Про це у коментарі газеті Експрес повідомив Дмитро Карабчук, експерт з питань лісового господарства WWF в Україні.
"Загалом обсяги заготівлі лісу збільшуються, — каже експерт. — До прикладу, у 1990 році цей показник становив 12,6 мільйона кубометрів деревини.
Є таке поняття, як "рубки головного користування". Йдеться про заплановану заготівлю спілого лісу. Вони не дозволені у лісах, які вважаються цінними. Та існують також "рубки оздоровлення", які здійснюють без жодних обмежень. Під час таких заготовляється більше деревини, ніж під час рубок головного користування. Приміром, торік під час рубок оздоровлення заготовили приблизно 12 мільйонів кубометрів лісоматеріалів, а під час рубок головного користування — менше як 10 мільйонів.
Звісно, що частина лісу справді може хворіти. Та йдеться про значно меншу кількість хворих дерев, ніж вирубують. За деякими оцінками, в Україні нелегально зрізають 5 мільйонів кубометрів деревини за рік".
Нагадаємо, підписано закон, який посилює відповідальність за контрабанду та незаконну вирубку лісу. Документ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" набуде чинності з 1 січня.
Яку відповідальність нестимуть порушники? І чи захистить новий закон українські ліси? Про це читайте у новому номері газети Експрес.
Автор: Богданна Мартиник
0 коммент.:
Дописати коментар