Заступник голови Мінприроди Іван Валентик назвав помилкою збільшення норми по вирубці кедра в нових правилах заготівлі деревини, що викликало обурення екологів та представників бізнесу.
Документ, затверджений Мінприроди, набрав чинності 10 січня — його головним нововведенням стало збільшення припустимої частки кедра в складі лісових насаджень, які дозволено рубати для заготівлі деревини. "Комерційні рубки допускаються, якщо в складі насаджень не більше 44% кедра, раніше ця межа була встановлена на рівні 25%,— розповів "Ъ" керівник програми "Грінпіс Росії" з особливо охоронюваним природним територіям Михайло Крейндлин.— Таким чином, в півтора рази збільшується залученість кедрових лісів в комерційні рубки, причому це найцінніші — мішані ліси». Директор лісової програми Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Микола Шматков зазначав, що «кедр — дерево життя для жителів Алтаю, Сибіру», а «насадження, які зберігалися десятиліттями, будуть відкриті для рубки».
У Мінприроди всі звинувачення екологів відкидали, запевняючи, що нові норми «не загрожують стійкості кедрових формацій і спрямовані на попередження виникнення вогнищ шкідливих організмів в насадженнях». Однак, як випливає з повідомлення на сайті Рослесхоза, заступник голови Мінприроди Іван Валентик дав доручення профільному департаменту міністерства про підготовку наказу про повернення в правила заготівлі деревини раніше чинної норми по вирубці кедра. У відомстві не змогли прокоментувати "Ъ", з чим пов'язаний такий перегляд позиції міністерства, але повідомили, що буде проведена службова перевірка, щоб з'ясувати, на якій стадії і з чиєї вини в текст потрапила помилка.
Раніше сьогодні стало відомо про те, що «Грінпіс Росії» почав збір підписів проти нових правил заготівлі деревини.
http://www.kommersant.ru/doc/3194959
0 коммент.:
Дописати коментар