– Лісове господарство – ключова бюджетоутворююча галузь краю, в якій задіяні десятки тисяч людей, – наголосив І. Бондаренко. – А Карпати – природне багатство не тільки нашої області чи України, а й усієї Європи. Водночас стільки скарг і претензій, як до ведення лісового господарства, не має жодна інша галузь Закарпаття. Це й незаконні рубки, й неефективне господарювання, і корупція, і відвертий кримінал… Хочу сказати чітко, що підхід до розвитку лісової галузі в області має бути змінений. І я закликаю екологів, науковців, громадських активістів, небайдужих громадян допомогти ОДА навести тут лад своїми конкретними пропозиціями. Для цього, власне, й була організована сьогоднішня зустріч.
Далі відбулася жвава і продуктивна дискусія, в ході якої з вуст багатьох людей прозвучало, що причиною незадовільного стану лісів є відсутність господарницького підходу з боку нинішнього керівника ЗОУЛМГ Валерія Мурги. Активісти висловили бажання запросити його на наступну зустріч для своєрідного звіту в роботі.
Керівники силових структур краю запевнили учасників заходу, що в межах своєї компетенції максимально сприятимуть розкриттю злочинів у лісовій сфері та відкриті до спілкування з громадським активом.
«Є порозуміння, і ми чекаємо на вашу підтримку», – підбив підсумки зустрічі Ігор Бондаренко. І доручив створити робочу групу, до складу якої необхідно запросити, крім присутніх на цьому заході, представників Карпатського біосферного заповідника, керівництво Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та засоби масової інформації. Засідання робочої групи може відбутися вже наступного тижня.
В ОДА розглянули проблеми деревообробки та лісозаготівлі на Закарпатті
7 серпня голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко, його перший заступник Іван Дуран та радник Сергій Гайдай зустрілися з підприємцями – членами ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Усть-Чорнянського куща» (Тячівський район), а також ветеранами АТО.
Голова Асоціації Василь Шимків розповів, що деревообробні підприємства району працюють згідно з законом, купують деревину на відкритих аукціонах, створюють робочі місця, належним чином сплачують зарплату і податки до бюджету. Водночас, останнім часом проти лісозаготівельників і деревообробників у деяких ЗМІ та соцмережах розгорнуто справжню кампанію з дискредитації, мовляв, вони нічого не роблять, тільки крадуть ліси Карпат. За надуманими справами проходять безпідставні перевірки правоохоронними органами.
С. Гайдай зауважив, що Президент України поставив завдання навести лад у лісовій галузі Закарпаття, припинити незаконну вирубку дерев, практику суцільних рубок під виглядом санітарних. У жодному разі не йдеться про зупинку роботи деревообробних підприємств. Тому тим, хто працює в рамках закону, боятися нічого.
Свої зауваження висловили й активісти – ветерани АТО. Кажуть, що поважають роботу підприємців, не бажають знищення порядних фірм. Їхня позиція – змінилася влада, тож має бути все чесно і прозоро, аби клерки не набивали собі кишені грошима з краденого лісу. Долучитися до наведення порядку мають і правоохоронці області.
– Знаю, що на Тячівщині деревообробні підприємства працюють легально, платять податки, створюють робочі місця. Це дуже важливо, – звернувся до присутніх після жвавої дискусії Ігор Бондаренко. – Ви ж, у свою чергу, маєте допомогти нам зупинити незаконні рубки, не купувати крадений ліс. Проблем не буде в тих, хто працює чесно, а якщо виникнуть – звертайтеся напряму до мене. Малий і середній бізнес у краї матиме підтримку влади. Ми також готові допомогти вам у пошуку нових ринків збуту продукції.
Найближчим часом голова облдержадміністрації планує об’їхати райони Закарпаття. Пообіцяв навідатися й на Тячівщину, аби поспілкуватися з людьми й на власні очі побачити проблеми регіону.
0 коммент.:
Дописати коментар