07 червня 2016

Про що шумлять соснові бори Полісся?


Створені у минулому столітті руками лісівників, десятки тисяч гектарів соснових лісів Поліського краю на межі існування. Крони струнких, зелених чудо-дерев за кілька місяців стають рудими, а красуні сосни всихають. Кажуть, що дерева помирають стоячи... це правда. 
Ослаблені глобальними кліматичними змінами вони потерпають від нашестя шкідників шістьох видів!
А що говорять про це явище спеціалісти? Якої думки вчені?

Вони бьють на сполох. Ще кілька років зволікань, говорять фахівці, в вирішенні цієї болючої проблеми і можна назавжди втратити смарагдове багатство Житомирщини, Київщини, Рівненщини, Волині - цю віковічну окрасу Півночі нашої держави. Якщо вчасно не локалізувати осередок хвороби лісу на початковій стадії, то це може призвести до ії масового поширення на значні площі насаджень та їх деградації.
Такої думки, після ознайомлення з проблемою не за "круглим столом", а в лісі, залишились і кілька десятків представників центральних та місцевих ЗМІ. Вони, журналісти провідних телеканалів, на власні очи побачили, як та чим хворіє ліс. Разом з вченими шукали тих шкідників, що гублять сосну. Гості відвідали базовий розсадник ДП "Малинське ЛГ". 


З цього розсадника, щороку, біля трьохсот тисяч молодих дубків, сосен, берез "переїзджає" в лісництва області на ті ділянки де раніше росли пошкоджені хворобами сосни.
Тепер лісівники створюють нові лісові насадження змішаного типу, який, сподіваємось, буде більш стійкий до хвороб. 


Журналісти також ознайомились з роботою розсадника з вирощування декоративного посадкового матеріалу. 





Побували на підприємстві з переробки деревини, тут працює нова лінія по випуску лісоматеріалів.



0 коммент.:

Дописати коментар