В результаті масштабних пожеж, які вирують в Сибіру, згоріло вже більше 3 млн гектарів лісу. Президент Росії Володимир Путін під тиском захисників природи відреагував тільки через тиждень — дим від вогню встиг поширитися не тільки на російські міста, але і на Канаду та США.
Лісові пожежі — це не завжди погано, оскільки природно вони є частиною екосистеми лісу. Зокрема, про їх користь йдеться на урядовому сайті, присвяченому американському штату Аляска, де також триває сезон пожеж.
У роз'ясненні вказали, що пожежі сприяють зростанню нової трави, кущів, з часом з'являються і тварини, ґрунт у результаті згоряння дерев збагачується живильними речовинами. Однак підкреслюється, що зони горіння повинні бути суворо обмежені, а вогонь — контрольованим.
Лісові пожежі в Сибіру почалися більше тижня тому в Красноярському краї, Іркутській області, Бурятії, Забайкаллі та Якутії. Пожежі вирують у Росії кожен рік, і ситуація повторюється щороку, правда, у різних масштабах. Наприклад, в 2018-му в Іркутській області полум'я охопило 74 тис. га, а в цьому році площа пожеж склала 679 тис. га.
Пожежа для лісу - це не завжди загибель, пояснюють вчені російського Інституту лісу імені Сукачова. Головне - щоб не згорів корінь дерева, тому що тоді воно загине. Якщо ж вогонь був поверхневим, ліс може відновитися, проте і це залежить від багатьох факторів. Наприклад, від породи дерева, типу грунту і того, які дерева росли на цьому місці раніше.
Нагадаємо, Сибір горить пекельним полум'ям: на місці лісу утворилися марсіанські рівнини.
18:59 03.08
0 коммент.:
Дописати коментар