорони лісів від незаконних рубок по ДП «Жовтневий лісове господарство» за 2017, 2018 роки у звיִязку з тим, що Чагаровський Р.Л. приступив до виконання обовיִязків директора 17 червня 2019 року після перебування у відпустці по догляду за дитиною і відповідно прийняття кадрового рішення стало можливим.

На звернення Держлісагентства (двічі – 01.07.2019 та повторно 09.07.2019) до Харківської районної державної адміністрації Харківської області щодо погодження звільнення Чагаровського Р.Л. було отримано відмови, які на думку Держлісагентства є невмотивовані, оскільки зазначені в них підстави відмови мають необיִєктивний характер (враховуючи розмір збитків).

Враховуючи вищевикладене, Держлісагентство звернулося 22.07.2019 до Кабінету Міністрів України з проханням надати погодження на звільнення із займаної посади директора ДП «Жовтневий лісгосп» Чагаровського Р.Л. шляхом розірвання Контракту з підстав, передбачених підпунктом «б» пункту 26 Контракту (одноразове грубе порушення, що завдало збитків підприємству).

«Контрактом чітко передбачено, що зобов’язання зберігати ліси покладено на директора підприємства. Це жодним чином не політично вмотивована ситуація і не тиск. Це виключно правовідносини між органом управління і керівником підприємства, який допустив значні порушення, що потягли наслідки для підприємства у вигляді збитків. Директор не забезпечив збереження лісів, що спричинило незаконні рубки. Рішення про розірвання контракту було прийнято одразу після виявлених порушень минулого року. Однак, особа у минулому році видала наказ про те, що він йде у відпустку по догляду за дитиною. І тому Держлісагентство за законодавством не змогло розпочати процедуру розірвання контракту. Після того, як він вийшов з декретної відпустки, Держлісагентством вживаються заходи щодо розірвання контракту. Процедура розірвання контракту передбачає погодження з місцевою владою, це не одноосібне рішення. Однак, райдержадміністрація двічі надала відмову, яка була не об’єктивною. Тоді Держлісагентство звернулося за погодженням до Уряду. Це передбачено відповідним нормативно-правовим актом. Як тільки ми отримаємо відповідь, Держлісагентство буде приймати рішення щодо цього питання», - пояснив начальник юридичного відділу Держлісагентства Віталій Дудка.


Прес-служба Держлісагентства
30.07.2019

0 коммент.:

Дописати коментар