02.02.2016 р. № 09/02
Начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства
Головам обласних організацій Товариства лісівників України
Шановні колеги ! Як нам бути?
Настали найважчі часи для лісового господарства України: вкрай недостатнє бюджетне фінансування на 2016 рік , нестабільне економічне становище в Україні утворюють небезпеку для галузі.
Вперше за останні 48 років, які мені довелося працювати в лісовому господарстві, настали критичні часи. На порядок денний поставлене питання як зберегти лісогосподарські підприємства, галузеву науку, кадри, робочі місця. Багато разів робилися спроби зберегти, реформувати, перейменувати лісове господарство і т.п.
Прийшов до одного висновку – зберегти галузь, її устої, устрій дозволить тільки економічне, фінансове забезпечення, яке захистить її від залежності перед іншими вищестоящими відомствами.
Для цього необхідно створити Стабілізаційний Фонд лісового господарства України, узгодити його до Законодавства України.
Стабілізаційний Фонд лісового господарства України
Його завдання: фінансова та матеріальна підтримка лісогосподарських підприємств Півдня, це в першу чергу Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Дніпропетровська області.Фінансування наукових інститутів, лісозахисних підприємств.
Стабілізаційний Фонд можна утворити при Державному агенстві лісосировинних ресурсів ( в подальшому реорганізувавши його в Державний комітет лісового господарства України) або при Міністерстві аграрної політики України, так як воно на сьогодні є розподільником коштів.
Розподілення коштів Стабілізаційного Фонду має здійснювати Держагенство ( Комітет лісового господарства України) , з обов’язковим затвердженням на колегії Агенства ( Комітету) за погодженням з розподільником коштів, тобто Міністерством аграрної політики.
Накопичення коштів Стабілізаційного Фонду проводити за рахунок :
· Відрахування прибутку лісгоспів; відсоток установлювати за рішенням колегії Агенства(Комітету);
· Перерахування коштів деревопереробних підприємств України, коштів на відновлення лісу та його захист;
· Добровільних внесків великих компаній, підприємств різних галузей України;
· Відрахування від сільськогосподарської діяльності сільгосп -підприємств, так як ліси і лісосмуги підвищують врожайність сільгосп -культур в середньому на 2 і більше відсотка на кожному гектарі.
Взагалі для стабілізаційної підтримки роботи галузі потрібно приблизно 180 млн. грн. додаткових коштів.
Галузь має 670 млн. грн. чистого прибутку в рік.
Пропозиція по створенню Стабілізаційного Фонду або холдінгової компанії, яка б безпосередньо була підпорядкована Держагентству (Комітету) не нова. Її було висловлено ще 10 років тому рядом начальників обласних управлінь лісового і мисливського господарства .
Що дає впровадження в життя цієї пропозиції :
- Збереження лісової галузі України, її структурних підрозділів .
- Збереження кадрового потенціалу і робочих місць.
- Спроможність вести роботи по лісовідновленню, захисту і охороні лісів, створенню нових лісів і доведенню лісистості України до 24-30%.
- Забезпечення нормального функціонування лісової науки.
- Незалежність від форсмажорних економічних проблем в Україні.
Багато разів і років проводились компанії з реформування лісової галузі. Низька із них була прийнятна , але останні обов’язково привели б до розбалансування стабільної, багаторічної моделі, структури сьогоднішньої будови лісової галузі.
Десятки років проводять реформи лісового господарства в Болгарії, які ще не мають відповідного результату. Розглядалась модель лісового господарства Латвії, яка абсолютно неприйнятна для України. Негативним прикладом є розвал лісової галузі в Росії. Не потрібно і недопустимо зруйнувати те, що протягом століть виплекали і зберегли наші попередники.
На засіданні президії Товариства лісівників України було висловлено бачення реформування лісового господарства України.
Увесь час варіанти реформування галузі пропонувалися зверху. Настав час отримати пропозиції знизу. Конкретні, довгострокові та зберігаючі основи нашого лісового господарства .
Тому звертаюся до начальників обласних управлінь, голів обласних організацій Товариства лісівників України висловити свої зауваження по моїй пропозиції.
http://tlu.kiev.ua/index.php/Featured/shanovni-kolegi.html
ТОВАРИСТВО ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ
01601, м. Київ,
вул. Ш Руставелі 9-А, к.54
тел.(044) 235-23-48
факс (044) 235-23-48
E-mail: gromrada@dklg.gov.ua
SOCIETY OF FORESTERS OF UKRAINE
ТОВАРИСТВО ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ
01601, м. Київ,
вул. Ш Руставелі 9-А, к.54
тел.(044) 235-23-48
факс (044) 235-23-48
E-mail: gromrada@dklg.gov.ua
SOCIETY OF FORESTERS OF UKRAINE
01601 Kyiv,
Shota Rustavely St., 9-A of 54
tel. +380 44 235-23-48
fax. +380 44 235-23-48
E-mail: gromrada@dklg.gov.ua
Shota Rustavely St., 9-A of 54
tel. +380 44 235-23-48
fax. +380 44 235-23-48
E-mail: gromrada@dklg.gov.ua
0 коммент.:
Дописати коментар