05 вересня 2018

Розгляд законопроектів про лісове господарство у Верховній Раді України (+Стенограма)


Виступ народного депутата України Кота А.Б. про проблеми проходження законопроектів з питань лісової галузі на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України 05 вересня 2018 року




Стенограма пленарного засідання

05 ВЕРЕСНЯ 2018

ЗАСІДАННЯ ТРЕТЄ
Сесійний зал Верховної Ради України
05 вересня 2018 року, 10 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ПАРУБІЙ А.В.



10:01:41

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку! Прошу заходити в зал і приготуватись до реєстрації.

Отже, готові до реєстрації? Прошу народних депутатів України зареєструватись. Прошу включити систему реєстрації.
...

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Я потім дам слово на репліку.

Прошу. Запрошую до слова народного депутата Кота, "Блок Петра Порошенка". Прошу.

10:10:49

КІТ А.Б.

Шановні колеги, Андрій Кіт, Стрийщина, Жидачівщина, група "Удар". Я хочу всім нагадати, що ще майже вже рік тому, скоро ми дійдемо до року тому, у Львові відбулося виїзне засідання аграрного комітету України, на якому ми прийняли рішення про створення лісового фонду в Україні та відповідного законопроекту щодо збереження і посилення охорони лісів. На жаль, з чотирьох законопроектів 8238, 8239, 8240 і 8246 на даний момент профільний комітет щодо змін до Лісового кодексу спромоглися пройти тільки законопроект 8238. Не були розглянуті законопроекти, які стосуються бюджетного комітету, і не були розглянуті законопроекти, які стосуються податкового комітету.

Я розумію, наскільки є гострою зараз ситуація в лісах. Може ви не звертаєте увагу і не бачите сухі дерева лісів на Житомирщині, на Поліссі, в Карпатах, не бачите відсутності лісосмуг і ерозії ґрунтів в південній частині України і не розумієте, наскільки це серйозно може обернутися і якою екологічною катастрофою воно може обернутися для України взагалі як такої, але я вважаю, що бездіяльність в цьому разі є фактично дорівнює злочинності.

І тому вважаю за потрібне швидко розглянути ці зміни, які потрібні нам на Податковому кодексі… на податковому комітеті, на бюджетному комітеті. І обов'язково ще на тій сесії прийняти пакет законопроектів, який дозволить працювати Фонду лісового господарства, дозволить перерозподіляти кошти і займатися відновленням лісів, особливо, що стосується півдня України.

Хочу наголосити, що ліси – це наше майбутнє, це наші легені, це наші діти. І дуже прошу, щоб всі свідомо і серйозно підійшли до цього питання.

Ще раз наголошую, прошу комітет бюджетний, прошу комітет податковий негайно розглянути ці два питання. І прошу Голову Верховної Ради включити їх в порядок денний, щоб ми закінчили з питанням створення лісового фонду.

Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.
...

13:17:26

ГАЛАСЮК В.В.

Віктор Галасюк, Радикальна партія Олега Ляшка. Державна економічна політика має бути спрямована на те, щоб підняти реальні доходи громадян країни і при цьому не знищити, а зберегти українську природу. На жаль, сьогодні відбувається абсолютно протилежне. Україну штучно перетворили на сировинний додаток успішних промислово розвинутих економік і на донора талановитих інженерів і робочих рук для інших країн. Це абсолютно неприпустимо. Команда Радикальної партії пропонує кардинально іншу політику. Збереження природних ресурсів, примноження природних ресурсів України і збагачення українського народу, а не купки людей, які заробляють на сировинному експорті.

Ви подивіться, що відбувається в ключових сферах. Ліс. Донедавна Україна була одним з найбільших постачальників лісу-кругляка в інші країни, передусім в країни Європи, де з нашого лісу руками наших з вами співвітчизників українців, вимушених заробітчан, робиться готова продукція, яка коштує в 10 разів дорожче за ліс-кругляк. Я дуже дякую всім колегам в парламенті, які підтримали нашу з Олегом Ляшком із командою Радикальної партії боротьбу за запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка, який ми прийняли на 10 років, заборонивши вивезення необробленої деревини. Мораторій потужно працює. Більш ніж вдвічі зросли інвестиції в галузь деревообробки. На 4 мільярда гривень по року збільшився експорт готової переробленої продукції, півмільярда гривень додаткових надходжень до бюджету, десятки тисяч робочих місць і десятки нових виробництв створених по всій Україні. Це приклад промислового розвитку захисту національних інтересів. Але ви знаєте, яка ганебна контрабанда лісу-кругляка, на жаль, незаконно відбувається, штучно послаблюючи дію мораторію. Ми порівняли дані української  і європейської митниці і побачили, що 500 тисяч тонн українського лісу-кругляка вивозиться під виглядом дров.

Тому команда Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшком ініціювала в парламенті, і я дякую вам за те, що ми прийняли цей Закон про криміналізацію контрабанди лісу-кругляка і заборону експорту дров з України. І дуже прикро, що Президент України заветував заборону експорту дров. Цим по суті він допомагає контрабандистам грабувати Україну і робити українців бідними. Це категорично неприпустимо. Ми маємо проводити протилежну політику, політику захисту національних інтересів, політику економічного розвитку і збереження природного середовища.

Аналогічна ситуація в аграрному секторі. Подивіться, за останні 7 років втричі зріс експорт зернових з України. Але просте питання: чи стали українські селяни жити в три рази краще...



0 коммент.:

Дописати коментар