Начальник управління Олександр Дзюбенко доповів про основні результати виїзного засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України, що відбулося нещодавно у НУБіП. Перше – Комітет опікуватиметься проблемами галузі та намагатиметься їх вирішити, а для цього потрібен діалог саме з практиками, працівниками лісового господарства, адже краще за них ніхто не володіє ситуацією. Друге – народні депутати-члени Комітету погодилися голосувати за бюджет 2018 року лише в разі передбачення фінансування на потреби лісівників Півдня і Сходу України. Третє – підняти питання перед коаліцією і Кабінетом Міністрів України щодо призначення керівників Міністерства аграрної політики і продовольства та Держлісагентства України. Крім того, в січні 2018 року буде проведено виїзне засідання Комітету за участі представників уряду, на якому обговорять концепцію реформування і розвитку лісової галузі, яку до того часу мають розробити практики за участі науковців і громадськості.
Санітарний стан лісів, стан проведення заходів з його поліпшення, загальну лісопоталогічну ситуацію по області проаналізував головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Валентин Миколаєць.
За його даними, у соснових лісових насадженнях стрімко збільшується кількість осередків із заселенням омели австрійської, що призводить до всихання деревостанів. Це стосується Канівського лісгоспу – 760 га, Корсунь-Шевченківського лісгоспу – 1096 га, найбільш критична ситуація по Черкаському лісгоспу – 4852 га. У листяних насадженнях лісопатологічна ситуація краща, проте протягом останніх двох років спостерігається зниження фізіологічного здоров`я ясена звичайного.
Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Микола Бихало доповів про охорону лісів від незаконних рубок. У лісах, підпорядкованих Черкаському ОУЛМГ, патрулювання здійснюють 20 рейдових бригад. Цьогоріч проведено понад півтисячі рейдів з охорони державного лісового фонду. Допомагають у боротьбі з “чорними лісорубами” сучасні технічні засоби – фотопастки, відеореєстратори, тепловізори, квадрокоптери, біноклі нічного бачення, які є у кожному лісгоспі. Боротьба з лісопорушниками ведеться працівниками державної лісової охорони цілодобово, але вона не може бути ефективною без допомоги правоохоронних та судових органів. Станом на 1 грудня ц.р. по Черкаському ОУЛМГ обсяг виявлених незаконних рубок становить 413 кубометрів деревини – лісовою охороною було зафіксовано 56 таких випадків. Лісовому господарству завдано шкоди в розмірі 2,2 млн. грн. По 27 випадках матеріали направлені до районних відділів ГУ Нацполіції в області. Станом на сьогодні до судів направлено лише 3 справи.
Про виконання сортиментної структури головного користування 2017 року доповів заступник начальника управління Микола Рижков. Зупинився також доповідач на питаннях стану залишків лісопродукції на складах та на проведенні аукціону з продажу необробленої деревини заготівлі I кварталу 2018 року, що відбудеться у Черкасах 11 грудня ц.р.
Обговорили на нараді діяльність лісгоспів з ведення мисливського господарства: проведення полювань користувачами мисливських угідь, використання ліцензій, підгодівлю диких тварин у зимовий період року. Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Володимир Рибалка наголосив на посиленні рейдової роботи задля боротьби з браконьєрством.
Головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко акцентував увагу присутніх на забезпеченні в повній мірі потреб населення у новорічних ялинках та на ефективній організації роботи щодо охорони хвойних насаджень області від незаконного вирубування у передноворічний період.
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства
08.12.2017
0 коммент.:
Дописати коментар