28 лютого 2020

Всі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими



27 лютого, відбулося засідання колегії Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів головний лісничий Ігор Коцур. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. На колегії розглянуто ряд важливих питань діяльності підприємств управління за минулий 2019 рік.

З першого питання порядку денного про діяльність Закарпатського ОУЛМГ та лісогосподарських підприємств області у напрямку електронного обліку деревини, дотримання виконавчої дисципліни, своєчасну виплату заробітної платні, сплату податків і відрахувань у пенсійний фонд, стан кредиторської та дебіторської заборгованості, рентабельності діяльності підприємств, стан справ з оформлення правовстановлюючих документів на землю, формування цін на деревину, доповів Ігор Коцур.

Звернув увагу головний лісничий і на проведення акції з лісовідтворення, яка вже згодом розпочнеться на теренах області. Він відмітив, що на поточний рік заплановано максимальне використання природного поновлення й лісонасіннєвої бази основних лісоутворюючих порід, а також залучення громадськості й преси для широкого розголосу та презентації лісівничої роботи.

Особлива увага обласного управління приділяється відтворенню корінних деревостанів, які відповідають типам умов місцезростання. Відновлення лісів здійснюється на лісотипологічній основі відповідно до лісорослинних умов штучним та природнім шляхом. Державними підприємствами в 2019 році лісовідновлення проведено на площі 2437,3 га, або 109 % від запланованих, в тому числі 1622,1 га шляхом природного поновлення (107% від плану) та 815,2 га лісових культур (112% від плану). Під час весняних лісокультурних робіт було проведено щорічну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», до проведення якої долучилася громадськість краю.

Водночас, на підприємствах управління зберігається тенденція переходу на вибірковий спосіб рубання. Площа суцільних зрубів за останні кілька років зменшилась на 40%. За 2019 рік площа суцільних зрубів склала 1322 га.

Далі з доповіддю про виконання основних фінансово-господарських показників начальник відділу економіки та фінансів- головний економіст Закарпатського ОУЛМГ Мар’яна Чоповдя. Зокрема вона доповіла, що минулий рік закарпатські лісівники завершили з одними з найкращих показників Карпатського регіону.

За підсумками господарсько-фінансової діяльності лісгоспів усі підприємства спрацювали прибутково. За результатами фінансово-господарської діяльності за 2019 рік чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) отримано 967 млн.грн. Виконання згідно з затвердженими фінансовими планами по управлінню складає 103%, або більше на 28млн. грн.

Лідерами, які мають найвищий обсяг реалізації є ДП «Брустурянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ» , ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Мукачівське ЛГ», ДП «Ясінянське ЛМГ».

На ведення лісового господарства у 2019 році спрямовано коштів у розмірі 925,6 млн.грн.

Аналізуючи показник чистий фінансовий результат, всі підприємства управління за результатами діяльності 2019 року є прибутковими.

Водночас, в загальному управління має одні з найвищих показників по Карпатському регіону.

Звернули учасники колегії також і на питання щодо забезпечення охорони лісів від незаконних рубок, проведення невідкладних санітарно-оздоровчих заходів в лісах, зокрема, провести роботи з забезпечення 100 % електронного обліку деревини, працювати раціонально використовуючи лісові ресурси, та вжити невідкладних заходів щодо запобігання незаконним проявам у лісовому господарстві.

Закарпатського ОУЛМГ
28.02.2020
https://trubyna.org.ua/novyny/vsi-derzhlishospy-zakarpattia-za-rezultatamy-diialnosti-2019-roku-ie-prybutkovymy/

***


Усі держлісгоспи Закарпаття — прибуткові

На засіданні колегії Закарпатського обллісмисливгоспу підсумували діяльність галузі за минулий рік.




Такий підсумок діяльності галузі за минулий рік. Цей приємний факт оприлюднили на засіданні колегії Закарпатського обллісмисливгоспу (на знімку). Захід провів головний лісничий Ігор Коцур. Також розглянуто низку інших важливих питань діяльності підприємств.

Посадовець наголосив насамперед на важливості проведення акції з лісовідтворення, яка розпочнеться незабаром. На поточний рік заплановано максимальне використання природного поновлення лісонасіннєвої бази основних лісоутворюючих порід, а також залучення громадськості й преси для широкого висвітлення та презентації роботи.

Державними підприємствами торік лісовідновлення проведено на площі 2437,3 гектара (109% від запланованих), у тому числі 1622,1 га шляхом природного поновлення (107% від плану). Під час весняних робіт було широко проведено щорічну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Водночас йшлося й про те, що на підприємствах управління зберігається тенденція переходу на вибірковий спосіб рубання. Площа суцільних зрубів за останні кілька років зменшилась на 40%.

Далі начальник відділу економіки та фінансів — головний економіст обллісмисливгоспу Мар’яна Чоповдя доповіла, що минулий рік закарпатські лісівники завершили з одними з найкращих показників серед областей Карпатського регіону: усі підприємства спрацювали прибутково. Отримано 967 млн грн чистого доходу від реалізації продукції, на 28 млн більше за план.

Лідерами серед підприємств є: Брустурянське, Рахівське, Великобичківське, Ясінянське лісомисливські господарства, а також Мукачівський лісгосп.

На ведення лісового господарства у 2019 році було спрямовано 925,6 млн грн.

Проаналізовано і питання забезпечення охорони лісів від незаконних рубок, проведення санітарних заходів та запровадження стовідсоткового електронного обліку деревини.

Фото надано прес-службою обллісмисливгоспу.

0 коммент.:

Дописати коментар