Вчені Мерілендського університету в Коледж-Парку з'ясували, що глобальне потепління і збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі призведе до значного зменшення здатності лісів поглинати азот.
Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org, передає Соцпортал .
Дослідники вивчили дані про хімічний склад листя сотень видів рослин, які були зібрані в період з 1980 року по 2017 рік. Виявилося, що вміст сполук азоту в тканинах тих рослин, що росли в диких екосистемах, за цей час знизилася на дев'ять відсотків. Ґрунт лісів не збагачується азотом в тих кількостях, що характерні для сільськогосподарських угідь, тому в них спостерігається оліготрофікація - збіднення поживними речовинами. Це, в свою чергу, знижує продукцію біомаси.
Це цікаво: В Австралії представили новий метод видобутку найціннішого палива
Доступ до азоту зменшується через те, що рослини змушені поглинати більше вуглекислого газу, вміст якого в атмосфері збільшується. Це, в свою чергу, збільшує потребу рослини в азоті для того, щоб підтримувати співвідношення вуглецю та азоту в клітинах на оптимальному рівні. В результаті виникає дефіцит мінеральних сполук, які необхідні мікробам, що розкладає мертві рослинні тканини.
За словами вчених, результати роботи показують, що необхідно переглянути моделі, згідно з якими збільшення концентрації діоксиду вуглецю в атмосфері буде пом'якшуватися поглинанням парникового газу лісовими екосистемами. Крім того, зниження доступу до азоту негативно позначиться на травоїдних тваринах, які постраждають від дефіциту мінеральних речовин.
Це цікаво: Вчені розповіли, чому Чорне море чекає екологічна катастрофа
У вересні повідомлялося, що міжнародна група вчених прийшла до висновку, що танення вічної мерзлоти і пов'язані з цим викиди вуглецю зменшили емісійний бюджет вуглекислого газу (допустима кількість викидається парникового газу) майже до нуля. В результаті перевищення допустимих обсягів викидів парникових газів, яке може привести до кліматичної катастрофи, виявляється неминучим.
0 коммент.:
Дописати коментар