11 січня 2018

На Черкащині розпочали зимовий облік мисливських тварин


У лісах Черкащини розпочинається зимовий облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин. Згідно розпорядження Черкаської ОДА , триватиме облік з 10 січня по 5 лютого 2018 року і є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.

Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Про це та про ряд інших важливих питань щодо ведення мисливського господарства йшлося на нараді з користувачами мисливських угідь та мисливствознавцями держлісгоспів, що відбулася днями в адмінприміщенні Черкаського лісгоспу.

Перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда акцентував увагу присутніх на деяких протиріччях, які виникають при веденні лісового та мисливського господарства, і які потрібно вирішувати спільно з користувачами мисливських угідь. Це стосується пошкодження мисливськими тваринами (козулями, кабанами) лісових культур. Зупинився перший заступник начальника управління на змінах у Законі України “Про природно-заповідний фонд України” в частині заборони полювання, адже згідно минулорічних законодавчих змін на території об’єктів ПЗФ взагалі заборонено будь-яке полювання. Крім того, наголосив Василь Іванович на підтриманні у нормальному стані усіх біотехнічних споруд, які функціонують в мисливських угіддях.

Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства обласного управління Володимир Рибалка нагадав, що в Черкаській області функціонує 53 мисливських господарства, з них 6 підпорядковані державним лісовим господарствам. Наголосив доповідач на неухильному дотриманні техніки безпеки при проведенні полювань, підгодівлі диких тварин в зимовий час, на здійсненні об’єктивної і своєчасної таксації мисливських тварин в лісах Черкащини та на посиленні рейдової роботи..

Головний спеціаліст Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Аксютко зазначив, що облік здійснюється з метою забезпечення об’єктивного контролю за використанням та відтворенням мисливських тварин в мисливських угіддях області.

Здійснюватиметься таксація за участю працівників державних лісових господарств і управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА. Після 5 лютого результати обліку будуть узагальнені для визначення динаміки чисельності мисливських тварин та для майбутнього встановлення лімітів їх використання, норм добування й пропускної спроможності мисливських угідь.

0 коммент.:

Дописати коментар