«Їх штатна чисельність повинна складати 450 осіб. Але на початку пожежонебезпечного періоду у нас був всього лише 21 працівник на всі станції, - розповідає Володимир
Михайленко, - Це говорить про повну відсутність підготовки.
Трактори з пожежним інвентарем стояли без трактористів, пожежні автомобілі - без палива і водіїв.
Завдяки наданим колегами засобам нам вдалося укомплектувати пожежні станції персоналом чисельністю 142 людини. Звичайно, ця кількість далеко від необхідного. Працювати і охороняти ліс від пожеж було вкрай важко. Але радує те, що людей ми взяли на постійну, а не тимчасову роботу».
У поточному році кількість пожеж збільшилася в 3 рази, а за площею - майже в 7 разів. Всього відбулося 374 пожежі на площі 1175 га. На 267 га з них пройшли верхові пожежі, які
знищили дерева повністю. Ці попелища необхідно розробляти, оскільки в них заводяться небезпечні шкідники, які потім починають знищувати вцілілі, здорові дерева.
Однак шкідників в херсонських лісах на сьогоднішній день більш ніж достатньо і без пожеж. Так, в цілому по області їх осередок зафіксований на площі 40 тис. га. Це різні хвоєгризущі паразити, які завдають не меншої шкоди, ніж лісові пожежі. Ситуація стала проблемною через те, що в останні три роки взагалі не проводиться обробка лісу. Разом з тим, негайного порятунку від шкідників вимагають насадження на площі 7,8 тис. га, оскільки вони вражені більше, ніж на 50%. Якщо в наступному році ця площа не буде оброблена, то в 2019 році доведеться рятувати 15 тис. га, і то, якщо не буде пізно.
Джерело: "Херсон Daily"
Вчора, 23:56 Херсон
0 коммент.:
Дописати коментар