18 жовтня 2018

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України"

Проект




КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від ______________ №_____

Київ


Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України



Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555, (ЗП України, 1995 р., № 10, ст. 253; Офіційний вісник України, 2016 р. № 87, ст. 2839), зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України                          В. ГРОЙСМАН


Повідомлення про оприлюднення:

Повідомлення про оприлюднення
проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України» (далі – проект постанови) Держлісагентство оголошує про його публікацію.
Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою вжиття заходів з недопущення масового всихання хвойних лісових насаджень від пошкодження шкідниками та хворобами, яке визначене підпунктом «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 та відповідно до статей 38, 84, 86 Лісового кодексу України в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.
Зазначений проект постанови розроблений з врахуванням пропозицій чисельних звернень обласних і районних державних адміністрацій, сільських і селищних рад, власників лісів і постійних лісокористувачів.
Проект постанови разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–порталі Держлісагентства (www.dklg.gov.ua [1]).
Зауваження та пропозиції до проекту постанови та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:
Державне агентство лісових ресурсів України:
вул. Шота Руставелі, 9-А, м. Київ, 01601.
Відповідальний виконавець: Віговський Ігор Євгенійович.
е-mail: zahyst@dklg.gov.ua
тел. (044) 235-21-48, факс (044) 235-85-47
Державна регуляторна служба України:
вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011


Заступник Голови Державного
агентства лісових ресурсів України В.Н. Бондар


Пояснювальна записка:
Пояснювальна записка
до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»

Мета: Поліпшення санітарного стану лісових насаджень.
1. Підстава розроблення проекту акта
Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою виконання підпункту «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 та відповідно до статей 38, 84, 86 Лісового кодексу України в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.
2. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Зміна клімату та глобальне потепління призвели до ослаблення дерев та різкого збільшення шкідників і деградації лісів. Прогресуюче всихання хвойних насаджень набуло ознак надзвичайної ситуації.
Бездіяльність щодо вирішення цієї проблеми може призвезти до безповоротних екологічних наслідків та значних економічних втрат. За попередніми розрахунками непроведення суцільних санітарних рубок в осередках масового розмноження небезпечних шкідників призведе до збитків підприємств щороку понад 420 млн грн, а місцеві бюджети щороку недоотримають більше 50 млн гривень.
Проблема полягає в необхідності узгодження окремих норм Санітарних правил в лісах України з актами такої ж юридичної сили, удосконалення нормативних приписів цих Правил для вирішення масштабної проблеми стосовно прогресуючого погіршення поліпшення санітарного стану хвойних лісів, спричиненого масовим їх всиханням, запобігання проявам згубних наслідків природних явищ, посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних та інших корисних властивостей лісів.
Реалізація проекту постанови дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.
3. Суть проекту акта
Проектом постанови пропонується вжити невідкладних заходів щодо своєчасного проведення лісогосподарських заходів у всихаючих лісових насадженнях, оперативно ліквідовувати осередки небезпечних шкідників лісу, оздоровлювати насадження для підвищення їх біологічної стійкості і запобігати поширенню деградації деревостанів на значних площах.
Проект акта дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.
4. Правові аспекти
У даній сфері правового регулювання діє Лісовий кодекс України, Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту постанови не потребує додаткових фінансових витрат з Державного чи місцевих бюджетів України.
6. Прогноз впливу
Реалізація проекту постанови не передбачає впливу на ринок праці.
Проект постанови не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
Прийняття проекту постанови забезпечить:
підвищення стійкості лісових екосистем до впливу негативних факторів навколишнього середовища, зростаючого техногенного навантаження, змін клімату;
високу продуктивність деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих і інших корисних для суспільства функцій;
нарощування ресурсного та екологічного потенціалу лісів;
зменшення обсягів всихання лісів і розповсюдження стовбурових шкідників.
Дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.
7. Позиція заінтересованих сторін
Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери та прав інвалідів і не потребує погодження з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців та всеукраїнських громадських організацій інвалідів, їх спілок.
Проект постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.
Зазначений проект постанови розроблений з врахуванням пропозицій чисельних звернень обласних і районних державних адміністрацій, сільських і селищних рад, власників лісів і постійних лісокористувачів.
8. Громадське обговорення
Проект акта підлягає оприлюдненню на офіційному веб–порталі Держлісагентства (dklg.kmu.gov.ua [2]) та Мінагрополітики (minagro.gov.ua [3]) для громадського обговорення.
9. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови потребує погодження з Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною регуляторною службою України.
10. Правова експертиза
Проект постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.
11. Запобігання дискримінації
Проект постанови не містить ознак дискримінації.
12. Запобігання корупції
Проект постанови не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.
13. Прогноз результатів
Реалізація розпорядження дозволить не допустити масштабного пошкодження лісів та ліквідувати загрозу безповоротної втрати лісових ресурсів на великих площах і екологічної катастрофи в цілому.
Передбачені проектом нормативні приписи дозволять забезпечити задовільний стан лісових насаджень та створити сприятливі умови для підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих і інших корисних функцій.


Заступник Голови Державного
агентства лісових ресурсів України В.Н. Бондар

Аналіз регуляторного впливу:

0 коммент.:

Дописати коментар