26 грудня 2017

«Новорічні красуні» Житомирщини. ФОТО

Незважаючи на популярність штучної ялинки, все таки головною прикрасою та атрибутом новорічних свят безперечно залишається справжня лісова красуня. Адже лише жива ялинка може подарувати неповторний аромат хвої та створити в оселі особливу казкову атмосферу новорічних свят.


Проте деякі житомиряни відмовляються ставити в своїй оселі живу сосну чи ялинку, оскільки не хочуть шкодити лісу та знищувати молоді деревця. Лісівники ж запевняють, що жодної загрози для лісу немає, адже усі сосни та ялинки, що реалізуються на ялинкових базарах Житомирщини вирощені саме як новорічні деревця. І для підтвердження запросили журналістів подивитися свої плантації новорічної ялини в Радомишльському лісгоспі.

Лише в цьому лісгоспі щороку засаджується 5 гектарів плантації новорічної сосни, які за 5-6 років стануть новорічною прикрасою оселі житомирян, розповів головний лісничий ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Святослав Самоплавський. Зелені красуні проходять значний шлях від маленької насінинки до зрілого деревця, і увесь час їх дбайливо доглядають лісівники. Але важливо не лише виростити, а й вберегти, адже бажаючих незаконно скористатися чужими результатами кропіткої праці чимало. Тому й звертаються до житомирян купувати ялинки лише з спеціальним чипом, що підтверджує її легальність.


На кожну ялинку під час рубки кріпиться бірка з штрихкодом, самоклейна етикетка з закодованою інформацією, за якою і можна перевірити деревце, саме вона є підтвердженням, що це не самовільно зрубана сосна, яка підлягає штрафу. За «вкрадену» ялинку без спеціального маркування доведеться заплатити в середньому 490 грн, в той час коли придбати на торгових майданчиках можна за 70-150 грн. То ж варто нагадати, що купуючи новорічну красуню обов’язково перевірте, чи є на ній чип.

На сьогоднішній день підприємство вже реалізувало 4 700 новорічних ялинок значно перевищивши заплановану кількість на цей рік, лише за вихідні на ялинковому базарі в Радомишлі було продано 150 штук. Усі кошти, які надходять від реалізації ялинок використовуються на ведення лісового господарства.

Вартість новорічних красунь на торгових майданчиках лісгоспу помірна, напевне тому і попит чималий. Сосна до 1м коштує 55 грн., трошки вища до 1,5 м обійдеться в 63 грн., до 2,5м -105 грн, а найвища красуня висотою до 3 метрів – 178 грн. Значний попит на радомишльські ялинки не лише в районі та області, а й в столиці.

«Пару років підряд, 2003-2004 рік наші сосни шли на центральну ялинку у Київ, остання поставка, коли був Помаранчевий майдан. Йшло приблизно 800-900 штук на те, щоб зібрати ялинку», - поділився Святослав Самоплавський.



























26.12 19:58
RuporZT

0 коммент.:

Дописати коментар