21 вересня 2016

Галасюк ініціює круглий стіл щодо результатів дії мораторію на експорт деревини

21 вересня 2016 р. о 16:30 під егідою Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва відбудеться парламентський круглий стіл «Перші результати дії мораторію на експорт лісу-кругляка» (вул. Грушевського, 18/20, к.12, вхід через 9 під'їзд).

В рамках заходу парламентарі, представники об’єднань виробників, роботодавців, підприємців профільних галузей та провідні експерти обговорять, наскільки відчутними для них є наслідки введення 10-річної заборони на експорт необробленої деревини, що вступила в дію 01.11.2015р. щодо всіх порід деревини, крім сосни (для останньої - з 1 січня 2017 року).

Як свідчить офіційна статистика, не зважаючи на поки що досить коротий строк дії мораторію (7 місяців), його суттєва вигода для української деревообробної, меблевої та паперової галузей і економіки в цілому – очевидна. В той час, як обсяг реалізації промислової продукції за I півріччя 2016 року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року у дол. США скоротився на -6%, деревообробна промисловість продемонструвала приріст +15%, а меблева +12%. Крім того, на фоні падіння загального товарного експорту, почав стрімко зростати й експорт оброблених лісоматеріалів. Тоді як сукупний товарний експорт за I півріччя 2016 року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року у дол. США скоротився на -11%, експорт оброблених лісоматеріалів виріс на +12%, що поповнило торговельний баланс на 22 млн дол. США лише за півроку дії мораторію. Разом з тим, зростання обсягів реалізації та експорту деревообробної промисловості у I півріччі 2016 року відбулось переважно за рахунок наявного обладнання, оскільки введення в експлуатацію нового обладнання відбувається з певним часовим лагом.

Серед позитивних наслідків мораторію - зростання податкових надходжень до бюджету. Суми податків, сплачених до бюджету підприємствами деревообробної, паперової та меблевої галузей за I півріччя 2016 року (мораторій діяв) у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (мораторій не діяв) у дол. США зросли на +18%. Збільшення у 3,5 рази обсягів імпорту верстатів для обробки дерева свідчить про довіру інвесторів та є наочним випереджаючим індикатором майбутнього зростання обсягів виробництва та експорту галузі, створення нових робочих місць, додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Разом з тим, через бездіяльність уряду зросла контрабанда деревини. В той час як експорт лісу-кругляка скоротився на 400 тис. тон, на 200 тис. тон дивним чином зріс експорт дров. Це демонструє можливий масштаб контрабанди лісу-кругляка, що в обов’язковому порядку має врегулювати КМУ.

​Акредитація за тел: 067 748 08 19​

Прес-служба РПЛ
20 Sep 2016, 13:26

0 коммент.:

Дописати коментар