12 жовтня 2018

На Закарпатті планують висадити 126,8 га нового лісу




520 тис. шт. сіянців дерев основних лісоутворюючих порід

Про це інформують у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ. Так, зокрема, у «Великобичківському ЛМГ» цієї осені заплановано провести лісовідновлення на площі 126,8 га, де буде висаджено 520 тис. шт. сіянців дерев основних лісоутворюючих порід.

Щоб створити високопродуктивні насадження, лісівники на протязі 3-4 років вирощують стандартний посадковий матеріал. Більшість посадкового матеріалу вирощують у базовому лісовому розсаднику Діловецького лісництва.

Також у кожному лісництві створено лісові, індивідуальні та піднаметові розсадники. Щорічно у лісгоспі вирощують більше півмільйона штук стандартних сіянців основних лісоутворюючих порід

Асортимент садивного матеріалу різний: Ялина європейська, Ялиця біла, Модрина європейська, Сосна звичайна, Бук лісовий, Дуб звичайний, Дуб скельний, Клен несправжньоплатановий, Ясен звичайний та інші породи.

Для проведення осінього лісовідновлення у 2018 році, на кожний суцільний зруб, складається детальний проект лісових культур, де вказується лісництво, квартал, виділ, площа, головна порода, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість садивного матеріалу, який планується для висадки, а також складається схема змішування культур задля підвищення стійкості насаджень до несприятливих умов, шкідників та катаклізмів.

Головною метою лісовідновлення є збереження та відновлення корінних деревостанів регіону Лісовідновлення – це не піар-кампанія, це не спектакль для засобів мас-медіа, владних структур та громадськості. Лісовідновлення – це тривалий і клопіткий процес, який включає в себе збір лісового насіння, часто у важкодоступних місцях, висушування у спеціально підготовлених приміщеннях (сушілках), з дотриманням температурного та світлового режиму.

Щодо хвойних порід (Ялини європейської, Модрини європейської і т.д.), то переробка шишок відбувається у спеціальних барабанах де проходить процес вивільнення насінин шляхом рівномірного перемішування під дією температурного впливу. Кінцевим етапом обробки насіння – очищення лісового насіння від смоли, лусочок, хвої та часткове обезкрилення шляхом просівання через сита різного діаметру.

З добутого насіння формується партія, з якої відбирається середній зразок, який відправляють на апробацію (дослідження) до лісонасіннєвої лабораторії, для визначення посівних властивостей.

На кожну партію видається посвідчення про кондиційність насіння після чого насіння висівають у розсадниках. Після сходження, за сіянцями ведуть догляди, шляхом прополювання, розпушування та зрошування ґрунту. Через рік сіянці висаджують (шкілкують) рівномірно у рядки на однаковій відстані. Через 3-4 роки посадковий матеріал (15-30 см.) готовий для висадки у природні умови на площі де проводиться лісовідновлення. Після такого тривалого підготовчого процесу організовується весняна та осіння посадка майбутнього лісу. Ми коротко описали підготовчий процес до лісовідновлення, для того, щоб громадські активісти, люди інших професій, журналісти, які часто нерозуміють цих азів лісогосподарської діяльності працівників лісової галузі і в той час популістично грубо звинувачують лісівників у їх злочинній діяльності або бездіяльності.

Саме тому працівники ДП «Великобичківське ЛМГ» запрошують школярів, громадських активістів, депутатів та представників ЗМІ долучитись до осінньої лісокультурної кампанії 2018р. (орієнтовні терміни 08.10.2018 – 23.11.2018р.).

12 жовтня 2018, 16:06
https://karpatnews.in.ua/news/152894-na-zakarpatti-planuiut-vysadyty-126-8-ha-novoho-lisu.htm

В ТОЙ ЧАС ЯК





Юрій Бойко: Карпатські ліси сьогодні – як тайга після падіння Тунгуського метеорита

У четвер, 11 жовтня, Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко разом з журналістами облетіли Прикарпаття, де масштаби незаконної вирубки лісів набули розміру справжньою екологічної катастрофи.

У 2017 році Юрій Бойко вже здійснював обліт цієї території, і не дивлячись на його депутатський запит і обіцянки влади розібратися з проблемою, за рік ситуація не змінилася на краще. Навпаки, все стало тільки гірше.

«В ході нашої поїздки ми побували на тій же ділянці Карпат, де вже були в минулому році. І тоді я направив депутатський запит щодо незаконної вирубки лісів в регіоні. Відповідь на нього була шаблонною: ваш запит отримали, розберемося, винні будуть покарані. І ось я спеціально приїхав, щоб подивитися, чим це закінчилося. Але виявилося, що ніхто не взяв його до відома, а масштаби вирубки тільки зросли. Пейзаж тут зараз – як в тайзі після падіння Тунгуського метеорита. Тобто цих вирубників нічого не обмежує і не бентежить: ні запити народних депутатів, ні закони про захист лісів, які приймає Верховна Рада, нічого», – заявив народний депутат.

Юрій Бойко переконаний, що все це робиться за сприяння місцевої влади. «Причина в тому, що місцеві адміністрації, правоохоронці «кришують» всі ці процеси. Адже неможливо уявити, щоб ці масові вирубки проходили без відома місцевих органів влади. Робиться все це під виглядом санітарної вирубки лісу. Нібито знищуються хворі дерева, але насправді вирубується масив хороших, живих дерев, спускається вниз, і вивозиться під виглядом хворих. Було б бажання – тут не треба довго розбиратися: взяти вертоліт, подивитися зверху на місця вирубок, виявити тих, хто це допустив, покарати, і проблема була б вирішена. Але цього ніхто не робить, тому що в цьому ніхто не зацікавлений. Вдумайтеся: близько 40% всього лісу, що вивозиться з України – це контрабанда, і заробляють на ній в рік близько 400 млн євро. Це дуже великі гроші, і заради них багато людей здатні переступити закон», – підкреслив опозиційний політик.

За словами Співголови ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, незаконна вирубка загрожує численними проблемами регіону і України в цілому. «На незаконній вирубці країна щорічно втрачає мільярди гривень. До того ж, якщо «лисіють» Карпати – чекай повеней, таке вже було в нашій історії. Втрачаємо ми і чисте повітря, і чудові краєвиди наших гір, наше народне надбання», – сказав він.

Юрій Бойко підкреслив, що вже найближчим часом він подасть новий депутатський запит з вимогою відповісти, чому проблема досі не вирішена, а незаконна вирубка лісів тільки збільшилася. Хоча, як він зазначив, нинішня влада навряд чи буде вживати якісь заходи для вирішення цього питання.

«Після виборів, коли ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК прийде до влади, всі, хто був задіяний в цих корупційних схемах, хто допустив розкрадання багатств України, всі вони будуть відповідати за законом. А поки нам залишається тільки постійно нагадувати нинішній владі про цю проблему і вимагати її рішення. Екологи, журналісти, відповідальні політики і все громадянське суспільство мають об'єднати свої зусилля і здійснювати постійний контроль над цією ситуацією», – резюмував Юрій Бойко.



12 Жовтня 2018 15:26
http://opposition.org.ua/uk/news/yurij-bojko-karpatski-lisi-sogodni-yak-tajga-pislya-padinnya-tunguskogo-meteorita.html

За наші з вами гроші: українцям назвали справжні зарплати нардепів
21:15 12.10
Це далеко не зарплати звичайних українців


нардепи

Заробітна плата і виплати щорічної відпустки для голів фракцій нинішнього скликання парламенту склали десятки тисяч гривень.

Про це йдеться у відповіді апарату Ради на запит журналістів.

Наразі вже відомо, що найбільші виплати отримали керівниця фракції “Всеукраїнське об’єднання” Батьківщина “Юлія Тимошенко – 39 777 гривень.

У свою чергу глава "Народного фронту" Максим Бурбак, фракції "Об’єднанняСамопоміч" Олег Березюк та фракції "Блок Петра Порошенко" Артур Герасимов заробили за вересень по близько 37 тисяч гривень.




Також відомо, що співголови фракції “Опозиційний блок” Юрій Бойко і Олександр Вілкул заробили у вересні по 35 240 і 37 888 гривень відповідно, лідер Радикальної партії Олег Ляшко – 33 302 гривні.

Разом з тим серед усіх депутатів парламенту набільші виплати за вересень отримв депутат від групи "Воля народу" Михайло Поплавський, його винагорода за "безперебійну роботу" становила майже 47 тисяч гривень.

Також відомо, що у вересні усім без виключення депутатам нарахували по 35 тисяч гривень у якості компенсації за їх роботу.

До слова раніше народний депутат від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул зареєстрував у парламенті законопроект №9183, в якому пропонує прирівняти одностатеві відносини до "сексуальних збочень" і виключити із законодавства України поняття гендер.


Згідно пояснювальній записці, проект закону спрямований на захист суспільної моралі, охорону сім'ї та традиційних сімейних цінностей, а також посилення соцзахисту сім'ї і дітей.

Так пропонується ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за "пропаганду одностатевих відносин".

Документ пропонує вилучити із законодавства України терміни "сексуальна орієнтація", "гендерна ідентичність", "гендерна рівність", "ґендерно-правова експертиза" і т. п.

Законопроект №9183 передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафів за спрямовану на дітей пропаганду одностатевих сексуальних стосунків, що може негативно вплинути на фізичне та психічне здоров'я, моральний та духовний розвиток дитини": – до 1,7 тис. гривень, юрособами – 8,5 -17 тис. гривень, посадовою особою або за його сприяння – від 25,5 тис. до 51 тис. гривень.



За повторне порушення закону Вілкул пропонує ввести кримінальну відповідальність – від 3 до 6 років позбавлення волі. Якщо порушник - посадова особа, - то арешт до 4 років або позбавлення волі від 4 до 6 років.

Опубліковано: 12.10 21:15

0 коммент.:

Дописати коментар