30 січня 2017

ООН надасть технічну допомогу українській лісовій, вибачте - рибній галузі

У Держрибагентстві додали, що реалізація цього проекту сприятиме гармонізації методів оцінки рибних запасів. Також відомство зможе отримувати додаткову інформацію про запаси Чорного моря від прибережних країн.

Ілюстрація REUTERS

Генеральна комісія з питань рибальства в Середземному морі (ГКРС) при Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) має намір запустити в Україні проект з проведення наукових досліджень у сфері рибного господарства та надання вітчизняної рибної галузі технічної допомоги. Про це повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства.

"Фактично, вперше в Україні є шанс вивчити досвід і методи, які використовують країни ГКРС для проведення наукових досліджень. Отримані знання будуть використані для оцінки стану морських рибних запасів, яку міжнародні колеги проведуть спільно з українськими вченими. Це дозволить істотно покращити розуміння стану популяцій риб, лімітів для їх промислового вилову, необхідних програм відтворення", - цитує прес-служба главу відомства Ярему Коваліва.

Згідно з повідомленням, у рамках цього проекту експерти генкомиссии планують провести для українських фахівців навчання з практичного використання моделей оцінки рибних запасів. Це дозволить дослідити найбільш перспективні для вирощування в Україні види риб, їх популяцію і основні райони поширення. Також в ході навчання будуть досліджені ті сфери вітчизняного рибного господарства, які досі не були вивчені.

Прес-служба додала, що навчання українських фахівців почнеться в другій половині поточного року. Терміни та місце навчання поки узгоджуються.

"Проведене навчання дозволить українським вченим оперувати ефективними методами збору та аналізу інформації про морські живі ресурси та максимально точно оцінювати стан рибних запасів Чорного моря", - йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, після проведення навчань буде сформована єдина методологія оцінки запасів Чорного моря та сформовані пропозиції для подальшої співпраці сторін.

У Держрибагентстві додали, що реалізація цього проекту сприятиме гармонізації методів оцінки рибних запасів. Також відомство зможе отримувати додаткову інформацію про запаси Чорного моря від прибережних країн.

Читайте такожЕксперти розповіли, як відрізнити якісну рибу на прилавку від ГМО

Як повідомляв УНІАН, у середині жовтня 2016 року Ковалів та виконавчий секретар ГКРС Абделлах Срур підписали угоду про надання Україні технічної допомоги. Метою даного проекту було забезпечення сталого розвитку української рибної галузі. Передбачалося, що реалізація угоди почнеться в 2016 році і буде завершена 16-20 жовтня 2017 року, коли почнеться 41 сесія ГКРС. Всі фінансові витрати для забезпечення технічної допомоги в рамках угоди на себе взяла ГКРС.

За даними Держрибагентства, за підсумками 2016 року українські риболовецькі підприємства збільшили вилов риби приблизно на 40% за рахунок поступового виведення рибного господарства з тіні.

Міністерство аграрної політики і продовольства та Держрибагентство у вересні 2015 року ініціювали створення рибного патруля для заміни діючих органів рибоохорони за прикладом Національної поліції. За даними Держрибагентства, за період роботи патруля станом на кінець 2016 року інспектори вилучили більше 3 тонн водних біоресурсів при їх незаконному вилові, придбанні або збуті. Патрульні відкрили понад 200 справ і передали їх до суду для притягнення порушників до відповідальності. Сума збитків, завданих рибному господарству, становила близько 700 тисяч гривень.

Агро
14:38, 30 січня 2017 
http://economics.unian.ua/agro/1749387-oon-nadast-tehnichnu-ukrajinskoji-ribnoji-galuzi.html


Держрибагентство придбало позашляховиків на 7 мільйонів

Державне агентство рибного господарства України 19 і 26 грудня за результатами тендерів уклало дві угоди про закупівлю повнопривідних автомобілів на загальну суму 7,16 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», – передають «Наші гроші».

ТОВ «Кий Авто Холдинг» за 5,34 млн грн. замовили 11 автомобілів Renault Duster Expression 4×4 (МОРЕ X MD) по 485 тис грн.

Вони будуть оснащені кондиціонером, системою курсової стійкості, даховими леєрами, фронтальними подушками безпеки для водія та переднього пасажира, фаркопом, запаскою, буксирним тросом, аптечкою, вогнегасником та аварійним знаком.

Без додаткового обладнання такі автівки продаються у роздріб по 501 тис грн.

ТОВ «ВіДі Юнікомерс» із групи «ВіДі» Віталія Джуринського за 1,82 млн грн. поставить два пікапи Ford Ranger XLT Double Cab по 910 тис грн.

Вони будуть обладнані круїз-контролем, кондиціонером, бортовим комп’ютером, фаркопом, запаскою, підігрівом дзеркал, лобового і заднього скла, фронтальними, боковими, колінними подушками і шторками безпеки для водія та переднього пасажира.

Роздрібна ринкова ціна такого автомобіля становить 844 тис грн.

Конкурентами були відповідно ТОВ «Автомобільний центр Голосіївський» Таріела Васадзе і ТОВ «Бристоль-Авто» Галини Кухтіної та Олександра Філоненка.

Нагадаємо, торік у вересні парламент виділив Держрибагентству на розвиток 15,75 млн грн. Відповідний законопроект подали нардепи від «БПП» Олексій Мушак, Олексій Савченко, Костянтин Іщейкін та Олександр Черненко, а також Василь Амельченко від Радикальної партії Олега Ляшка.

Крім автомобілів, агентство у листопаді-грудні придбало човни та двигуни для них на 5,62 млн грн., а також ехолоти з GPS, тепловізор і рації. У жовтні Держрибагентство також провело XXVIII сесію Українсько-Російської Комісії з питань рибальства в Азовському морі за 150 тис грн.

Із квітня 2015 року Держрибагентство очолює Ярема Ковалів, який раніше працював у девелоперській компанії «Arricano Real Estate plc» естонського бізнесмена Хіллара Тедера. Фірма судилася за київський ТРЦ «Sky Mall» із фірмою «Stockman Interhold» Андрія Адамовського та нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського. Торік лондонський арбітраж зобов’язав «Stockman» передати Arricano акції ТРЦ. Читайте більше тут:

http://zik.ua/news/2017/01/29/derzhrybagentstvo_prydbalo_pozashlyahovykiv_na_7_milyoniv_1033755

Завершується процес закупівлі техніки для рибного патруля Київщини, – Держрибагентство


04.01.2017
Завершується процес закупівлі техніки для рибного патруля Київщини, – Держрибагентство
Станом на 04.01.2017 для рибного патруля Київщини шляхом тендеру через систему Prozorro придбано 24 нових човна та 13 автомобілів. Також найближчим часом рибоохоронний патруль отримає 2 тепловізори, 9 ехолотів та 10 радіостанцій для зв’язку.

Начальник рибоохоронного патруля Київщини Володимир Мухін пояснив, що ехолоти допоможуть в оперативній роботі патрульним для безпеки патрулювання та орієнтації на водоймі в темний час доби та в туман. До функцій приладу входить визначення мілин, визначення фарватеру та заборонених зон згідно з Режимом та Правилами рибальства, виявлення незаконних сіток та заборонених ставних знарядь лову. «Крім того, нові катери в кілька разів економніше споживатимуть пальне і в той же час розвиватимуть швидкість до 100 км на годину. Використання приладів нічного бачення дозволить раціонально використовувати технічний та людський ресурс. Рибні патрульні зможуть швидко та ефективно відслідковувати інформацію на водоймі, не витрачаючи час на те, щоб дістатися з одного берега на інший», – наголосив Володимир Мухін.

Новітні технології дозволять вибудувати на водоймі якісно нову систему контролю. «Ми бачимо у патрульних мотивацію та щире бажання навести порядок на водоймах області. Півроку роботи це яскраво продемонстрували. Впевнений, з новою технікою в новому році їм вдасться працювати ще ефективніше», – акцентував Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Нагадаємо, 45 рибних патрульних Київщини було відібрано з 2000 претендентів через відкритий конкурс, вони пройшли фахове навчання в українських та європейських фахівців. За півроку рибні патрульні провели 476 рибоохоронних рейдів, викрили 610 порушень правил рибальства, зафіксували завдані рибному господарству збитки більше ніж 1,2 млн грн. Також робота рибоохоронного патруля поступово приводить до детінізації промислового вилову риби на Київщині. У найактивніший період промислу на Київському водосховищі вилов збільшився на 30% на Канівському – на 57%.

Реформування органів рибоохорони та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня передбачає запуск рибного патруля, запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків, а також сертифіката походження риби.


0 коммент.:

Дописати коментар