10 січня 2018
Маю виправдати високу довіру моїх працьовитих земляків
Депутат обласної ради, член постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Анатолій ГРИЦЮК – гість районного часопису. Завітав, щоб, за посередництвом єдиного друкованого засобу прозвітувати про усе, що вдалося йому зробити за час каденції та над вирішенням яких питань працюватиме надалі.
- Збігають останні тижні 2017 року. Час підбити підсумки роботи. Що вдалося Вам, Анатолію Петровичу, депутату найвищого законодавчого органу краю, зробити для блага громади і краю?
- Рік, що минає, увійде в історію, як рік звершень і перемін. Аналізуючи свою депутатську діяльність, хочу поінформувати своїх виборців про те, що вдалося зробити за звітний період.
Розпочну з того, що з моєї ініціативи на пленарному засіданні обласної ради були подані звернення до Президента, Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради України щодо відновлення пільг дітям війни. Ці звернення були надіслані, проте центральні органи влади, на жаль, не відреагували на запити і не відновили пільги, передбачені ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». Принагідно відзначу, що ініціатором цього закону був наш земляк, тодішній депутат Верховної Ради України Ростислав Чапюк.
Нині я очолюю тимчасову комісію по вивченню стану справ у лісовій галузі регіону. До її складу увійшли представники усіх депутатських фракцій, яким небайдуже майбутнє волинського лісу. Побувавши у лісових господарствах Волині, члени комісії виявили ряд серйозних недоліків, з якими можна ознайомитися на сайті обласної ради. Я ж, користуючись нагодою, звертаюся до мешканців Ківерцівської територіальної громади сприяти роботі комісії, щоб об’єктивно, неупереджено вивчити реальний стан справ у лісовій галузі Волині. Якщо ви стали свідками неконтрольованих вирубок лісів, інформуйте про них, вказуючи конкретні факти ймовірних порушень. Кожне повідомлення чи лист будуть опрацьовані членами даної комісії.
- А скільки коштів Вам, члену постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики, вдалося залучити додатково у наш район? На які об’єкти вони були спрямовані?
- Зазначу, що з моєї ініціативи виділено 1 мільйон 700 тисяч гривень на капітальний ремонт дороги у селі Вишків. На ремонт вулиць Шевченка та Миру, що в селі Жидичин, відповідно 1 мільйон та 500 тисяч гривень. Вдалося покращити роботу медичного закладу – Жидичинської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. На потреби сільському «центру здоров’я» було виділено 350 тисяч гривень. А загалом, завдячуючи депутатам обласної ради від Ківерцівщини, на ремонт дахів, доріг, закладів освіти і медицини було освоєно понад 10 мільйонів гривень.
- Розкажіть про створену з Вашої ініціативи цільову програму «Власний дім»? Як діє вона нині?
- Цільова програма підтримки індивідуального будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2017 роки була ухвалена на одній із сесій обласної ради. За ці роки тисячі сімей, серед яких працівники освіти, медицини, спеціалісти сільського господарства, багатодітні родини отримали довгострокові кредити на мільйони гривень. Нині потреба у кредитах зростає. Чимало волинян бажають їх отримати для будівництва або купівлі незавершеного індивідуального житла, проведення комунікацій тощо. Тому на найближчому сесійному засіданні обласної ради депутати розглянуть програму «Власний дім» на 2018-2020роки. Вірю, що депутати фракції та інших політичних сил – підтримають дану програму, яка дає сільським жителям реальну можливість отримати пільгові кредити під три відсотки річних. Зазначу, що скористалися таким правом багато жителів району та області.
Зустрічаючись із виборцями, лідерами органів місцевого самоврядування отримую інформацію про ряд незавершених об’єктів, розпочатих у різні періоди. А тому, при прийняті обласного бюджету, буду наполягати на виділені коштів, призначених на добудову «довгобудів» соціально-культурної сфери.
- Скажіть, Анатолію Петровичу, чи підтримуватимете Ви і Ваша фракція, зокрема, питання щодо подальшого розвитку та підтримки сільськогосподарської галузі.
- Особисто я та члени фракції беремо на себе зобов’язання на наступний рік ініціювати ряд питань щодо підтримки сільського господарства, фермерства, одноосібних господарств.
Не гаючи часу, ми уже працюємо над програмами, які стосуються вирощування ягідництва, гречки, жита та інших сільськогосподарських культур в поліських районах Волині.
- Як часто звертаються за допомогою виборці, які довірили Вам захищати їхні інтереси?
- До мене зверталися виборці, що потрапили у складні життєві обставини. Більшість людей просили надати матеріальну допомогу на лікування, інші – на ліквідацію стихій, пожеж. Звернення стосувалися і земельних питань, і порушення конституційних прав та свобод. На ці потреби виплачено майже 100 тисяч гривень.
- Нині головна тема місцевого самоврядування – добровільне об’єднання кількох громад у єдину територіальну громаду. Ваш коментар з цього питання?
- Децентралізація полягає у підвищенні ролі місцевого самоврядування шляхом перерозподілу повноважень та фінансових ресурсів між центральними органами влади і органами місцевого самоврядування за принципом формування бюджету: «знизу вгору». Об’єднання громад та їхня фінансова незалежність вкрай необхідні кроки для України. Але воно має відбуватись виключно зі згоди громад та в їхніх інтересах. Чи може село, де проживає сотня людей, прирівнюватись за обсягом повноважень та відповідальності до села, у якому мешкає кілька тисяч? Чи здатне маленьке село повноцінно займатись питаннями освіти, медицини, інфраструктури? Звичайно – ні. Тільки завдяки об’єднанню в горизонтальну мережу рівноправного партнерства, територіальні громади матимуть значно більше повноважень та коштів.
- Ваша політична сила висувала кандидата на посаду голови Жидичинської об’єднаної територіальної громади. Ви задоволені результатом рейтингу однопартійця?
- Так. Результатами рейтингу кандидата Вадима Дужика ми задоволені. Він посів другу сходинку у виборчих перегонах. Відрадно й те, що до депутатського корпусу Жидичинської ОТГ увійшли Микола Гаврилюк, Віталій Каленюк та Олександр Гловацький. Це дало нам можливість створити депутатську фракцію Радикальної партії Олега Ляшка.
- Ваші настанови громадам Ківерцівщини, які роблять перші кроки на шляху децентралізації і тим, які на стадії завершення.
- Ті громади, які виявили бажання об’єднатися, мають якнайшвидше активізувати свою роботу.Новостворені ОТГ нині демонструють фінансові успіхи у покращенні інфраструктури. Використовуючи державні та ґрантові кошти, мають можливість встановлювати вуличне освітлення, ремонтувати дороги, розвивати туристичну галузь тощо. Повіривши у реформи і власні сили вони досягають успіхів. Тож варто рухатися лише вперед – до нових перемін.
- Зовсім скоро ми будемо прощатися із 2017 роком, і зустрічатимемо рік Жовтого Земляного Собаки. Яким він буде і що нового принесе у наше життя? А так хочеться міцних відносин, взаєморозуміння, миру і добра...
- Завершує свою ходу 2017-й. Попереду нас чекає новий рік, що символізує доброту, мудрість, справедливість, відданість. Попереду - великий обсяг завдань, чимало нових подій.
Проте для кожного з нас не існує важливішої мети, аніж турбота про людей, їхній добробут та достойний рівень життя. Значно ефективнішою має бути робота щодо утворенняоб’єднаних територіальних громад, відновлення виробничого потенціалу, створення нових робочих місць, соціального захисту мешканців краю.
Незважаючи на будь-які обставини, я наполегливо працюватиму на благо Ківерцівщини. Свою діяльність спрямовуватиму на розвиток та покращення життя громади, залучення інвестицій, завершення будівництва соціально значимих об’єктів тощо.
Адже саме для цього й був обраний депутатом. Я маю виправдати високу довіру моїх працьовитих земляків, яким зичу міцного здоров’я, радості, достатку, добра і нових звершень у році новому.
Спілкувалася
Марія КОРОЛЮК.
Джерело: "Вільним шляхом"
0 коммент.:
Дописати коментар