01 квітня 2020

Лісники б’ють у набат: з сусідніх полів суне вогняна хвиля

Екологи вважають, що для кардинального вирішення ситуації треба удосконалювати профільне законодавство, а не лише підвищувати штрафи.

Пожежа у Ніжинському держілсгоспі

Державні лісгоспи з початку року виявили та погасили 180 лісових пожеж. Про це повідомляє прес-служба Держлісагентства.

«Загальна площа лісових пожеж складає 183,6 га. Для гасіння шести лісових пожеж довелося залучати працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Кількість лісових пожеж за останній тиждень збільшилася в 2 рази, а площа – майже втричі (станом на 22.03.2020 було зафіксовано 91 пожежа на площі 66,5 га). Якщо порівнювати з минулим роком, пожеж зменшилась (на 30.03.19 було 217,5 га, цього року – 183,6 га)», – йдеться у повідомленні.

Дві найбільші за площею лісові пожежі сталися на Луганщині (17 березня 2020 в Новоайдарському лісгоспі – 16 га, 29 березня у Старобільському лісгоспі – майже 40 га).

За словами начальника Відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства Ігоря Будзінського, 85% пожеж – це необережне поводження з вогнем. У той час як, наприклад, грози спричинили лише 1% загорань. Зумисні підпали лісу та вогонь, який «прийшов» із сільгоспугідь, де землероби палять стерню – ще 7% займань. Два відсотки – вина різних підприємств та організацій. А у 9% випадків причини встановити не вдалося (аналіз даних 2019 року, наразі ситуація схожа – ред.).

Так, наприклад, на Сумщині останні 10 днів масово підпалюють луга на території комунальних агролісів, а біля них горять самосівні ліси. Держлісохорона і техніка державних лісгоспів, які знаходяться поруч цих лісів, намагаються відбити вогонь, але це не завжди виходить – вогонь фронтом заходить у ліс державного лісового фонду.

Екологи вважають, що для кардинального вирішення ситуації треба удосконалювати профільне законодавство, а не лише підвищувати штрафи.

Як ми вже писали, на цьому фоні безцінними стають великі верхові болота, які здатні поглинати вологу з атмосфери. А в нас їх майже всі поосушували. Верхові болота мають атмосферний тип живлення. Вони акумулюють дощову воду і віддають її в річки та озера. Широкомасштабне осушування поліських (і не тільки) боліт нам ще добряче гикнеться.

31 Березня 2020, 16:43

0 коммент.:

Дописати коментар