Обласні ради, первинні організації у 2015 р. продовжили пошук методів і засобів підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, раціонального використання лісових ресурсів.
Виконуючи рішення V з`їзду ТЛУ та План роботи Товариства лісівників України на 2015 рік регіональні організації провели низку актуальних для лісогосподарського виробництва заходів.Так, члени Товариства зробили вагомий внесок у підготовку і проведення всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», конкурсів на тему « Людина і ліс», на кращого лісничого галузі ,на кращу публікацію з питань примноження лісових багатств України, XVIII всеукраїнського конкурсу – змагання вальників лісу, що були організовані президією всеукраїнської ради Товариства лісівників за погодженням і у взаємодії з колегією Державного агентства лісових ресурсів України.
У Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській,Черкаській та Чернігівській обласних організацій забезпечується видання власних газет,бюлетенів та журналів, а у Київській та Хмельницькій – налагоджено випуск періодичних додатків до обласних газет, що висвітлюють роботу лісівників та інформують громадськість про стан справ у лісовому господарстві.
У Вінницькій обласній організації велась робота з вивчення і впровадження передового досвіду формування біологічно стійких високопродуктивних лісонасаджень. Зміцнено зв’язки лісівників з освітянами у справі професійної орієнтації учнівської молоді,активно діє лісівничо-просвітницький центр Вінниччини . Налагоджено плідну співпрацю з Навчально-науковим інститутом лісового і садово – паркового господарства НУБіП щодо створення демонстраційних ділянок з екологічно орієнтованого ведення лісового господарства.
Обласна рада Волинської організації ТЛУ послідовно вдосконалювала методи профорієнтації учнівської молоді,інформування населення про роботу лісівників – постійно оновлювались стенди облорганізації Товариства в Інформаційно – екологічному центрі Волинського ОУЛМГ, на базі якого створено мережу еколого – лісівничої освіти.
Проведено обласні огляди,конкурси на кращу пожежно – хімічну станцію, кращого по професії серед майстрів лісу, краще лісництво, краще учнівське лісництво.
За сприяння облради ТЛУ проведено художні виставки,організовано лісотури та походи екологічними стежками для школярів ,педагогів та туристів,відновлено роботу VEB сайту облуправління .
У Дніпропетровській обласній організації працювали над впровадженням екологічно безпечних засобів і методів боротьби з шкідниками і хворобами лісу,готували пропозиції щодо збереження і охорони лісових насаджень колишніх КСП шляхом передачі їх в постійне користування облуправлінню лісового та мисливського господарства. Проведено 5 практичних семінарів, лісівничо – просвітницькі заходи « Захисти зеленого друга», «Допоможи пернатим мешканцям лісу».
У Житомирській обласній організації Товариства провели конкурси « На кращу лісову пожежну станцію» ,« На кращу публікацію» , « На кращу раціоналізаторську пропозицію». Загальна сума економічного ефекту від впровадження рацпропозицій склала 492 тис. грн.. Проведено конкурси дитячих малюнків за темами « Охорона праці очима дітей» та « Охорона природи очима дітей».
Запорізька облрада ТЛУ зосередила роботу на профорієнтації молоді, упорядкуванні лісових насаджень та мисливських угідь , профілактиці лісових пожеж,організації консультацій з громадськістю з актуальних питань лісового і мисливського господарства.
У Закарпатській області члени Товариства допомагали створити нове учнівське лісництво у ДП « Рахівське ЛДГ», провести семінар з молодими спеціалістами у ДП «Великобичківське ЛМГ», взяли участь в установчій конференції проекту FORSOC «Ліси для суспільства – ліси без бар`єрів» у Словацькій Республіці .
В Івано-Франківській обласній організації вдосконалювали роботу Лісівничо – просвітницького центру , учнівських лісництв, організовували зустрічі фахівців галузі із студентами лісових університетів і коледжу, продовжили практику встановлення кращим студентам стипендій імені видатних організаторів лісогосподарського виробництва Прикарпаття В.Ф. Вереса та Ю.Ю Юркевича. Члени ТЛУ приймали участь в оглядах якості створення лісових культур в лісгоспах.
У Київській обласній організації проводилась робота серед населення з метою підвищення культури поведінки у лісі, зменшення антропогенного впливу та техногенного навантаження на лісові екосистеми , виконання галузевих програм « Ліси України», «Діброва», з вивчення досвіду роботи споріднених підприємств з інших областей.
Первинні організації підприємств Київщини плідно співпрацювали з науковими установами – УкрНДІЛГА, НУБіПУ, НВО « Геосистема» та іншими.
Кіровоградська обласна організація постійно вдосконалює форми і методи співпраці з обласними інформаційними телевізійними програмами « Ранкова кава», «Радіомайдан» та інш. Організовуються щоквартальні прес-конференції з проблем лісового господарства . Обласна рада постійно контролювала благоустрій лісового фонду, зокрема, рекреаційних місць відпочинку, пропонувала туристичні маршрути в природно – заповідні лісові об`єкти . Члени ТЛУ приймали активну участь в організації лісових ярмарків , проведенні заходів з охорони пам’ятних місць на території лісового фонду.
Львівська обласна організація багато уваги приділила екологопросвітницькій роботі (функціонує 4 відповідних центри), інтеграції навчального процесу в УДЛТУ з виробництвом ,співпраці з обласними телевізійними програмами, виданню буклетів на тему охорони лісу від пожеж та інш. Проведено 25 громадських слухань, 3 науково – практичні конференції,понад 150 зборів та зустрічей з громадськістю .
Члени Миколаївської обласної організації ТЛУ були активними учасниками традиційних конкурсів « На краще державне підприємство», « На краще лісництво» , допомагали в обладнанні еколого – просвітницькою інформацією місць короткочасного відпочинку населення, проведенні акцій « Чисте довкілля», «Збережемо звірів та птахів» та інш.
У Одеській організації працювали над поліпшенням якісного складу лісів, вдосконаленням лісогосподарського виробництва та профорієнційної роботи з молоддю,підвищенням кваліфікації спеціалістів і робітників,взяли участь у проведенні семінару з охорони праці, акцій природоохоронного спрямування .
У Полтавській обласній організації провели конкурси « На краще рекреаційне місце відпочинку», « На кращу журналістську роботу про здобутки лісівників Полтавщини» , конкурс спеціалістів з електронного обліку деревини. Значна увага приділяється пропаганді історії лісового господарства регіону,випуску листівок , календарів на протипожежну тематику. Вивчали досвід колег у Харківському ОУЛМГ.
У Рівненській організації багато зроблено з проведення масових громадських лісівничо – просвітницьких заходів, зокрема, на базі Музею лісу при ДП «Костопільське ЛГ». У 2015 р. тут відкрили нову екологічну стежку. Цьому музею присвоєно звання « народний». На вшанування пам’яті колишнього начальника облуправління Ю.Г. Фертюка на будівлі ОУЛМГ встановили меморіальну дошку.
Продовжено випуск щотижневої радіопрограми « Ліси Полісся», телепередачі « Лісовими стежками», співпрацю з лісівниками Польщі.
Сумською обласною радою Товариства надавалась методична та практична допомога підприємствам у виборі,придбанні та налагодженні деревообробного та лісозаготівельного обладнання,раціоналізатори лісгоспів багато уваги приділили питанням енергозбереження ,вдосконалення будівництва лісових доріг та інш.
Тернопільською облрадою проводилась просвітницька робота,заслуховувались звіти первинних організацій, різноманітні акції серед громадськості ,організовувались обласні конкурси з актуальних для виробництва питань. Первинною організацією ДП « Чортківське ЛГ» було проведено « День світлої пам’яті» з нагоди 100 – річчя від дня народження заслуженого лісівника України М.Г. Дейнеки.
Харківська обласна рада приділила увагу впровадженню наукових розробок УкрНДІЛГА у виробництво. Створені сосново – дубові культури на зрубі після суцільної санітарної рубки ураженого кореневою губкою насадження, сортовипробувальні культури тополь і верб. Налагоджено взаємодію з Харківським прес – клубом,обласними газетами « Слобідський край» , « Губернія» та районними газетами . Організовано і проведено науково – практичну конференцію з нагоди 85-річчя заснування УкрНДІЛГА, 150-річчя від дня народження Г.М. Висоцького та 90- річчя П.С. Пастернака.
На Херсонщині члени Товариства приймали активну участь в проведенні наукових досліджень щодо поліпшення якості лісів, зокрема лісових культур на великих згарищах, багато уваги приділили профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю, підготовці інформаційних повідомлень через ЗМІ.
Хмельницька обласна рада ТЛУ приймала активну участь в організації професійних конкурсів і спортивних змагань, поповненні експозиції Музею лісу,продовжила працювати над 10 – томною « Енциклопедією лісівників Хмельниччини».
У Черкаській організації проведено низку обласних семінарів , конкурсів, здійснено декілька еколого – просвітницьких акцій, відкрито 5 нових учнівських лісництв.
Чернівецька обласна організація забезпечила виконання всіх заходів , передбачених власним планом на 2015р., зокрема, організовано 4 прес – тури в лісові угіддя ,поліпшено роботу учнівських лісництв,виготовлено друковану продукцію на лісівничу тематику ( буклет « Лісовий етикет», календарі та інш.).
Члени Товариства Чернігівщини приймали участь в облаштуванні спец – класів учнівських лісництв в школах, підготовці матеріалів для Інтернату, проведенні XII спартакіади « Слов`янське братство», налагоджено співпрацю з науковими установами та засобами масової інформації .
Усі обласні і первинні організації Товариства разом з трудовими колективами галузі зробили свій посильний внесок у різнобічну допомогу бійцям АТО,здійснили багато заходів з підвищення ефективності лісогосподарського виробництва , посилення інформаційно – просвітницької роботи серед населення .
Практично всі обласні ради систематично заслуховували звіти первинних організацій з питань виконання планів роботи , впровадження у виробництво досягнень галузевої науки, пропозицій винахідників і раціоналізаторів, забезпечили через ЗМІ інформування громадськості про стан лісового господарства і досягнення трудових колективів.
0 коммент.:
Дописати коментар