20 серпня 2019

На круглому столі в ОДА за участю представників Мінрегіонбуду обговорили розвиток гірських територій

Сьогоднішнє засідання відбулося в рамках заходів на виконання Указу Президента України «Про розвиток регіону українських Карпат», який передбачає розробку Державної програми розвитку гірських територій у чотирьох областях.



Державна програма розвитку гірських територій ураїнських Карпат на 2020-2022 роки стосується Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей та реалізується в рамках проєкту “Сталий розвиток українських Карпат”.

“Круглий стіл”, який відбувся сьогодні в Івано-Франківській ОДА за участю першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди, голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля, голів ОТГ, міст та сіл, мав на меті задекларувати місцеві проєкти, що увійдуть до державної програми та отримають фінансування вже наступного року.

Спочатку говорили про проблеми та як їх вирішити. Йшлося про будівництво мостів та доріг, в тому числі лісових, програму лісокористування та відновлення лісів, необхідність будівництва очисних споруд та реконструкцію полігонів ТПВ у Косові, Яремчі, Верховині, Ворохті, у Долинському та Надвірнянському районах і в Болехові.
“Очищення каналізаційних стоків – це найбільша проблема гірських територій і загалом українських сіл, проблема не тільки екологічна, але й культурна. Люди псують не тільки екологію, а й репутацію країни. В кожній області має бути відповідна регіональна програма, під яку треба шукати ресурси. Бо потрібні величезні кошти і тільки за бюджет все, що потрібно, зробити не вдасться”, – висловився В’ячеслав Негода.
Він також закликав відмовитися від популізму під час обговорення теми лісів у Карпатах.

“Зараз потрібно не запроваджувати мораторій на рубання лісу, а вже починати активно його садити. Потрібно думати, за що будуть жити лісгоспи і підприємства та їхні працівники і максимально переробляти зрубану деревину та створювати додаткову вартість в Україні”, – окреслив напрям держпрограми Негода.

І попросив враховувати це під час подання пропозицій.

Представникам Мінрегіонбуду подали пропозиції зі створення на Івано-Франківщині Центру відродження вівчарства на базі фермерського господарства Василя Стефурака у селі Молодятин Печеніжинської ОТГ; бальнеологічних курортів у Долині та в Ланчині; кластерів майстрів – з гончарства у Косівському районі, ткацтва – в Яворові та на Верховинщині.

Запропонували розглянути та підтримати фінансуванням спортивно-рекреаційний туризм із використанням існуючої інфраструктури для тренувань з біатлону та фристайлу і гірських лиж у Ворохті та на Верховинщині. Подали на розгляд проєкт створення туристичного селища в Космацькій ОТГ.

В кожному з проєктів зазначалося, що потрібні інвестиції у будівництво місцевих доріг. Директор ДП “Дороги Прикарпаття” Андрій Сазонов додав, що 345 мостів у гірських районах потребують капітальних ремонтів – на сьогодні всі, за його словами, перебувають у неналежному стані. Також потребують ремонту 680 км 78 доріг у Верховинському, Косівському, частково у Долинському, Богородчанському і Надвірнянському районах. Головна проблема, що бльшість гірських доріг втратили систему водовідведення, зазначив Сазонов. Щоб виправити ситуацію, створюють програму з будівництва і ремонту місцевих доріг і мостів у гірських районах на Франківщині.

В’ячеслав Негода, підсумовуючи, пояснив, що зараз держпрограма з розвитку гірських територій проходить етап узгодження та внесення пропозицій від кожної з карпатських областей. На початку вересня пропозиції повинні бути остаточно сформульовані та передані в Мінрегіонбуд – є тільки місяць на узагальнення перед внесенням до Кабміну.

ОДА має забезпечити, щоби в перспективі регіон став інвестиційним хабом, де буде розвиватися не лише туристична індустрія, додав В’ячеслав Негода.

0 коммент.:

Дописати коментар