Кроки до порятунку
Ліси Амазонії горять уже біля 20 днів. Зафіксовано понад 72 тисячі пожеж. Це на 83% більше, ніж минулого року. Greenpeace пов’язує зростання кількості пожеж із очищенням від лісу територій для розміщення видобувних підприємств або ферм. Вогонь є основним методом очищення місцевості, до якого вдаються місцеві жителі. Президент Бразилії Жаїр Болсонару не бачить загрози в пожежах, стверджуючи, що це – сезонне явище, або ж звинувачуючи у всьому “закордонні неурядові організації”.
Спортсмени, актори та впливові блогери підтримали флешмоб #prayforamazonia. Президент Франції Емануель Макрон закликав представників G7 негайно обговорити пожежі в Амазонії, назвавши їх «міжнародною кризою».
Амазонський ліс – найбільший тропічний ліс у світі, його площа дорівнює приблизно площі половини Європи. Ліс є ключовим для здоров’я всієї планети. Його дерева виробляють приблизно 20% світового кисню. Це не єдиний великий ліс у світі, що опинився під ударом. Окрім пожеж лісам загрожує сільське господарство. Майже половини світових лісів зникли з планети відтоді, як люди почали займатися землеробством. Щороку з Землі зникає майже 13 мільйони гектарів лісів.
Американське медіа CNN проаналізувало та поділилося порадами як вже зараз можна допомогти уповільнити втрати лісу.
- Можна допомогти лісам через Rainforest Alliance та Rainforest Trust. Пожертви в ці організації зокрема йдуть на те, щоб навчити місцевих мешканців основам екологічного фермерства.
- Переконайтеся що купуєте продукцію з позначкою rainforest safe, а точніше – з печаткою від Rainforest Alliance Certified. Вона гарантує, що при виробництві товару дотримувалися екологічний стандартів.
- Разом із зменшенням кількості лісів на планеті збільшується обсяг вуглецевих викидів. Але ви можете допомогти сповільнити цю тенденцію. Намагайтеся зменшити використання автотранспорту, а під час перельотів на літаку додавайте до вартості квитка так звану вуглецеву компенсацію – пожертву в організації, що займаються висадкою дерев на планеті.
Близько 20% Амазонки вже знищено, і саме це лякає екологів. Заїхніми словами, якщо вогонь знищить від 30% до 40% тропічного покриву Амазонії, то ліс почне всихати.
https://inspired.com.ua/stream/pozhezhi-v-amazoniyi-yak-dopomogty-zmenshyty-tempy-znyshhennya-lisiv/
Посмотрите на гигантские пожары в лесах Амазонки, которые видны даже из космоса
24 августа 2019 г., 5:000
Летом 2019 года ученые зафиксировали почти 85 тыс. очагов лесных пожаров в тропических лесах Амазонки. Это почти в два раза больше аналогичного показателя прошлого года, а их площадь увеличилась на 83% — до 3,5 млн км.
Издание ScienceAlert пишет, что пожары видны даже из МКС. Будучи крупнейшим в мире тропическим лесом, Амазонка играет очень важную роль в формировании кислорода на Земле. Всего этот лес производит до 20% кислорода планеты.
На этой территории длится сухой сезон с июля по октябрь, достигая своего пика в конце сентября — в самый пожароопасный период. Пожары в Амазонке возникают не только из-за природных причин — их также поджигают местные фермеры, чтобы освободить себе землю для создания полей.
В итоге пожары уже занимают площадь до 3,5 млн км, а дым распространился на тысячи километров от мест возгорания. Кроме того, площадь лесов Амазонки уменьшается не только из-за лесных пожаров.
Только в июле 2019 года человечество вырубило 1,3 тыс. кв км лесов Амазонки — это в два раза больше площади Токио и на 40% больше аналогичного периода 2018 года. При этом большая часть бассейна и лесов Амазонки принадлежит Бразилии, власти которой не рассматривают их защиту в качестве своей основной деятельности.
На сегодняшний день по всему миру горят почти 9 млн кв. км леса — в Амазонке, в Канаде, в Аляске и в Сибири, где пожары не останавливаются уже третий месяц. Ранее «Хайтек» рассказывал, как добровольцы составляют спутниковые карты с термоточками, борются с торфяными пожарами и обучают людей.
Читай больше на: https://noi.md/ru/raznoe/posmotrite-na-gigantskie-pozhary-v-lesah-amazonki-kotorye-vidny-dazhe-iz-kosmosa
Читай больше на: https://noi.md/ru/raznoe/posmotrite-na-gigantskie-pozhary-v-lesah-amazonki-kotorye-vidny-dazhe-iz-kosmosa
0 коммент.:
Дописати коментар