03 жовтня 2018

Порошенко підписав закон про криміналізацію незаконного вивезення з України лісу та дров

Документ набуде чинності з початку 2019 року, якщо його до цього опублікують у "Голосі України"


Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів", передає прес-служба голови держави.

"Впровадження норм закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов'язаних з незаконною порубкою", - йдеться у повідомленні прес-служби президента.

Закон передбачає збільшення об'єму річної заготовки лісоматеріалів з 20 млн кубічних метрів до 25 млн.

У Кримінальний кодекс вводиться нова стаття 201-1 про незаконне вивезення лісоматеріалів (зокрема необроблених), цінних пиломатеріалів та рідкісних порід дерев. Контрабанда всіх цих товарів тягнутиме відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо людина скоїла подібний злочин не вперше або у великому розмірі - їй загрожуватиме позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років та з конфіскацією майна.

Якщо порушувала організована група чи йдеться про злочин в особливо великому розмірі, то покарання - позбавлення волі від 10 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю до 3 років та конфіскацією майна.

Раніше незаконне рубання лісу передбачало штраф 850-1700 грн, або арешт до півроку, або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років.


Новини за темою: Популісти не рятують українські ліси, вони сприяють зароблянню брудних грошей


Оновлена стаття передбачає покарання не тільки за рубання лісу, а й за незаконне перевезення, зберігання чи збут лісу.

Так, незаконне вирубування дерев у лісах чи інших насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяло істотну шкоду, каратиметься штрафом від 17 тис. до 25,5 тис. грн або арештом на строк до півроку, або обмеженням чи позбавленням волі до 3 років. Повторне порушення чи за змовою групи осіб тягнутиме покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі до 3 років.

Якщо незаконно рубали дерева у заповідниках чи на територіях природно-заповідного фонду - йтиметься про штраф від 25,5 тис. грн до 34 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі до 5 років. Якщо порушення призвело до тяжких наслідків (втрати від 85 тис. грн) - передбачено позбавлення волі на 5-7 років.


Новини за темою: Скандал міжнародного рівня, або Як крадуть український ліс


Закон також передбачає збільшення штрафів за пошкодження лісів.

Незаконне вирубування, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка може стати приводом для штрафу 255-510 грн для громадян (раніше - 85-170 грн) та 1275-2550 грн для посадовців (раніше - 119-204 грн). Такі ж (збільшені) штрафи передбачили за незаконне перевезення чи зберігання зрубаних дерев і чагарників.

За друге таке порушення протягом року - штраф 510-1020 грн для громадян і 5100-10200 для посадовців.

Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтопродуктами і шкідливими викидами може коштувати 510-1530 грн для громадян і 2550-4250 грн для посадовців (раніше - 170-510 грн для громадян та 510-850 грн для посадовців).

Штраф 170-510 для громадян та 510-850 грн для посадовців передбачається не тільки за пошкодження насаджень у населених пунктах, а й за їхніми межами.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон влітку поточного року, проте президент ветував документ із зазначенням, що запропонована заборона на 8 років експорту паливної деревини суперечить міжнародним зобов'язанням України, тож цю норму вилучили. Парламент повторно ухвалив закон із пропозиціями голови держави восени 2018 року.



https://ua.112.ua/polityka/poroshenko-pidpysav-zakon-pro-kryminalizatsiiu-nezakonnoho-vyvezennia-z-ukrainy-lisu-ta-drov-464572.html

0 коммент.:

Дописати коментар