19 січня 2018

А Ви знаєте як ростити Ліс?



На околиці Херсона планомірно знищується ліс з метою будівництва котеджів

Планомірне знищення Антонівського лісу під Херсоном триває (фотофакт)

Активісти пропонують відновити лісопарк під Херсоном

Суспільство перестало бути байдужим. Тенденція тішить. Люди не лишаються осторонь коли стають свідками будь – яких дій (чи то правомірних, чи ні). Але ж в усьому має бути здоровий глузд і почуття міри, навіть, коли основою є бажання допомогти. Невідомо чи свідомо діють такі «активісти», чи ні, але результат їх діяльності завжди – хаос, безладдя та розбрат.

Завдячуючи засобам масової інформації, інтернетові, соцмережам тепер кожен у вільному доступі має можливість впливати (керувати) лісовим господарством на свій розсуд і байдуже хто ти є: менеджер, юрист, пенсіонер…, головне аби займав активну життєву позицію щодо питань екології, природокористування, лісорозведення….

Бездіяльність пресслужб лісового господарства породжує розмноження (в геометричній прогресії) псевдо активістів, мета яких – у будь – який спосіб підірвати довіру до професії лісівника та дискредитувати їх роботу в цілому.

Вже вкотре каменем спотикання став квартал 27 Херсонського лісництва ДП «Херсонське лісомисливське господарство». Площа кварталу складає 207 га і відповідно до проекту організації та розвитку лісового господарства є лісопарковою частиною лісів зелених зон. Враховуючи, що насадження знаходяться за межами (впритул) с.Антонівка – це основна підстава, що місцеві мешканці використовують її як заманеться (сьогодні відпочивають, завтра палять, згодом беруться щосили заліснювати (і дарма, що абияк, головне щоб картинка для ЗМІ вийшла помпезніша)).

Повернуся до суті. На ділянці було проведено заходи з формування та оздоровлення (лісорубний квиток №2 від 28.11.2017 року серія 02ЛКБ №458980). Мова йде про виділ 48 та виділ 14 кварталу 27, площею 1,6 га та 0,4 га відповідно. В наслідок пожеж, що сталися влітку (акти про лісові пожежі №7 від 07.08.2017 року та №10 від 13.08.2017 року) виникла потреба у проведенні рубки. На ділянці за участю представника відділу нагляду та прогнозу ДСЛП «Херсонлісозахист» за фактом проведеного обстеження намічено проведення вибіркової санітарної рубки.

З акту обстеження на доцільність призначення в рубку:

Обстежено 2,2 га (вид. 48 має загальну площу 1,8 га).

Породний склад – 9Скр1Дз, вік 48 років (виділ 48) та 10Сз+Дз, вік 51 рік (виділ 14). Лісова підстилка згоріла, обгорання та обпік кореневих лап, кореневої шийки, окоренкової частини стовбурів по всьому периметру сосни та дубу. Висота нагару на стовбурах до 3 м. В СРВ відібрали дерева, які втратили фізіологічну стійкість. Ступінь розладнання сильний, темп всихання різкий і т.д.

Отож. Лісова пожежа для будь – якого насадження не минає даремно, а тим більше коли це соснові насадження. Через сильну ступінь ураження, дерева втратили захисні властивості та здатність протистояти захворюванням. Проведення таких вимушених заходів направлене на покращення властивостей насадження та запобіганню розповсюдженню в подальшому шкідників та хвороб на ділянці.

Жодні дії підприємства не направлені на створення можливості для передачі ділянки під забудову. Скільки існує підприємство і зазначена територія належить до земель державного лісового фонду, жоден котедж там «не виріс», чи яка інша забудова (хоча ні, був незаконно влаштований козацький курінь, який поглинула пожежа, через тих таки козаків, що, здається, у 2010 році в стані алкогольного сп’яніння, вирішили випробувати на пожежостійкість свій імпровізований прихисток, а заодно і Ліс).

Які наміри має селищний голова і хто поширює плітки про майбутню забудову мені невідомо. Але те, що дії лісівників не виходять за межі площини чинного законодавства та спрямовані на збереження та відновлення насадження – це факт.

Я не буду розповідати в яких надскладних умовах існує ДП «Херсонське ЛМГ», як важко за такого стану приборкувати лісові пожежі та запобігти їх поширенню на значні площі, скільки зусиль докладається аби Ліс став Лісом.

Звертаюся до всіх «активістів», маючи намір створити «сенсацію» та викликати ажіотаж навколо лісових тем, знаходьте можливість звернутися до лісогосподарських підприємств задля отримання кваліфікованого пояснення стосовно фактів вирубок.

Навряд чи ви консультуєте свого лікаря, як вас лікувати. То чому ж ви вважаєте, що знаєте як ростити Ліс, чи вести лісове господарство?

18.01.2018 року