23 жовтня 2018

Керівник Рослесхоза Іван Валентік: Такої масштабної роботи із знищення шкідників ніколи раніше не проводилося



23 жовтня 2018 року заступник Міністра природних ресурсів і екологи Російської Федерації - керівник Федерального агентства лісового господарства Іван Валентік взяв участь в засіданні Комітету Ради Федерації з аграрно-продовольчої політики і природокористування. В ході засідання розглядалося питання про заходи, які вживаються Урядом Російської Федерації щодо запобігання і ліквідації природних пожеж, збереження та відтворення лісів.

У своїй доповіді Іван Валентік нагадав, що в березні 2017 року на пленарному засіданні Ради Федерації відбулося зацікавлене обговорення проблеми збереження і примноження російських лісів, а також необхідних заходів, що дозволяють запобігати і ефективно ліквідувати природні пожежі. Тоді сенаторами був дан набір рекомендацій на адресу Уряду Російської Федерації, Міністерства природних ресурсів, Рослесхоза, інших регіональних і федеральних органів виконавчої влади. Про те, що зроблено і як змінилася ситуація в лісовому господарстві, присутніх поінформував Іван Валентік. Як одну з ключових він охарактеризував проблему боротьби з сибірським шовкопрядом.



- На здійснення заходів із знищення або придушення чисельності осередків сибірського шовкопряда було направлено 1 256,4 млн руб, - повідомив заступник міністра природних ресурсів. - І вперше з 2008 року зареєстрований новий хімічний препарат - ефективна розробка наших вчених «Клонрін КЕ», застосовуваний проти хвоє- і листогризучих шкідників, в тому числі, проти сибірського шовкопряда.

Іван Валентік повідомив, що заходи по ліквідації вогнищ сибірського шовкопряда в Красноярському краї, Томській, Кемеровської і Іркутської областях проведені на площі 1,4 млн га. Такої масштабної роботи не проводилося навіть в радянські роки. Технічна ефективність обробок була вищою за норму. Підсумок: в результаті злагоджених дій усіх учасників процесу (Рослесхоза, Мінприроди Росії, Мінсільгоспу Росії, Росприроднагляду, Росспоживнагляду, ФБУ «Рослісозахист», ФБУ ВНІІЛМ і ін.) вдалося запобігти:
  1. загибель хвойних насаджень на площі понад 1,4 млн га,
  2. екологічний збиток від пошкодження насаджень шкідником в розмірі 105,4 мільярда рублів,
  3. зупинити поширення шкідника.



Торкаючись питань забезпечення пожежної безпеки, Іван Валентік зазначив, що з метою локалізації та ліквідації лісових пожеж Рослесхоз наділений повноваженнями щодо виконання вибухових робіт, а також штучного викликання опадів.

- Рослесхозом створені федеральні штаби з координації всіх сил і засобів гасіння лісових пожеж, - повідомив Іван Валентік. - Ці штаби наділені правом давати обов'язкові для виконання федеральними органами влади приписи. Крім того, підвищена ступінь персональної відповідальності вищих посадових осіб суб'єктів Російської Федерації за готовність до пожежонебезпечного сезону.

За словами керівника Рослесхоза також збільшено фінансування на виконання переданих регіонах повноважень, введена адміністративна відповідальність за ненадання або подання недостовірних відомостей про пожежну небезпеку в лісах. За підсумками 2017 року, в порівнянні з середнбоеп'яттрічними показниками, вжиті заходи привели до зменшення:
  • в 1,4 рази кількості лісових пожеж;
  • в 1,9 рази площі, пройденої вогнем,
  • в 1,2 і 2,1 рази відповідно кількості і площі великих лісових пожеж.
При формуванні бюджету на 2018 рік збільшено фінансування на авіаційний моніторинг лісів і на лісову охорону, - додав Іван Валентік. - Це збільшення зберігається і на період 2019-2021 рр.



Для допомоги найбільш «горимих» регіонах на місцях створюються філії ФБУ «Авіалісоохорона». Цього року такий підрозділ відкрито в Якутії. Іван Валентік повідомив, що опрацьовується можливість створення таких підрозділів в Кургані і Біробіджані.

Ефективне гасіння лісових пожеж, на думку Івана Валентіка, сьогодні неможливо без космічного моніторингу, безпілотних літальних апаратів, розвиненої системи малої авіації. Для цього необхідні подальше нарощування орбітального угрупування штучних супутників Землі, впровадження високоефективних безпілотних літальних апаратів, закупівлю нових повітряних суден і зниження собівартості льотного години.

- Системна боротьба з лісовими пожежами потребує постійного вдосконалення, - зазначив у своїй доповіді керівник Рослесхоза. - Особливо це актуально в умовах зміни клімату. Доцільно продовжувати роботу з нормативно-правової бази лісового господарства, нарощувати фінансування, в тому числі за рахунок створення економічних важелів в лісовому господарстві.



На закінчення керівник Рослесхоза подякував сенаторів за спільну роботу, спрямовану на поліпшення законодавства в сфері лісового господарства.

0 коммент.:

Дописати коментар