Проте деякі житомиряни відмовляються ставити в своїй оселі живу сосну чи ялинку, оскільки не хочуть шкодити лісу та знищувати молоді деревця. Лісівники ж запевняють, що жодної загрози для лісу немає, адже усі сосни та ялинки, що реалізуються на ялинкових базарах Житомирщини вирощені саме як новорічні деревця. І для підтвердження запросили журналістів подивитися свої плантації новорічної ялини в Радомишльському лісгоспі.
Лише в цьому лісгоспі щороку засаджується 5 гектарів плантації новорічної сосни, які за 5-6 років стануть новорічною прикрасою оселі житомирян, розповів головний лісничий ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Святослав Самоплавський. Зелені красуні проходять значний шлях від маленької насінинки до зрілого деревця, і увесь час їх дбайливо доглядають лісівники. Але важливо не лише виростити, а й вберегти, адже бажаючих незаконно скористатися чужими результатами кропіткої праці чимало. Тому й звертаються до житомирян купувати ялинки лише з спеціальним чипом, що підтверджує її легальність.
На кожну ялинку під час рубки кріпиться бірка з штрихкодом, самоклейна етикетка з закодованою інформацією, за якою і можна перевірити деревце, саме вона є підтвердженням, що це не самовільно зрубана сосна, яка підлягає штрафу. За «вкрадену» ялинку без спеціального маркування доведеться заплатити в середньому 490 грн, в той час коли придбати на торгових майданчиках можна за 70-150 грн. То ж варто нагадати, що купуючи новорічну красуню обов’язково перевірте, чи є на ній чип.
На сьогоднішній день підприємство вже реалізувало 4 700 новорічних ялинок значно перевищивши заплановану кількість на цей рік, лише за вихідні на ялинковому базарі в Радомишлі було продано 150 штук. Усі кошти, які надходять від реалізації ялинок використовуються на ведення лісового господарства.
Вартість новорічних красунь на торгових майданчиках лісгоспу помірна, напевне тому і попит чималий. Сосна до 1м коштує 55 грн., трошки вища до 1,5 м обійдеться в 63 грн., до 2,5м -105 грн, а найвища красуня висотою до 3 метрів – 178 грн. Значний попит на радомишльські ялинки не лише в районі та області, а й в столиці.
«Пару років підряд, 2003-2004 рік наші сосни шли на центральну ялинку у Київ, остання поставка, коли був Помаранчевий майдан. Йшло приблизно 800-900 штук на те, щоб зібрати ялинку», - поділився Святослав Самоплавський.
26.12 19:58
RuporZT
0 коммент.:
Дописати коментар