Про це йдеться в статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, пише CBC, передає Depo.ua з посиланням на "Кореспондент".
Головним фактором, який впливає на виживаність популяцій, вчені вважають максимальну денну літню температуру. Автори нової роботи проаналізували дані про 538 видів рослин і тварин з усієї планети. Вчені виявили, що близько 44% досліджуваних видів вимирали в окремих ареалах, якщо максимальна температура там підвищувалася більш ніж на 0,5°C. Зростання температури на 2,9°C і вище, за їхніми словами, приводив до локального зникнення 95% видів.
Вчені нагадують, що січень цього року став найспекотнішим за 141 рік спостережень, а останнє десятиліття – найспекотнішим за весь час обліку. Крім того, кліматологи вважають, що 2020 рік "з великою ймовірністю увійде в число п'яти найтепліших років в історії".
Найбільш уразливими, на думку фахівців, є тварини і рослини, які мешкають у тропіках. Вчені встановили, що швидкість зникнення рослин і тварин буде прямо залежати від того, наскільки швидко нагрівається планета.
"Якщо ми будемо дотримуватися Паризької угоди з клімату, то до 2070 року можемо втратити близько 20% видів рослин і тварин. Проте більш сильне потепління може призвести до зникнення понад третини або навіть половину всіх видів тварин і рослин", – сказав на завершення професор університету Арізони Джон Вінс.
Нагадаємо, через надто теплу зиму птахи страждають ожирінням.
0 коммент.:
Дописати коментар