12 жовтня 2016

В обласному лісгоспі запевняють, що в незаконних рубках винна соціально-економічна ситуація



Сьогодні, 12 жовтня відбулося спільне засідання екологічної та аграрної комісй облради, на якому розглянули питання лісового господарства.

Зокрема перший заступник начальника лісових ресурсів Прикарпаття Роман Олійник розповів про сьогоднішній стан лісового господарства. За словами чиновника, площа прикарпатських лісів становить 626 тис. га.

«Приблизно 41-42% площі області становлять ліси. 52% зелених насаджень виключені з господарського розрахунку, оскільки знаходяться в нацпарках. Тільки 48% лісів є експлуатаційні і більше половини з них насаджені у післявоєнні роки. Також хочу зауважити, що 63% це хвойні ліси, які зараз активно сохнуть і потребують вирубки», -- прозвітував лісівник.

Зараз лісокористування становить 1 млн. 200 - 1 млн. 250 тис. кубометрів. З них заготовляють 2.7-2.8 кубометрів з га. Це за словами чиновника один з найменших показників у західній Україні. Окрім того Олійник запевнив, що за останні 20 років збільшилась частка вибіркових рубок, а не суцільних. Тому лісове господарство в області є не виснажливим.

Також заступник начальника лісових ресурсів пояснив депутатам, що державні лісгоспи продають деревину з аукціонів.

«В минулому році був дозвіл експортувати необроблену лісодеревину. Близько 24% кругляка експортували, це була низькосортна деревина, тоді як цінні породи обробляли у нас. Проте зараз можна експортувати тільки сосну, яка нікому на потрібна. Окрім того Україна втрачає зараз 600 млн. євро допомоги Євросоюзу через заборону експорту лісу», - каже чиновник.

Також Роман Олійник запевнив, що експертна група з 6 країн після обстеження нашої ситуації зробили висновок, що в області можна подвоїти лісовирубки без шкоди для природи, якщо зробити лісові дороги.

«Відсутність мережі доріг не дозволяє ефективно використовувати ліси. Ми побудували всього 404 км доріг, а за світовими нормами потрібно в десятки разів більше. Щоб ліси були транспортно доступні нам потрібно 700 км доріг. Якби ми побудували дороги, то могли б отримати дохід», - вважає чиновник.

Та все ж найбільшою проблемою на Прикарпатті є самовільні рубки, яких є більше 1000 випадків на рік. Проте порушники залишаються не покараними, адже штраф становить 12 ринкових вартостей зрубаної деревини, тоді як у світі – це подвійна вартість. Саме через це, на переконання чиновника у нас не покарані порушники.

«Самовільні рубки будуть продовжуватися, адже в країні складна соціально-економічна ситуація. Люди рубають ліс і продають, щоб виживати», - впевнений Олійник.

Думки депутатів поділися на двоє. Частина обранців висловили переконання, що якщо взагалі заборонити вирубки і не проводити жодних робіт, то Карпати перетворяться на «цвинтар» лісу. Інша частина вважає, що потрібно повністю заборонити рубки, адже незабаром замість лісів у нас будуть тільки полонини.

http://www.blitz.if.ua/news/v-oblasnomu-lisgospi-zapevnyayut-scho-v-nezakonnyh-rubkah-vynna-socialno-ekonomichna-sytuaciya.html

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар