Ялинки, ясени, граби та клени масово всихають в українських лісах. Усе – через зміну клімату та зменшення рівня ґрунтових вод. Аби врятувати ліси, лісівники висаджують нові породи дерев, які пристосовані до посухи.
На Вінниччині в Гайсинському лісгоспі у теплицях, які співробітники називають «пологовим будинком для лісу», пророщують насіння дерев і доглядають за ними щонайменше протягом двох років. Потім деревця пересаджують безпосередньо на територію лісу.
Звичні для цієї місцини ялинки, граби та ясени масово всихають. Їм не вистачає води. Аби українські ліси не зникли повністю, їх відновлюють новими породами дерев. Підходять породи з Північної Америки, бо пристосовані до посухи. Так, на Вінниччині з`являються насадження горіху гікорі.
Сергій Руденко, головний лісничий Гайсинського лісгоспу розповідає:
Ці дерева не вибагливі до вологи і витримують таку засуху, тому що в них добре розвинена коренева система. Горіх гікорі - цінні порода, яка використовується і в меблевому виробництві, і в інших сферах народного господарства.
Дерев гікорі на Вінниччині поки що небагато. Але за кілька десятиліть вони стануть чи не головними породами у лісі. Їх висаджують поряд із дубами, модринами, чорним горіхом та лікарською берекою.
Микола Лащенко, директор державного підприємства «Гайсинське лісове господарство» додає:
В основному, висаджуємо дуби - близько 80%, а ще 20% - інші породи: модрина європейська, берека лікарська, черешня, ще пробуємо вводити гікорі.
Щороку лише на Вінниччині лісівники відновлюють понад сто гектарів лісу. Тож через десятиліття вінничани збиратимуть у лісах горіхи та черешні.
0 коммент.:
Дописати коментар