01 квітня 2020

Масштабні підпали полів та очеретів: рятувальники "в шоці", але у штрафи не вірять

ДСНС знаходиться у прямому підпорядкуванні МВС, але покладається не на штрафи, а на совість громадян



Майже тисяча загорань природи за добу - наслідки кволої державної політики у боротьбі з підпалами. Горить Ніжинський лісгосп

Прес-служба Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) настільки в шоці від кількості й масштабів палів, від невігластва та бездумності наших співгромадян, що перейшла на емоційний жаргон:

«Це вже якийсь треш... Лише за позаминулу добу (29/30 березня 2020) рятувальникам довелося ліквідовувати 943 випадки загорань на відкритих територіях. Вогонь знищив сотні гектарів екосистем по всій Україні, – повідомляє сайт ДСНС.

Відчувається, що професійні рятувальники розгублені, оскільки не бачать способу переламати ситуацію. Проте при цьому не схоже, що принцип «порушив – покараний» є важливим для рятувальників.

«І не треба тут уїдливо запитувати, скількох підпалювачів було оштрафовано. Розруха - у голові. Поки кожен, абсолютно кожен! - не втямить, яку біду він чинить, вирішивши вогнем позбутися сухостою, аби посадити свою картопельку, або не припинить підпалювати плавні, аби вигнати звідти та підстрелити якусь куріпку - не допоможуть жодні штрафи. Давайте починати з себе», – пише сайт ДСНС.

Пошук та затримання винних у підпалах дійсно не є задачею рятувальників. Але у той же час варто зазначити, що ДСНС знаходиться у прямому підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ. Що надає можливість керівництву служби, рятувальникам напряму звертатися до колег – патрульної поліції, керівників міністерства за підтримкою. Але наразі ДСНС більше покладається на заклики до совісті.
«Гадаємо, багато хто із тих, хто читає цей текст, і сам вогнем "розчищав території" під свої городи. Тому, переконані, - штрафи дуже малий важіль впливу, поки наше суспільство буде лишатися інфантильним, байдужим до всього, що відбувається довкола та пасивним. Давайте дорослішати, друзі!», – закликає сайт «надзвичайників».
За словами начальника Відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства Ігоря Будзінського, 85% пожеж – це необережне поводження з вогнем. У той час як, наприклад, грози спричинили лише 1% загорань.

Зумисні підпали лісу та вогонь, який «прийшов» із сільгоспугідь, де «мудрі» землероби палять стерню – ще 7% займань.


Олег Листопад
31 Березня 2020, 17:04

0 коммент.:

Дописати коментар