Житомирські ліси потерпають від лісопорушень. Останнім часом спостерігається чітка тенденція до збільшення їх кількості та масштабів.
Причиною такої ситуації є відсутність адекватного покарання за вчинене. Станом на 1 липня цього року в державних лісогосподарських підприємствах, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, зафіксовано 85 випадків незаконної заготівлі деревини, їх обсяг складає 582 куб.м.
«Розмір шкоди, заподіяної лісу, становить майже 3 мільйони гривень, - констатує начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. - Добровільно ж відшкодовано лише 6 % від загальної суми заподіяної шкоди. А із 29 справ, переданих в органи слідства за незаконними рубками, до судів не передано жодної справи!»
Мало не щоразу «чорні лісоруби» ведуть себе вкрай зухвало, добре підготовлені до вчинення таких порушень, знають, як ухилитися від відповідальності, забезпечені технікою для заготівлі та вивезення деревини, мають налагоджені канали збуту деревини.
На початку року лісова охорона Городницького лісгоспу виявила організовану групу лісокрадів у кількості 15 осіб, які 4-ма тракторами з причепами перевозили незаконно заготовлену лісопродукцію
Лісокради вели себе зухвало, погрожували державній лісовій охороні фізичною розправою, а далі викликали на допомогу своїх односельчан у кількості більше 30 осіб, які, судячи з їх поведінки, мають досвід у вчиненні подібних злочинів.
В березні цього року лісова охорона Коростенського лісгоспу затримала автомобіль УРАЛ з гідроманіпулятором який здійснював навантаження сортиментів дуба. На місці виявлено 10 незаконно зрубаних дерев дуба. Автомобіль доправлено на штрафмайданчик Коростенського відділу поліції ГУНПУ в Житомирській області, матеріали оформлені та передані у правоохоронні органи, ведеться слідство. Все, здається, б нічого, якби не той факт, що вищезазначений автомобіль в місцях незаконної заготівлі деревини затриманий утретє (!). У двох попередніх випадках цей автотранспорт за рішенням суду повертався власнику і знову використовувався при здійсненні незаконних рубок
Під час охорони лісових масивів в ніч на 12 травня 2016 року лісничому Літківського лісництва державного підприємства «Лугинське ЛГ» у вітрове скло автомобіля кинуто молоток, а наступного дня цей автомобіль було знищено шляхом підпалу у лісовому масиві Літківського лісництва у той час, коли лісничий здійснював огляд лісових насаджень.
«І це далеко не повний перелік кричущих фактів, з яким доводиться стикатися лісовій охороні, - наголошує Андрій Курінський. – Нам відомі випадки, коли автотракторну техніку, вилучену у лісопорушників, затриманих на скоєнні крадіжки деревини, виконавча служба реалізувала тим же лісо порушникам, і останні знову використовували її при здійсненні незаконних рубок.
Особливо проблемним останнім часом в цьому питанні є Коростенський та Лугинський райони. Лісова охорона, на сьогодні беззбройна, змушена вступати в нерівний бій з «чорними лісорубами», нерідко наражаючи на небезпеку себе та своїх рідних.»
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
RuporZT
13.07 15:36
0 коммент.:
Дописати коментар